koniec zápasu
FC DAC 1904
0:0
(0:0)
Sereď
FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠKF Sereď
Fortuna liga 2019/20, 14.kolo • so 2.11.2019, 17:00 • MOL Aréna
Hlavný rozhodca: Boris Marhefka • Asistenti rozhodcu: František Ferenc, Adam Jekkel • Divákov: 6887
Góly
0
0
Vlastné góly
0
0
Priame kopy
15
12
Rohové kopy
13
2
Žlté karty
2
2
Červené karty
0
0
0
63
Maj Rorić
63
Abdelaziz Metalsi
Bankole Olawale Adekuoroye
77
Alex Iván
Silva Nascimento Cleber
86
Adam Morong
Dino Špehar
91
Silva Nascimento Cleber
90
90+4
Koniec zápasu.
90+4
Je koniec. Dnes jednoznačne zbytočne strácame dva body! Žiaľ, celozápasové dobíjanie súperovej brány úspešne nedopadlo. Bránenie takmer komplet celej jedenástky súpera bolo nad naše sily, keďže úspešný recept sme nenašli. Hlavne v druhom polčase sme boli jednoznačne lepší, no naše šance sme, žiaľ, premrhali. Ďakujeme krásne fanúšikom, že aj dnes stáli pri nás a postarali sa o elektrizujúcu atmosféru.

Po dvoch krajských zápasoch nás čaká severnejšie položený súper z kraja Trenčianskeho. Do minúty presne o týždeň sa totiž 9. novembra o 17:00 opäť stretneme v MOL Aréne, kde najbližšie hostíme AS Trenčín. Dovtedy Vám ďakujem za pozornosť a zároveň Vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+4
Ďalší rohový kop, kde sa súper ubránil.
90+2
Získali sme aj priamy kop, ktorý Davis nezahral zle, no predsa len sme loptu zakončiť nedokázali.
90+1
Žltú kartu dostáva Cléber (ŠKF iClinic Sereď).
90
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte štyri minúty.
88
Ani tento Ronanov pokus sa nevydaril. Loptu poslal do bezpečia Adekuoroye. Zostali sme v útoku, a tak ešte pálil Blackman. Bránu nanešťastie nenašiel.
87
Ronan si síce šikovne našiel palebnú pozíciu pred šestnástkou. Do lopty sa ale netrafil ideálne.
86
Striedanie v tíme ŠKF iClinic Sereď: z ihriska odchádza Morong, prichádza Špehar.
85
Beskorovainyi vyslal ďalekonosný pokus, ktorý však len doletel do Ilievovho náručia.
83
Jedenásty nás rohový kop poslal Ronan k bližšej žri, kde však čakali len hostia. Loptu sme rýchlo získali, a tak po ďalšom centri hlavičkoval Kružliak. Ďalšia premrhaná príležitosť. Gól si však určite zaslúžime.
82
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Divković, prichádza Taiwo.
81
Ďalší rohový kop zahral Fábry. Lopta z bližšej žrdi prepadla ďalej, kým Beskorovainyi v súboji s gólmanom hostí prestrelil. z nádejnej pozície.
79
Ďalší rohový kop už zahral novic Fábry. Našiel síce Kružliaka, no ten pri hlavičkovaní zároveň fauloval súperovho brankára. Gól Beskorovainyihop tak neplatil.
77
Striedanie v tíme ŠKF iClinic Sereď: z ihriska odchádza Iván, prichádza Cléber.
76
Je na čase streliť gól. Fábry poslal zvnútra šestnástky poriadne tvrdý pokus k žrdi, ktorý však Iliev vychytal. Po rohovom kope ešte Fábry centroval na Ramireza, ale jemu chýbalo ešte málo k zakončeniu.
75
Rohový kop bol zahraný medzi hráčov oboch celkov, kde uspeli Sereďania. Znovu sa ale nehrá, keďže oštrenie si vypýtal Djiby Ba.
74
Kalmár dostal loptu do šestnástky, kde mal voči sebe Dabóa a množstvo času. Loptu si tak spracoval a snažil sa samozrejme umiestniť svoj pokus. Nastrelil, žiaľ, len súpera.
73
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza K. Vida, prichádza Fábry.
72
Zahrali sme aj ďalší roh, Ronanov pokus vyzeral nádejnejšie, no Iliev vybehol ako mal, a tak bolo po akcii.
71
Rohový kop, žiaľ, rozruch nepriniesol.
70
Davis nám pekne vybojoval po centri roh. Navyše sa chystá striedanie na našej strane, keď najbližšie pôjde hore Fábry.
67
Dnešné stretnutie sleduje 6887 divákov.
65
Blackman sa síce šikovne dostal cez prvú prekážku Ivána do šestnástky, následne už loptu stratil.
63
Striedanie v tíme ŠKF iClinic Sereď: z ihriska odchádza Metalsi, prichádza Adekuoroye.
63
Žltú kartu dostáva Rorič (ŠKF iClinic Sereď).
63
Štandardka pre hostí. Iván poslal loptu na Djiby Baho a Hučka, no v šestnástke vyhral hvaičkový súboj Oravec.
60
Je jedna vec, že brankárovi Seredi trvá celkom dlho každý výkop. Zároveň aj hráči padajú pomerne často na ihrisko. Aktuálne bol odvezený Metalsi, ktorý, vyzerá to tak, nebude môcť pokračovať v stretnutí.
58
Jaaaaaj, znovu mohol byť gól, no tohto slávnostného momentu sme sa nedočkali. K. Vida totiž z osemnástich metrov obstrelil brániacich hráčov, aby jeho lopta doletela až na pravú žrď. Odkiaľ sa ale odrazila zlým smerom. Von z ihriska.
56
Tentokrát je po faule ošetrovaný Morong. Samozrejme je však v poriadku, len sa trochu natiahol čas.
55
Žltú kartu dostáva K. Vida (FC DAC Dunajská Streda).
55
K jeho rozohraniu sa postavil Ronan. Tentokrát už lopta letela správnym smerom pred Ilieva, no tam sme ju doraziť nedokázali.
54
Kružliak napriahol z väčšej diaľky. Vybojoval týmto spôsobom roh. Žeby gól?
52
Znovu nás v útoku zastavuje príliš veľa nepresností.
49
Začíname so štandardkou takmer z rohovej zástavy. Tú zahral Davis a Ramirez sa do nej na bližšej žrdi krásne oprel hlavou. ľavú žrď ale predsa len minul.
46
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza M. Vida, prichádza Oravec.
46
Začal sa druhý polčas. Výkop patril nášmu celku.
Máme za sebou úvodnú polovicu stretnutia, po konci ktorej schádzame do kabín za nepriaznivej bezgólovej remízy. Čo sa týka polčasu, tak sme zatiaľ videli dve veľké naše príležitosti a jednu súperovu, a tak bezgólový polčas určite neprekvapí. Treba dúfať, že znovu odohráme lepší druhý polčas a tým pádom si pripíšeme povinné tri body. Kvalitu na to rozhodne máme. DAC do toho!
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45
Kŕč do nohy už v prvom polčase dostal Metalsi. Medzitým sa nadstavujú dve minúty.
43
Po zaváhaní "Horalkovcov" sa Kalmár takmer dostal do nájazdu. Nanešťastie bol dobehnutý a tak vybojoval roh. Ten aj Davis zahral rovno súperovi.
41
Žltú kartu dostáva M. Vida (FC DAC Dunajská Streda).
40
Po dlhšej dobe sme boli svedkami zakončenie a to konkrétne Ramireza. Žiaľ, aj tento pokus bol zablokovaný nastrelením súpera.
38
K.Vida presunul hru k Divkovićovi na pravú stranu, no on si ju zle spracoval, a tak bolo razom po akcii.
36
Ďalší náš rohový kop zahral Ronan. Loptu poslal na bližšiu žrď rovno k pripravenému Hučkovi. O dobrý pokus z našej strany sa rozhodne nejednalo.
34
Tentokrát je po súboji s Davisom otrasený Iván. Ako aj jeho kolega Dabó, aj on bude v poriadku.
31
Zakladáme ďalšie akcie, no k Ilievovi nie je jednoduché sa dostať.
28
Uuuuuuf, mohli sme aj inkasovať. Iván sa dostal cez našu obranu k nebezpečnému zakončeniu, ktoré Jedlička vyrazil. Loptu poslal rovno na Moronga, ktorého tisícpercentnú príležitosť tesne pred Jedlčikom zázračne zachytil náš hrdina!
27
Teraz to už ale bola iná káva. Ronan sa dostal k ďalšiemu zakončeniu na hranici šestnástky odkiaľ opečiatkoval ľavú žrď tvrdým pokusom!
26
Ronanova štandardka. Lopta však znovu smerovala priamo do náručia gólmana Serede. Divákov zo sedadiel rozhodne nezdvihol.
24
Pravačku si vyskúšal aj Ronan, no pálil poriadne slepými nábojmi.
22
Dostali sme sa aj k rohu, no Ronanova lopta skončila rovno v Ilievovom náručí.
21
Skúsili sme to strelou z väčšej vzdialenosti. Konkrétne K. Vida sa našiel priestor na strelecký pokus pred šestnástkou. Pálil však asi dva metre nad.
19
Hra sa presunula medzi šestnástky, kde znovu bojujeme o presadenie sa voči zaparkovanému autobusu pred bránkou Serede.
16
Hostia zahrali aj roh. Konkrétne Iván zahral loptu na bližšiu žrď, odkiaľ ju Kalmár odpratal do bezpečia.
15
Vhadzovanie Dabóa doletelo až pred Jedličku, kde sa o prudkú loptu musel postarať Beskorovainyi.
13
Znovu sa už od začiatku tešíme s prekrásne atmosféry, ktorú tvoria naše zaplnené tribúny. Na prekvapenie k nám prišli aj fanúšikovia súpera v podobe 15 skalných. Určite lepšie ako nič, teda tento počin treba oceniť.
11
Dabóvi bol po súboji s Ramirezom vyrazený dych. Chvíľu sa teda nebude hrať.
9
Ouuuuu, čo sme to len premárnili? Divković dobrým pressingom získal loptu, ktorú na pravom krídle potiahol šikovne Blackman, až nahral ako na podnose Ramirezovi. Náš hrotový útočník trestuhodne zakončil nad.
6
Ďalšie zakončenie z našej strany. M. Vida napriahol asi z dvadsiatich metrov, no jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil.
5
Začíname aktívne, no to sa aj dalo čakať, že súper bude stiahnutý. K strele sa dostal Kalmár, no nejednalo sa o nádejný gólový pokus, ale skôr o slabšiu strelu.
3
Na druhej strane sa činil Iván, no ani tento pokus brankára neohrozil.
2
Ronan hneď na začiatku zahrával priamy kop, ktorý ale skončil v Ilievovom náručí.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril hráčom Serede.
Príjemný dobrý deň Vám prajem z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú na ihrisko obaja aktéri fortunaligového zápolenia. Naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v červených dresoch.

Dnes máme znovu šancu prehovoriť do klubovej kroniky, keďže by sme v prípade piateho víťazstva v rade obnovili rekord z roku 2017. Nášmu klubu sa v tejto fáze naozaj darí a to v pohári a zároveň aj vo Fortuna lige, kde zbierame jedno víťazstvo za druhým. Áno, aktuálne aj s menšou dávkou šťastia. Každopádne sme však pevne usadení na tretej priečke a Žiline spolu so Slovanom nedávame možnosť sa poriadne nadýchnuť.

Seredi sa na druhej strane tiež nedarí zle. Aj naďalej nehrá na svojom štadióne, no aj napriek tomu je siedma s aktuálne dvomi triumfami v rade a zabudnúť netreba ani na postup do štvrťfinále Slovnaft Cupu. Určite teda môžeme očakávať nabudeného a nepríjemného súpera, ktorý bude chcieť nadviazať aj na posledné dva triumfy proti nám.

Našou ambíciou je však na domácej pôde odveta. Fanúšika a hráči, Seredi, absolútne nič nedarujú, MOL Aréna je našou pevnosťou, kde berieme jediný výsledok, víťazstvo. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Kružliak, Beskorovainyi, Davis – M. Vida – Divković, Ronan, Kalmár, K. Vida – Ramirez
Náhradníci: Száraz – Čmelík, Taiwo, Šimčák, Malý, Fábry, Oravec

ŠKF iClinic Sereď: Iliev – Dabó. Djiby Ba, Hučko, Slaninka – Metalsi, Rorić – Morong, Pankaričan, Iván – Louka
Náhradníci: Penksa – Mečiar, Lukáčik, Adekuoroye, Rapanelli, Cléber, Špehar

Rozhodca: Marhefka – Ferenc, Jekkel.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 14. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – ŠKF iClinic Sereď a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 2.11.2019 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Základnej zostavy

Náhradníci

Realizačný tím

Hlavný trénerPeter Hyballa
Asistent tréneraAdmir Kozlić
Asistent tréneraMaik Drzensla
Tréner brankárovMartin Raška
Kondičný trénerLaura Stosno-Krohn

ŠKF Sereď

Základnej zostavy

S
#24
Abdelaziz Metalsi
S
#14
Adam Morong
B
#1
Deyan Iliev
S
#22
Alex Iván
O
#21
Tidiane Djiby Ba
O
#96
Martin Slaninka
S
#8
Maj Rorić
S
#13
Filip Pankaričan
O
#16
Tomás Soares Dabó
U
#89
Panagiotis Louka
O
#4
Tomáš Hučko

Náhradníci

-
#10
Silva Nascimento Cleber
B
#33
Pavol Penksa
S
#17
Kristián Lukáčik
O
#98
Bruno Dip Rapanelli
-
#25
Dino Špehar
O
#5
Martin Mečiar
S
#18
Bankole Olawale Adekuoroye

Realizačný tím

Hlavný trénerSlavche Vojneski
Asistent tréneraBobi Stojkoski
Tréner brankárovRóland Praj
Fortuna liga 2019/20 / 14. kolo / sobota 2.11.2019
ŠK Slovan Bratislava - FK Senica
Slovan - Senica
Slovan - Senica
2:0
Fortuna liga 2019/20 / 14. kolo / sobota 2.11.2019
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - MFK Ružomberok
FK Pohronie - Ružomberok
FK Pohronie - Ružomberok
1:2
Fortuna liga 2019/20 / 14. kolo / sobota 2.11.2019
FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠKF Sereď
FC DAC 1904 - Sereď
FC DAC 1904 - Sereď
0:0
Fortuna liga 2019/20 / 14. kolo / sobota 2.11.2019
MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce
Michalovce - ViOn
Michalovce - ViOn
2:2
Fortuna liga 2019/20 / 14. kolo / sobota 2.11.2019
FC Nitra - FC Spartak Trnava
Nitra - Trnava
Nitra - Trnava
1:0
Fortuna liga 2019/20 / 14. kolo / nedeľa 3.11.2019
AS Trenčín - MŠK Žilina
Trenčín - Žilina
Trenčín - Žilina
3:0