koniec zápasu
DAC 1904
2:0
(0:0)
Žilina
DAC 1904 - Žilina
Fortuna liga 2019/20, 4.kolo nadstavby • so 4.7.2020, 18:00 • MOL Aréna
Góly: 58. Sharani 1:0 , 78. Kalmár 2:0
Hlavný rozhodca: Peter Kráľovič • Asistenti rozhodcu: Milan Štrbo, Daniel Poláček • Divákov: 5747
Góly
2
0
Vlastné góly
0
0
Priame kopy
0
0
Rohové kopy
0
0
Žlté karty
1
1
Červené karty
0
0
90+2
Koniec zápasu.
90+2
Je konieeeeeec a my posledný domáci zápas v tejto sezóne bravúrne vyhrávame nad druhou Žilinou, na ktorú sme znížili náskok už iba na jeden bod. Dnes sme proti omladenému súperovi dominovali počas celého zápasu, boli sme technickejší, zohratejší, nebezpečnejší, a tak vyhrávame určite zaslúžene. Ďakujem za ďalší krásny výkon na ihrisku aj v hľadisku. Našim divákom chceme poďakovať, že aj túto sezónu ste boli našim dvanástym hráčom, opäť ste boli najlepší na Slovensku. Ste úžasní!

Liga sa len nedávno reštartovala, no už máme na programe jej posledný diel. V rámci 5. kola nadstavbovej skupiny o titul vycestujeme na dolný Liptov, kde sa stretneme s domácim Ružomberok o týždeň v sobotu 11. júla o 18:00. Dovtedy Vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s Vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+1
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Fábry, prichádza Mendez.
90
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte 2 minúty.
90
Schäfer sa preštrikoval až do pokutového územia. Kde sa pokúsil o strelu do protismeru, no bol to príliš slabý pokus.
88
Ale čo teraz premrhal Balić, tak to je už moc. Kalmár ho nesebecky vysunul do lepšej pozície, no a on z ostrého uhla netrafil čiastočne odkrytú bránu. Krásny výkon však na našej strane.
88
Po ďalšom nádejnom centri od Schäfera sa lopta odrazila k Balićovi, ďalšia strela skončila mimo.
86
Kalmár nabil Balićovi, ktorý sa pokúsil o techniuckú strelu z prvej. Bola zablokovaná.
83
Ďalší famózny Jedličkov zákrok. Náš gólman musí byť určite tak trochu stuhnutý, no aj napriek tomu predviedol famózny postreh. Bernát sa dostal za našu obranu a nikým nekrytý mu zostalo prekonať už len Jedličku. Ten sa poriadne natiahol a gólovú strelu tak zlikvidoval.
82
Ďalšia akcia priniesla ďalší roh. Fábry tentokrát loptu zahral nakrátko Balićovi. Zakončenie z toho však nebolo.
81
Rohový kop si ešte po dvoch góloch vypracovalo naše mužstvo. Zahral ho Davis, no úplne zbytočne, keďže sme sa dopustili útočného faulu.
80
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Divković, prichádza Šimčák.
79
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Iľko, prichádza Kaprálik.
78
GOOOOOOOL, je to 2:0. Loptu si pri penalte na biely bod postavil náš kapitán Kalmár, ktorý loptu suverénne poslal po zemi k ľavej žrdi, kým brankár kryl druhú stranu.
77
Síce to hlavnému rozhodcovi trochu trvalo, no odpískal faul na Schäfera. Penalta!
75
Sharani s Kalmárom sa teraz veľmi nebezpečne pohrali v súperovej šestnástke. Hráčov teraz však nedokázali natoľko nachytať, aby dokázali aj vystreliť.
74
Schäfer to teraz s Divkovićom prekombinoval v útoku. Sami sa obrali o loptu zbytočným ofsajdom.
72
Hra je prerušená pre zdravotnú prestávku. Po nej azda môžeme očakávať veľké zápasové finále.
70
Mohlo byť takmer rozhodnuté! Sharani sa opäť dostal k lopte v pokutovom území, bol zablokovaný a rovnako tak aj Kalmár. Zostali sme však v útoku, a tak zakončoval Kalmár ešte raz. Z ostrého uhla sa jeho strela nemala šancu ujať.
66
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Fazlagić, prichádza Myslovič.
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Kurminowski, prichádza Paur.
65
Stále sa musíme byť vzadu pozorný, keďže hostia majú evidentne ešte dosť energie. Najprv si Ďuriš nabehol za našu obranu, aby loptu posunul Bernátovi, ktorý ale bránku nenašiel.
65
Dnešné stretnutie sleduje 5747 divákov.
63
Hostia nás po góle trochu pritlačili, no zatiaľ sme odolali. Po centri z pravej strany ihriska nás trochu vystrašil Malý nepodareným odkopom, no udržali sme sa aj po rohovom kope.
61
Posledný domáci zápas, vyhrávame, vidíme slušný futbal, a tak sú naši fanúšikovia vo vytržení. Tak to je krása.
58
GOOOOOOOOL, tak konečne sme sa dočkali! Aktívny Divković nahral z kraja pokutového územia Sharanimo, ktorý stále pred Petrášovou bránkou. Spravil veľmi šikovnú otočku, ktorou absolútne zmiatol žilinskú obranu, a tak mohol zočo-voči gólmanovi poslať bezpečne loptu k pravej žrdi.
56
Žltú kartu dostáva Bernát (MŠK Žilina).
56
Loptu síce držíme v ruke, no hra je kúskovaná. Petráš naďalej nemá toľko práce, koľko by sme si predstavovali.
53
Po ošetrení hráčov zahral kalmár štandardku, pri ktorej však nebol presný.
52
Sharani sa veľmi nepríjemne zranil v strede poľa s Fazlagićom. Spočiatku to vyzeralo tak, že obaja dnes už dohrali, no azda budú pokračovať.
51
Vyzerá to tak, že obraz hry sa nezmení ani v tejto polovici stretnutia. Čo by sa však mohlo zmeniť je nula na strelených gólov na našej strane.
48
Konečne sme už mohli viesť! Fábry našiel z priameho kopu vysokého novica Sharaniho, ktorého hlavička skončila na brvne! Nevydarili sa nám ani dorážky.
47
DIvković si aj v úvode druhého polčasu hneď vypracoval streleckú púozíciu. Z nej však pálil slepými.
46
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Blackman, prichádza Sharani.
46
Začal sa druhý polčas. Výkop patril našim futbalistom.
Po prvej polovici hry schádzajú hráči oboch celkov za bezgólovej remízy. Videli sme polčas, v ktorom sme mali takmer počas celého obdobia prevahu, tlačili sme sa pred Petrášovu bránku, kým hostia čakali najmä na kontry. Spravodlivejšie by bolo naše vedenie, boli sme určite nebezpečnejší, no ak si udržíme ofenzívne poňatie hry, tak zaslúžený gól sa určite dostaví. DAC do toho!
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Njie tvrdo zasiahol Iľka a má šťastie, že nevidel žltú kartu.
45
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia jednu minútu.
44
Nádherná pätička od Kalmára na Divkovića a ja doteraz rozmýšľam, že kde videl postranný rozhodca ofsajd. Ani záznam mi niečo také neukázal.
43
Ďalší ďalekonosný pokus z našej strany od Fábryho, ktorý môžeme maximálne zapísať do štatistík.
42
Davis naservíroval loptu do pokutového územia na nabiehajúceho Kalmára. Náš kapitán však v náročnej pozícii loptu neskrotil.
39
Ohrozenie však prišlo z rýchlej kontry, na konci ktorej pálil z prvej Gono. Lopta sa medzi tri žrde nezmestila.
38
Žilinčania sú neskutočne stiahnutí a nám to robí problémy. Je vidno, že dnes im absolútne postačí aj jeden bod.
35
Naši hráči nám predviedli krásnu kombináciu na trase Davis, Balić, Divković, no získali sme z nej len roh. Ten však bol veľmi blízko ku gólu. Po centri sa do lopty oprel hlavou Kružliak. Bránku však opäť tesne minul.
32
Skúšame strieľať z každého možného uhla v hesle, "niečo skončí v bránke", no zatiaľ sa nám táto teória nepotvrdila, keďže Divkovićove zakončenie Petráš bez problémov pokryl.
31
Hosťujúci Sluka vyslal center z ľavého krídla, ktorý zakončil hlavou Ďuriš. V ťažkej pozícii sa nemieril presne.
30
Divković zahral rýchlo rohový kop na krátko Balićovi. Žilinčanov sa nám však nepodarilo prekvapiť.
30
Už zišiel dole z ihriska a vyzerá to tak, že bude schopný pokračovať.
29
Nehrá sa pre ošetrovaného Blackmana. Veríme, že nepribudne k širokej maródke nášho kádra. To by pre nás bol vážny problém.
26
Divković tentokrát z ostrého uhla našiel bránku, no Petráš bol pri tvrdom zakončení pozorný.
25
Po Fábryho centri bol lopta stečovaná a opäť skončila tesne vedľa žrde. Sám si zahral aj roh, ktorý už odvrátil Minárik.
24
Hostia začínajú byť s pribúdajúcimi minútami aktívnejší. Aj teraz si musel dávať Malý pozor pri nabiehajúcom Kurminowskom.
22
Ten zahrali "Šošoni" po zemi, no nič z tejto akcie nevyťažili.
21
Kružliak je v obrane trochu neistý. Najprv musel byť po faule upozornený rozhodcom, že môže prísť druhá žltá karta a potom odvrátil na roh.
19
Obraz hry sa ani po našom zaváhaní nemení. Útočíme, no chýba nám gól.
16
Počas celej štvrťhodiny tvoríme hru my a Žilinčania v podstate len vyčkávajú. Vďaka tomu si teraz aj vytvorili gólovú príležitosť. Po centri z ľavého krídla brániaci Kružliak zakiksoval, keď pod ním prešla lopta k Ďurišovi. Ten sa dostal aj k strele, ktorá skončila mimo troch žrdí.
14
Njie si rovnako ako proti Slovanu aj teraz vyskúšal strelu z väčšej diaľky. Opäť však tento pokus úspešný byť nemohol.
13
Kopas zahral štandardku dlhým centrom na nabiehajúceho Iľka, no ten nemal šancu dobehnúť loptu.
12
Žltú kartu dostáva Kružliak (FC DAC Dunajská Streda).
12
Už tretí rohový kop zahral Fábry. Loptu poslal na vzdialenejšiu žrď, kde o ňu bojoval Kalmár, no v hlavičkovom súboji neuspel.
10
Pri nástupe na posledný domáci zápas našim hráčom pripravili krásnu choreografiu tvorenú obrovským trasparentom aj dymovnicami.
8
O prvý rozruch sa postarali aj hostia a konkrétne obrovský mladý talent Iľko, ktorý operoval po kraji šestnástky. Prepasíroval loptu pred bránku a môžeme byť radi, že sa nenašiel hráč, ktorý by ju dorazil.
7
Taaaaak to je sila. Ďalšia nebezpečná príležitosť na našej strane. K strele sa tentokrát dostal Kalmár, ktorý zakončil taktiež tesne vedľa.
5
Získali sme hneď dva rohové kopy. Pri oboch bol slušný závar pred Petrášom, no k strele sme sa nedostali.
4
Do súpera sme sa poriadne zahryzli. Aj ďalšie zakončenie išlo z našej strany, keď bol Divkovićov pokus tečovaný tesne vedľa.
1
Hneď v úvode zápasu sme pokračovali v tom, v čom sme skončili a to v nátlakovej hre. Divković totiž zakončil už v prvej minúte z ostrého uhla. Pravú žrď tesne minul.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril hráčom hostí.
Príjemný dobrý deň vám prajem z MOL Arény poslednýkrát v ročníku 2019/20. Veľmi ma teší, že vás opäť môžem vítať pred vyše šesťtisícovou kulisou, ktorá nám 4 mesiace naozaj veľmi chýbala. Obaja aktéri už nastupujú na ihrisko. Naši hráči v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v čiernych dresoch.

Dnes nás čaká priamy súboj o 2. miesto, no nám nestačí víťazstvo v tomto kole, ale spoliehať sa budeme aj na ďalšie zaváhanie Žiliny v poslednom ligovom kole. „Šošoni“ mali počas „koronaprestávky“ obrovský prievan v kádri, klub bol takticky dočasne v likvidácii a opustili ho množstvo hráčov. Už aj tak mladý káder sa tak ešte viac omladil a z toho dôvodu dnes uvidíme množstvo veľkých talentov. Súper má menej skúseností, no ťažiť môže z väčšej oddýchnutosti, keďže my sme uprostred týždňa odohrali derby so Slovanom, ktoré sa nebojím povedať, že malo európsku kvalitu na našej strane a samozrejme aj na strane súpera.

Pod Storckom predvádzame pohľadný futbal, čo veríme, že nám doma prinesie pred fantastickou atmosférou tri body. Poďme ponaháňať Žilinu v boji o 2. miesto. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Malý, Kružliak, Davis – Schäfer, Nije, Kalmár, Balić – Divković, Fábry
Náhradníci: Száraz – Šimčák, Sharani, Mendez

MŠK Žilina: Petráš – Vallo, Kopas, Minárik (K), Sluka – Gono, Fazlagić – Bernát – Ďuriš, Kurminowski, Iľko
Náhradníci: Belko – Kaprálik, Myslovič, Bičakčjan, Kiwior, Paur, Rusnák

Rozhodca: Kráľovič – Štrbo, Poláček.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 4. kola nadstavbovej skupiny o titul Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – MŠK Žilina a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 4.7.2020 o 18:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

DAC 1904

Základnej zostavy

Náhradníci

Realizačný tím

Hlavný trénerBernd Storck
Asistent tréneraAntal Németh
Tréner brankárovMartin Raška
Kondičný trénerAlexander Storck

Žilina

Základnej zostavy

-
#21
Ján Bernát
-
#22
Samuel Petráš
-
#90
Dawid Kurminowski
-
#5
Adam Kopas
-
#27
Branislav Sluka
-
#18
Enis Fazlagić
-
#29
Dávid Ďuriš
-
#15
Kristián Vallo
-
#16
Patrik Iľko
-
#23
Ján Minárik
-
#4
Miroslav Gono

Náhradníci

-
#30
Ľubomír Belko
-
#7
Patrik Myslovič
-
#14
Jakub Piotr Kiwior
-
#6
Adrián Kaprálik
-
#11
Vahan Bičakhčjan

Realizačný tím

Hlavný trénerPavol Staňo
Asistent tréneraMário Auxt
Tréner brankárovMiroslav Seman
Kondičný trénerVladimír Perexta
Fortuna liga 2019/20 / 4. kolo / sobota 4.7.2020
FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok
Trnava - Ružomberok
Trnava - Ružomberok
2:0
Fortuna liga 2019/20 / 4. kolo / sobota 4.7.2020
ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce
Slovan - Michalovce
Slovan - Michalovce
4:0
Fortuna liga 2019/20 / 4. kolo / sobota 4.7.2020
DAC 1904 - MŠK Žilina
DAC 1904 - Žilina
DAC 1904 - Žilina
2:0
Fortuna liga 2019/20 / 4. kolo / sobota 4.7.2020
FC Nitra - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
Nitra - FK Pohronie
Nitra - FK Pohronie
0:2
Fortuna liga 2019/20 / 4. kolo / sobota 4.7.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
Trenčín - Sereď
Trenčín - Sereď
3:2
Fortuna liga 2019/20 / 4. kolo / sobota 4.7.2020
FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce
Senica - ViOn
Senica - ViOn
0:0