Preview

Pred pohárovým stretnutím Ladomerská Vieska - DAC 1904

Pred pohárovým stretnutím Ladomerská Vieska - DAC 1904

Preview
| po 5.9.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

V utorok o 15.30 h vstúpi DAC do domácej pohárovej sezóny 2022/23 na ihrisku účastníka V. ligy FK FILJO Ladomerská Vieska.

article_bannerarticle_banner

Do 54. ročníka domácej pohárovej súťaže Slovnaft Cup sa zapojilo rekordných 255 klubov. Je to v poradí už deviata sezóna (od 2014/15), kedy sú do Slovenského pohára zapojené aj mužstvá z regionálnych súťaží.

Aj v tomto ročníku platí, že mužstvá I. a II. ligy začínajú v 2. kole. Týka sa to teda aj DAC-u, ktorý vstúpi do bojov o Slovenský pohár - Slovnaft Cup zajtra, a to na pôde FK FILJO Ladomerská Vieska, účastníka V. ligy Stredoslovenského futbalového zväzu, skupina Juh.

Náš zajtrajší súper na jar vyhral V. ligu skupina C, no po reorganizácii súťaží pôsobí na rovnakej úrovni, hoci v pozmenenej a kvalitnejšej forme. Po piatich odohraných zápasoch patrí zverencom 52-ročného trénera Stanislava Šimka siedma priečka v 14-člennej tabuľke, keď po víťazstve v prvých dvoch kolách trikrát prehrali.

V úvodnom pohárovom kole nastúpila Ladomerská Vieska, ležiaca kúsok od Žiaru nad Hronom, na ihrisku účastníka VI. ligy Hliník nad Hronom. V okresnom derby vyhrávali domáci po 31 minútach 2:0, napokon však favorizovaní hostia otočili skóre a postúpili po víťazstve 3:2.

V mužstve nášho zajtrajšieho súpera je dvojica hráčov, ktorá okúsila druhú najvyššiu súťaž - kapitán Tomáš Macejko a Jaroslav Repiský. Do aktuálnej sezóny vstúpili s omladeným kádrom, do ktorého pribudlo viacero hráčov, ktorí vyšli z ligového dorastu FK Pohronie.

Stretnutie 2. kola Slovnaft Cupu FK FILJO Ladomerská Vieska - DAC 1904 začína v utorok 6. septembra 2022 o 15.30 h, rozhodujú Ochotnický - Hrmo, Čajka.

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Podobne ako z každého súťažného zápasu, aj zajtra z Ladomerskej Viesky vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos.

Stretnutie si môžete pozrieť aj v živom prenose na stanici JOJ ŠPORT.

Postupujúceho zo zajtrajšieho zápasu v 3. kole čaká už o týždeň treťoligový TJ Baník Kalinovo, hrať sa bude u súpera. Oficiálny hrací čas 3. kola je streda 14. septembra o 16.00 h.

INFORMÁCIE PRE FANÚŠIKOV

Domáci klub informuje, že brány štadióna otvárajú hodinu pred zápasom, t.j. o 14.30 h. Pre fanúšikov DAC-u bude vyčlenený samostatný hosťujúci sektor. Parkovanie bude možné na vedľajšom tréningovom ihrisku. Prosíme vás, aby ste sa riadili pokynmi usporiadateľov.

Vstupné na stretnutie: cena vstupeniek do hosťujúceho sektora je 5 eur, pre ženy a deti je vstup voľný. Predaj bude prebiehať priamo pri vstupe na štadión.