(0:1)
DAC 1904
FK FILJO Ladomerská Vieska - DAC 1904
Slovenský pohár - Slovnaft Cup, 2.kolo • ut 6.9.2022, 15:30 • Ladomerská Vieska
Góly: 28. Brunetti 0:1 , 55. Ramadan 0:2 , 70. Repiský 1:2 , 74. Andzouana 1:3 , 84. Andzouana 1:4 , 91. Macejko 2:4
Hlavný rozhodca: Pavel Ochotnický • Asistenti rozhodcu: Andrej Hrmo, Peter Čajka • Divákov: 693
90
Rozhodca už k záveru stretnutia nepridal ani jednu minútu, a tak tu máme jeho koniec. Ladomerskú Viesku sme porazili 4:2, no musíme priznať, že nás domáci poriadne ponaháňali a cestu k postupu nám znepríjemni najviac ako sa len dalo.

Povinný postup je definitívne spečatený, a my sa tak opäť môžeme presunúť a sústrediť na najvyššiu súťaž, kde sa v sobotu 10. septembra o 18:00 predstavíme v Skalici. Ďalším kolom Slovnaft Cupu zase pokračujeme budúcu stredu, kedy vycestujeme na pôdu treťoligového Kalinova. Dovtedy sa s Vami lúči a praje príjemný zvyšok dňa Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90
Na domácej strane dnes ešte raz vypukla obrovská radosť, o ktorú sa postaral domáci kapitán. Po Dobrotovom vhadzovaní loptu dokonale predĺžil hlavou, čím aj na jeho prekvapenie preloboval nášho gólmana, ktorý sa dokonale nechal zaskočiť.
87
Náš piaty gól mohol pridať Ciganiks. Spoza pokutového územia našiel priestor troch žrdí, no domáci gólman loptu lapal.
84
Andzouana pridáva aj svoj druhý gól, po ktorom je náš postup definitívne potvrdený. Obranu súpera sme vyšachovali, keď nebol a v závere našiel pred bránkou absolútne nekrytého Andzouanu.
82
Kalmár skóroval, ale predtým ešte zahral rukou. Pokračujeme tak za stavu 3:1 pre nás.
79
Dimun mohol o našom víťazstve definitívne rozhodnúť v 79. minúte, kedy po prihrávke zakončil z prvej. Loptu lahúčko umiestnil, ale ani to nestačilo. Skončila na pravej žrdi.
79
Vybojovali sme si tak ďalší roh, no tam si nás už domáci postrážili.
78
Kalmár zahral roh, ktorý priamo nebol zakončený, no k lopte sa dostal Dimun, ktorého pokus vytlačil Lehocký až končekmi prstov.
76
Striedanie v tíme FK FILJO Ladomerská Vieska:
z ihriska odchádza Čierťanský, prichádza Dovec.
75
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Ramadan, prichádza Kalmár,
z ihriska odchádza Muhamedbegovic, prichádza B. Szolgai.
74
Na druhej strane sme my svoju príležitosť využili. Ramadanova koncovka bola ešte vychytaná, no lopta sa odrazila k absolútne voľnému Andzouanovi, ktorý sa smerom do prázdnej bránky nemohol pomýliť.
73
Domácich gól priam famózne nakopol. Poničan spoza pokutového územia poslal tvrdý pokus, ktorý vyrazil dych všetkým prítomným. Tentokrát sme mali šťastie my, keď sa lopta od brvna odrazila von od našej bránky.
70
Ladomerská Vieska sa postarala o kontaktný gól. V našej šestnástke sa pri miernom chaose najlepšie zorientoval Repiský, ktorý loptu aj s dávkou šťastia dostal za Veszelinovov chrbát.
69
Ciganiksova strela z ostrého uhla bola stečovaná, no ani to Lehockého nevyviedlo z mieri.
66
Získali sme ďalší roh. Ramadan poslal pridlhý center, po ktorom sme o loptu prišli.
65
K ľavej žrdi zakončil Andzouana, no Lehockú ju pozorne strážil.
64
Ramadan už zahral aj roh. Na bližšej žrdi však nikoho nenašiel.
63
z ihriska odchádza Henžel, prichádza Dobrota,
z ihriska odchádza Hanus, prichádza Repiský.
62
Ramadan dostal od Škriniara tvrdý direkt, po ktorom bol značne otrasený. Našťastie však môže pokračovať v dnešnom stretnutí.
61
Žltá karta pre tím FK FILJO Ladomerská Vieska (Škriniar).
60
Štandardka bola zahraná, no vzdušný priestor sme si opäť postrážili.
59
Po zákroku Anzouanu Henžel potrebuje ošetriť. Následne uvidíme štandardku zahranú domácim tímom.
58
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Andzouana).
57
Zrejme zranenie spôsobilo, že po druhom inkasovanom góle v zápase skončil jeho jasný hrdina.
56
z ihriska odchádza Číž, prichádza Lehocký.
55
Ramadan tentokrát nenechal nič na náhodu. Prihrávku do šestnástky zúročil nekompromisným zakončením do brvna, odkiaľ sa lopta odrazila do bránky. Číž tentokrát gólu skutočne nemohol zabrániť.
54
Domáci si pre zmenu vybojovali štandardku, no k ohrozeniu našej bránky sme ich nepustili.
53
Na súpera sme poriadne pritlačili. Tentokrát sa ku koncovke dostal Nicolaescu. Lopta zakončená z bezprostrednej blízkosti zapadla len tesne vedľa.
52
Domáci gólman je ostreľovaný jedna radosť. Ďalší tvrdý pokus musel lapať od Ramadana. Tiež však loptu umiestnil presne na neho.
51
Ľavačku si vyskúšal aj Moumou, no pálil priamo do Čížových rukavíc.
48
Na šancu v druhom polčase sme dlho nemuseli čakať. Z vyše dvadsiatich metrov vypálil k pravej žrdi Nebyla, no Číž sa ani v tomto polčase nedal nachytať.
46
z ihriska odchádza Veselovský, prichádza Andzouana,
z ihriska odchádza Blackman, prichádza Kachút.
46
Začal sa druhý polčas. Druhé dejstvo začalo s našimi dvoma zmenami.
Po prvom polčase vyhrávame o gól, čo je cenný stav pre domáci celok. Loptu sme kontrolovali počas celého polčasu, mali sme niekoľko gólových príležitostí, no viacero zaujímavých zákrokov vytiahol brankár Číž, a tak poľaviť v druhom polčase ani omylom nemôžeme. DAC do toho!
45
Prvý polčas sa skončil.
45
Blackman tentokrát nečakane hlavičkoval od vzdialenejšej žrdi a jeho pokus zapadol len tesne vedľa pravej žrdi.
45
Jediný roh domáceho celku zahral Kukučka. Loptu poslal do šestnástky, kde ale kraľoval Brunetti.
44
Hanus si hľadal priestor na center, no vybojoval si roh.
41
Po rohu zase z náročnej pozície dorážal Nicolaescu, no lopta skončila ďaleko mimo konštrukcie bránky.
40
Veselovský po desiatich minútach opäť dobre zakončil, no Číž svoje mužstvo podržal. Loptu sklepol z prvej priamo v šestnástke, umiestnil ju, no gól napriek tomu nepadol.
37
Ramadan vystrelil z prvej napriek ťažšej prihrávke. Loptu mu nesadla ideálne.
36
Hlavná tribúna je v Ladomerskej Vieske zaplnená do posledného miesta a viacero divákov sa nachádza aj popri ihrisku. Z výkonu svojich zverencov zatiaľ rozhodne nie sú sklamaní.
33
Aj po góle je lopta jasne v našej moci. Ukľudniť sa budeme môcť najskôr po druhom presnom zásahu.
30
Veselovský vytiahol parádny strelecký pokus. Vyslal prudkú a zároveň presne umiestnenú ďalekonosnú strelu, no Číž opäť stál na správnom mieste.
28
Dunajská Streda dala gól! Vedenie sme otvorili v 28. minúte, kedy Veselovský loptu z rohového kopu šikovne nacentroval priamo na Brunettiho hlavu. Náš obranca vyskočil najvyššie, a tak loptu umiestnil bez väčších ťažkostí.
27
Nicolaescu sa dostal do ďalšej šance. V šestnástke si našiel streleckú príležitosť a šikovne aj zakončil k ľavej žrdi. Čižov ďalší skvelý zákrok však znamená, že naďalej pokračujeme za stavu 0:0.
24
Zahrali sme aj ďalší roh. Opäť sa k rozohrávke postavil Ramadan, ale domáci si nás postrážili.
23
Nicolaescu bol v ďalšej nebezpečnej pozícii, tentokrát sa jednalo o samostatný nájazd. Číž však šikovne vybehol.
21
Ramadan tentokrát zahral roh po zemi na Ciganiksa. Náš obranca loptu nacentroval na Nicolaescuho hlavu, ktorý mieril presnejšie ako naposledy, no predsa len skončila nad.
20
Každý zásah od domáceho gólmana je odmenený mohutným potleskom. Ladomerskoviesčania si zápas zatiaľ maximálne užívajú.
18
Ramadan zahral roh, keď na bližšej žrď hľadal Muhamedbegovica. Tento pokus nebol úspešný.
17
Ciganiks nacentroval z ľavého krídla loptu na Nicolaescuho hlavu, no náš útočník v dobrej pozícii nedokázal umiestniť loptu.
15
Získali sme rohový kop, no k zakončeniu sme sa po jeho zahraní nedočkali.
14
Prvú veľkú gólovú príležitosť mal Ramadan. Prihrávku dostal do šestnástky, no napádaný spoluhráčom loptu nedokázal dostať Číža.
12
Prvý útok založili aj domáci. Kukučka potiahol loptu cez polovicu ihriska, nahral ju Hanusovi, no späť ju už nedostal.
9
Prvý strelecký pokus na bránku zaznamenal Dimun. Čiž sa však nedal zaskočiť.
8
Získali sme štandardku, ktorú zahral Ramadan. Loptu poslal do šestnástky, no tam zatiaľ pozorne bránili hráči Ladomírskej Viesky.
7
Ďalší z našich, ktorý pálil do nebies, je Nicolaescu.
6
Moumou vyslal prvý strelecký pokus z väčšej vzdialenosti, no kopačky si bude musieť lepšie obuť.
5
Domáci fanúšikovia sa pre zmenu tešia z každého lepšieho momentu ich tímu.
4
Úvodný minúty patria nám, ale zatiaľ sa len oťukávame.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril domácemu celku.
Príjemný dobrý deň vám prajem zo zápasu 2. kola Slovnaft Cupu, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči Ladomerskej Viesky na životný duel v bielo-modrých dresoch a naši futbalisti v tradičnej žlto-modrej kombinácii.

Náš súper sídli v obci neďaleko Žiaru nad Hronom a má necelých 1000 obyvateľov. Minulý rok ovládol 5. ligu, no po reorganizácii súťaží je aj naďalej piatoligový. Po nie ideálnom vstupe do nového ročníka sa nachádza až na 7. mieste. Každopádne však netreba zdôrazňovať, aký veľký význam má tento súboj pre domácich, aký futbalový sviatok budú prežívať.

My do tohto zápasu nastupujeme pozitívne naladení, keďže sme proti Michalovciam prerušili trojzápasovú sériu bez výhry. Dnes nastupujeme v pozícii jasného favorita, čo ale nie je potrebné zdôrazňovať. Tiež si tento zaujímavý duel so špecifickou atmosférou musíme užiť a v prvom rade nič nepodceniť!

Pribalený postup domov je povinnosťou. Ďalšie kolo by nás zase malo čakať o týždeň. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FK FILJO Ladomerská Vieska: Číž – Škriniar, Poničan, Macejko (K), Mokrý – Henžel, Tužinský, Kukučka, Hanus – Čierťaský, Oťapka
Náhradníci: Lehocký – Repiský, Dobrota, Dovec, Bahno
Tréner: Stanislav Šimko

DAC 1904 Dunajská Streda: Veszelinov – Blackman (K), Brunetti, Muhamedbegovic, Ciganiks – Veselovský, Dimun, Nebyla – Moumou, Nicolaescu, Ramadan
Náhradníci: Petráš – Pinto, Kachút, Szolgai B., Kalmár, Káčer, Szánthó, Andzouana, Krstović
Tréner: Adrian Guľa

Rozhodca: Ochotnický – Hrmo, Čajka.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 2. kola Slovnaft Cupu! Na programe máme duel FK FILJO Ladomerská Vieska – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 6.9.2022 o 15:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.