A Ladomérmindszent - DAC 1904 kupamérkőzés előtt

|
Előzetes
| hé 5.9.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

Kedden 15:30 órakor az V. ligás FK FILJO Ladomérmindszent otthonában kezdi meg szereplését a DAC a hazai kupasorozat 2022/23-as kiírásában.

A hazai kupasorozat, a Slovnaft Cup 54. kiírásába rekordmennyiségű, 255 klub jelentkezett. Ez lesz sorozatban a kilencedik olyan szezon (a 2014/15-től), amikor a regionális bajnokságok csapatai is csatlakozhatnak a szlovák kupa küzdelmeihez.

Ebben az évadban is érvényes, hogy az I. és a II. liga együttesei a 2. fordulóban kezdik meg a kupaszereplésüket. Ez tehát a DAC-ra is vonatkozik, amely holnap a Közép-Szlovákiai Labdarúgó-szövetség V. ligájának a Déli csoportjában szereplő FK FILJO Ladomérmindszent (Ladomerská Vieska) otthonában indítja a kupasorozatot.

Holnapi ellenfelünk tavasszal megnyerte az V. liga C-csoportját, ám a bajnokság újraszervezését követően bár megváltozott és minőségibb formában, de ugyanazon a szinten vitézkedik. Öt lejátszott mérkőzést követően a 14 tagú mezőny hetedik helyén állnak az 52 éves Stanislav Šimko vezetőedző védencei, akik az első két fordulóban begyűjtött két győzelem után sorozatban három vereséget szenvedtek el.

A kupa nyitófordulójában a Garamszentkereszthez közelében fekvő két település rangadóján nyert holnapi ellenfelünk. A VI. ligában szereplő Geletnek (Hliník nad Hronom) otthonában 30 perc elteltével az esélyesebb Ladomérmindszent már 0:2-re vesztett, ám végül fordítottak és a 3:2-s végeredmény után tovább is jutottak.

Holnapi ellenfelünk keretében két olyan futballista található, akik a második ligában is megmutathatták magukat – TomᚠMacejko csapatkapitány és Jaroslav Repiský. A jelenlegi idénynek egy megfiatalított játékoskerettel vágtak neki, amelybe több olyan játékos is érkezett, akik az FK Pohronie ligás ifjúsági együtteséből kerültek ki.

A Slovnaft Cup 2. fordulójában megrendezésre kerülő FK FILJO Ladomérmindszent - DAC 1904 összecsapást 2022. szeptember 6-án 15:30 órakor kezdődik, játékvezetők Ochotnický - Hrmo, Čajka.

A Slovnaft Cup versenykiírása alapján egészen a negyeddöntőig egy mérkőzésen dől el a továbbjutó kiléte. Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, azonnal büntetőpárbaj következik.

Akárcsak az összes tétmérkőzésről, holnap Ladomérmindszentből is élő szöveges közvetítéssel jelentkezünk a honlapunkon.

Az összecsapást a JOJ ŠPORT élőben közvetíti.

A 3. fordulóban már jövő héten a harmadik ligás TJ Baník Kálnó (Kalinovo) vár a párharc továbbjutójára, amely hazai pályán fogadhatja a holnapi párharc győztesét. A 3. forduló hivatalos játéknapja 2022. szeptember 14-e, 16:00 óra.

SZURKOLÓI INFORMÁCIÓK

A hazai klub értesíti a szurkolókat, hogy a stadion kapui egy órával a mérkőzés előtt, tehát 14:30 órakor nyílnak. A DAC szurkolói számára az önálló vendégszektor került kijelölésre. A parkolás a szomszédos edzőpályán lesz lehetséges. Kérjük önöket, hogy a rendezők utasításai szerint járjanak el.

A mérkőzésre szóló belépő: a vendégszektorba szóló jegyek ára 5 euró, hölgyeknek és gyerekeknek a belépés ingyenes. A jegyárusítás a stadionba való belépésnél folyik majd.