Marin Ljubicic kapta a bajnokságban a legtöbb sárga lapot, a csapatok közül is a DAC végzett az élen. Hat tizenegyest ítéltek ellenünk, ebből négyet is stadionunkban. A DAC 2015/16-os idénye a számok tükrében - lapok és büntetők.
SÁRGA ÉS PIROS LAPOK:
Sorozatban második éven csapatunk kapta a legtöbb sárga lapot a bajnokságban. A szezon 198 mérkőzésén összesen 830 sárga (átlagban 69/csapat) és 37 piros lapot osztottak ki a játékvezetők (egy éve 728 és 32). Játékosaink előtt 98 alkalommal villant a sárga lap, míg ennek a listának a másik végén található Myjava játékosai 46-szor részesültek sárga lapos figyelmeztetésben. Marin Ljubicic 12 sárgával a bajnokság csúcstartója lett.
Három kiállított játékosunk is volt, mindhárman ősszel kapták a piros lapot: a 11. fordulóban Rózsahegyen Sarr, a 12. fordulóban Szenicén Szarka, míg a 14. fordulóban a Slovan otthonában Michalík mehetett idő előtt zuhanyozni.
A DAC játékosainak sárga és piros lapjai a 2015/16-os évadban:
| 
			 Ljubičić  | 
			
			 12  | 
			|
| 
			 Štepanovský  | 
			
			 9  | 
			|
| 
			 Brašeň  | 
			
			 8  | 
			|
| 
			 Szarka  | 
			
			 8  | 
			
			 1  | 
		
| 
			 Michalík  | 
			
			 7  | 
			
			 1  | 
		
| 
			 Pačinda  | 
			
			 7  | 
			|
| 
			 Straka  | 
			
			 6  | 
			|
| 
			 Kwin Amban  | 
			
			 6  | 
			|
| 
			 Sarr  | 
			
			 6  | 
			
			 1  | 
		
| 
			 Simon  | 
			
			 5  | 
			|
| 
			 ivković  | 
			
			 5  | 
			|
| 
			 Huk  | 
			
			 4  | 
			|
| 
			 Polievka  | 
			
			 3  | 
			|
| 
			 Davis  | 
			
			 3  | 
			|
| 
			 Stephens  | 
			
			 3  | 
			|
| 
			 źupták  | 
			
			 2  | 
			|
| 
			 Szépe  | 
			
			 1  | 
			|
| 
			 Horváth  | 
			
			 1  | 
			|
| 
			 Turňa  | 
			
			 1  | 
			|
| 
			 Jurčo  | 
			
			 1  | 
			
Jelmagyarázat: a név után a sárga, ill. a három kiállított játékosnál a piros lapok száma
BÜNTETŐK:
A 2015/16-os évadban összesen 49 elvégzett büntetőből (tavaly 47) a játékosok 43-at értékesítettek. A játékvezetők legtöbbször a Slovannak ítéltek tizenegyest - 8-szor, játékosai mind a nyolcat belőtték. A trencséni bajnok ellenben egyetlen büntetőt sem rúghatott. Az ellentétes statisztika élén - vagyis az ellenük megítélt büntetők számában - ilyen volt az élboly: Nagyszombat (8-ból 8 értékesített), DAC és Rózsahegy (egyaránt 6/5).
Míg a 2014/15-ös szezonban a DAC találkozóin összesen négy büntetőt láthatott a közönség, az elmúlt idényben tizenkettőt - hatot javunkra (5 belőtt), hatot ellenünk (szintén 5 értékesített). Játékosaink közül Pačinda ötször állhatott a labda mögé, négyszer eredményes volt (1. forduló DAC-Szenice 2:0, 2. forduló DAC-Nagyszombat 2:1, 8. forduló ViOn-DAC 2:1 és 17. forduló DAC-Nagymihály 3:1), egyszer pedig nem (29. forduló DAC-Zólyombrézó). Egy tizenegyest Polievka végzett el, a így döntötte el az októberi DAC-Zsolna bajnokit a 15. fordulóban (1:0). A hat ellenünk elvégzett büntetőből négyet stadionunkban fújtak be a játékvezetők, két mérkőzésen történt meg, hogy az ellenfél két tizenegyeshez is jutott. A szenicei Hlohovský próbálkozását Tujvel hárította (1. forduló DAC-Szenice 2:0), míg Mehanovic (7. forduló DAC-Zólyombrézó 5:1), Savicevic (25. forduló DAC-Slovan 0:2), Milinkovic (25. forduló DAC-Slovan 0:2), Ďubek (33. forduló Rózsahegy-DAC 3:0) a Lačný (33. forduló Rózsahegy-DAC 3:0) betaláltak.
A 2015/16-os idény büntetői:
| 
			 Slovan  | 
			
			 8/8  | 
			
			 1/1  | 
		
| 
			 Zlaté Moravce  | 
			
			 6/6  | 
			
			 4/4  | 
		
| 
			 Trnava  | 
			
			 6/5  | 
			
			 8/8  | 
		
| 
			 DAC  | 
			
			 6/5  | 
			
			 6/5  | 
		
| 
			 Ruomberok  | 
			
			 6/5  | 
			
			 6/5  | 
		
| 
			 Skalica  | 
			
			 4/4  | 
			
			 4/4  | 
		
| 
			 ilina  | 
			
			 4/3  | 
			
			 3/2  | 
		
| 
			 Podbrezová  | 
			
			 3/3  | 
			
			 5/4  | 
		
| 
			 Michalovce  | 
			
			 2/2  | 
			
			 5/3  | 
		
| 
			 Senica  | 
			
			 2/1  | 
			
			 3/3  | 
		
| 
			 Myjava  | 
			
			 2/1  | 
			
			 1/1  | 
		
| 
			 Trenčín  | 
			
			 0  | 
			
			 3/3  | 
		
Jelmagyarázat: csapat, a javára ítélt büntetők/ebből belőtt, az ellenük ítélt büntetők/belőtt
				





