A 2022-es őszi idény számokban: gólok

|
| csü 8.12.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Nikola Krstović 11 találatával nemcsak a DAC, de az egész bajnokság őszi gólkirálya lett. Csapatunk 2022-es őszi idénye a számok tükrében – a negyedik részben a gólokról.

Két év után újra a DAC adta a Fortuna Liga őszi gólkirályát: míg két éve Kalmár Zsolt, ezúttal Nikola Krstović szerezte a legtöbb találatot. Mindketten 11 gólig jutottak a szezon első felében.

A Fortuna Liga 18 őszi fordulójának 108 mérkőzésén a nézők összesen 294 gólt láthattak, ami meccsenkénti 2,72-es átlagnak felel meg (egy éve 2,64).

A DAC 18 találkozóján összesen 48 találat született (2,67-os átlag; tavaly 19 meccsen 43 és 2,26). A második legproduktívabb csapat voltunk és a legjobb védelemmel rendelkeztünk a bajnokságban: 33 gólt szereztünk, ami egy meccsre 1,83-as átlag (tavaly 24 és 1,26); a mi hálónk 15 alkalommal rezdült (0,83/mérkőzés; egy éve 19 és 1,0). A +18-as gólkülönbség a második legjobb őszi eredményünk az élvonalban a két évvel ezelőtti +21 után.

A 2022/23-as bajnoki idény során eddig 1 mérkőzésünkön nem született gól: a 4. fordulóban Podbrezová-DAC 0:0.

A 33 lőtt gólunk közül 9 az első, 24 a második félidőben esett. A legproduktívabb negyedóránk az utolsó volt, a 75. perc után összesen 14 találatot jegyeztünk. 26 találatunk játékból, 7 standard szituációból született. Tizenegyszer mi szereztük az első találatot, hatszor az ellenfél.

Kapusaink hálója 8 alkalommal maradt érintetlen (egy éve szintén 8), ebből Veszelinov 6 meccsen 2, Petrᚠ12 találkozón 6 alkalommal húzta le a rolót (utóbbi a második legjobb szám a mezőnyben). Petrᚠleghosszabb bekapott gól nélküli sorozata 321 perc volt, és jelenleg is tart. Ezzel harmadik a bajnokságban, és ha a következő meccseken 92 percet hozzátesz, átveszi a vezetést. Veszelinov leghosszabb sorozata 272 percet számolt, ami a hatodik helyre fért be.

Csapatunk 1 mérkőzésen nem tudott betalálni (tavaly 5). A 13. fordulóban rendezett DAC-Zsolna (5:2) bajnokin értük el a legtöbb gólt. A bekapott góloknál a maximum a nagyszombati 1:3-as vereségnél született a 6. játéknapon.

A DAC játékosai jegyezték a harmadik legtöbb kapura lövést az egész bajnoki mezőnyből – meccsenként átlagban 15,2-szer próbálkoztak (tavaly ősszel 14,7). Ebből 6,8 tartott kapura (tavaly 5,4), ami a második legtöbb a 12 csapat közül.

Csapatunk és az egész bajnokság őszi gólkirálya és legproduktívabb játékosa Nikola Krstović lett, aki 11 találata mellé 3 gólpasszt is jegyzett. Montenegrói támadónk egyúttal a Fortuna Liga legaktívabb játékosa a lövések számát tekintve: 80 kísérletéből 46 talált kaput (58%-os pontosság).

A DAC második legjobb őszi góllövője Kalmár Zsolt volt 6 találattal, aminek köszönhetően a klub örökranglistáján feljött a második helyre. A listavezető Pavol Diňa 49 élvonalbeli gólt lőtt a DAC színeiben, Kalmár 41-nél jár.

A sárga-kékek közül Dominik Veselovský és Ammar Ramadan jegyezték a legtöbb gólpasszt (4-4).