1904-2019: 115 év, 115 gól (XIII)

|
| ke 7.1.2020, Krisztián Nagy
'

A DAC 2019-ben ünnepelte alapításának 115. évfordulóját, amire egy egész éves videó sorozattal emlékeztünk hivatalos Facebook profilunkon. Ebben 115 gólt mutattunk a klub történelméből. Íme, az utolsó negyedév kínálata – III. rész.

98/115 Eric Davis, Trenčín-DAC 1:3, 08/04/2018

Szombaton a Trencsén ellen (2019. november 9-én – megj.) 100. bajnokiján léphet pályára DAC-mezben Eric Davis. A panamai balhátvéd eddig 14 gólt lőtt a Fortuna Ligában, egyszer a soron következő ellenfelünknek is betalált. De még hogyan!

99/115 Kwin, DAC-Trenčín 1:0, 02/11/2013

Bepiszkálni, bepöckölni, betuszkolni... A 2013-as november kezdetén ezzel a Kwin-góllal vertük idehaza a trencsénieket. Azóta nyolcszor járt nálunk a vágparti együttes, és csupa emlékezetes meccset játszottunk velük, de legyőzni csak háromszor tudtuk őket. Szombaton várjuk a negyediket – akár egy ilyen találattal!

100/115 Leo Kweuke, DAC-Ružomberok 3:2, 15/11/2008

Tizenegy éve ennek tapsoltál... volna, ha nem zártkapus a meccs. Így maradt a stadion melletti ünneplés. Egy legendás gól, egy legendás győzelem – kettős emberhátrányban, Kweuke fantasztikus emelésével vertük 3:2-re a Rózsahegyet.

101/115 Rudolf Pavlík, DAC-Cheb 4:2, 18/11/1990

Rudolf Pavlík a DAC élvonalbeli történelmének harmadik legjobb góllövője. Összesen 37, köztük számos látványos találatot szerzett. Az egyik ilyet az akkor listavezető Cheb elleni 4:2 alkalmával, pontosan 29 éve. „Bemutatót tartott a DAC a gyors, lendületes labdarúgásból. A közönség sokszor jutalmazta tapssal a szép akciókat, az egyéni megoldásokat. Az 54. percben Pavlík szabadrúgását ünnepelte: a kitűnő formában játszó karmester 19 m-es szabadrúgása a kapufáról vágódott az ellenkező sarokba” – írta az Új Szó.

102/115 Marko Živković, DAC-Trenčín 2:0, 19/11/2016

Labda a pipában, esővíz a levegőben... Három éve született az első gól a DAC új arénájában – Marko Zsivkovics történelmi és szépségdíjas találata két kamerafelvételből.

103/115 Szarka Ákos, Michalovce-DAC 0:3, 22/08/2015

Az elmúlt négy évben tizenhárom ligameccset játszottunk a Nagymihállyal, ezeken 28 gólt lőttünk. Nincs másik ellenfél a bajnokságban, aki ellen az említett időszakban ennyiszer betaláltunk volna. A legelső élvonalbeli gólunk a keleti gárda ellen 2015 augusztusában, az első egymás elleni bajnokin esett, amikor Pačinda ívelése után Szarka Ákos küzdött meg a labdáért, majd egyedül tört kapura, és higgadtan elgurított Martin Raška mellett.

104/115 Dušan Fábry, Inter-DAC 1:1, 25/11/1990

Névrokonok voltak, vannak és lesznek a DAC-ban, de ritkán fordul elő, hogy egyforma vezetéknevű játékosok gólt is lőjenek az élvonalban. Andrej Fábry elődje Dušan Fábry volt, aki 1990 őszén nem is akármilyen módon iratkozott fel a góllövőlistára. Beállása után pontosan 8 másodpercre volt szüksége hozzá (az Új Szó picit elszámolta magát). Na és micsoda találat volt! „A cserejátékos Fábry talán 15 másodpercet sem volt a pályán, amikor első labdaérintése gólt eredményezett a 68. percben: Pavlík beadását kapásból rúgta a hálóba.”

105/115 Leo Kweuke, DAC-Dubnica 1:0, 29/11/2008

Egy újabb „sosefelejtemel” gól Kweukétől. Tizenegy éve ezen a napon zártuk a bajnoki őszt és a több okból is emlékezetes búcsúmeccsen 1:0-ra vertük a Máriatölgyest – ezzel a fenomenális Kweuke-góllal, aki jó 20 méterről, kapásból lőtt a léc alá.

106/115 Simon Gyula, Slavia Praha-DAC 0:1, 09/12/1990

Slavia-DAC 0:1! Bizony, ilyen is volt, pontosan 29 éve. A federális bajnokságban a DAC összesen 32 meccset játszott Prágában, a Bohemians, a Dukla, a Slavia és a Sparta vendégeként is egyaránt 8-8 alkalommal. Győztesen ötször távoztunk az egykori fővárosból: 3-szor a Dukla, 1-1-szer a Bohemka és a Slavia otthonából.