A DAC 1904 - Mosonmagyaróvár felkészülési mérkőzés előtt

|
| pé 24.6.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

Szombat délelőtt jön a nyári felkészülés harmadik összecsapása, amelyen az NBII újoncát fogadják a sárga-kékek a MOL Akadémián. A belépés ingyenes.

A Pohronie (3:1) és a Slovan (0:0) elleni találkozók után immár a harmadik barátságos meccsét játssza a DAC a nyári felkészülés során a MOL Akadémián. A sárga-kékek ellenfele az MTE 1904 Credobus Mosonmagyaróvár együttese lesz, amely újoncként vág neki az NBII küzdelmeinek.

A Dunaszerdahelytől nagyjából 70 km-re fekvő 34 ezer lakosú város klubját hozzánk hasonlóan szintén 1904-ban alapították. A kék-fehérek, akiket immár az ötödik éve Varga László irányít vezetőedzőként, fölényesen nyerték meg az NBIII nyugati csoportját, 38 meccsen 32 diadalt aratva. A 114:20-as gólarányuknak köszönhetően kereken 100 pontot gyűjtöttek, és mindössze kétszer szenvedtek vereséget. Legeredményesebb játékosuk, Boros Gábor 27 találatot ért el. A tavalyi ezüstérem után tehát ezúttal nem volt kétséges, hogy egyértelműen a feljutást célozzák meg.

A másodosztálybeli szereplés nem újdonság Mosonmagyaróváron, legutóbb a 2019/20-as szezonban futballoztak ezen a szinten. A klubtörténet legjobb helyezését az 1959/60-as idényben érték el, amikor is a 6. helyet szerezték meg az NBII-ben.

Ellenfelünk jelenlegi játékoskeretében megtalálhatjuk a Hamburg friss szerzeményének, a szlovák válogatott Bénes Lászlónak az öccsét, a DAC-nevelésű kapus Bénes Krisztiánt. Novota János nemrég mégkapusedzőként szintén holnapi ellenfelünk edzői stábját erősítette.

A Credobus egy hete pénteken, június 17-én kezdte meg a nyári felkészülést. A holnapi lesz az első a tervezett hat edzőmérkőzésük közül. A magyar másodosztály első fordulóját július 31-én rendezik.

A DAC holnap zárja a nyári felkészülés második hetét, a teljes keret szerdától áll Adrian Guľa vezetőedző rendelkezésére. Utolsóként a válogatottbeli kötelezettségek és egy rövid pihenő után a Davis, Blackman, Ciganiks és Krstović négyes csatlakozott az együtteshez, akik a Slovan elleni szerdai összecsapáson még nem léptek pályára. A bajnok elleni megmérettetést Ricardo, Rymarenko, Balić, Pinto, Bögi, Kalmár és Szendrei sérülés, illetve betegség miatt kényszerültek kihagyni. Tegnaptól a 21 éves szír támadójátékos, Ammar Ramadan is a csapattal gyakorol. A fiatal labdarúgó a Ferencváros kötelékébe tartozik, aki a tavalyi idényt Nagyszombatban töltötte kölcsönben.

„Örülök, hogy a srácok majdnem teljes számban jelen vannak. A visszatérők hoztak egyfajta pozitív energiát, ami remek számunkra. Immár velük is dolgozhatunk a taktikai elemeken. Nagyon fontos a csapatszellem. A válogatottaktól visszatérőket is szeretném látni a holnapi meccsen, de az egyéni percterhelést még átbeszéljük az erőnléti edzőkkel. Remélhetőleg egy félidőn keresztül mindegyiküket figyelhetem. Szeretnénk beemelni a játékunkba a rájuk jellemző minőséget, de ezt a mérkőzésen is összhangba kell hozni a többiekkel. Bízom benne, hogy annak ellenére is folytatjuk a Slovan ellen mutatott intenzitást, hogy ezen az összecsapáson is teljes edzésintenzitás után lépünk pályára. Az égszínkékek elleni meccset követően folytattuk a kétfázisos gyakorlásokat. Szeretnénk látni a játékosok mentalitását, hogy miképp dolgoznak teljes terhelést követően, és természetesen a győzelem iránt vágy sem hiányozhat. A legutóbbi találkozónkon döntetlent értünk el, de a felkészülési mérkőzéseken is győzelemre kell játszani, hogy a csapat önbizalmat szerezzen az elkövetkező napokra is” – nyilatkozta Adrian Guľa vezetőedző.

A DAC-Mosonmagyaróvár felkészülési mérkőzés 2022. június 25-én, szombaton 11:00 órai kezdettel kerül megrendezésre a Malárik – Straka, Lauer játékvezetői hármas vezetésével.

Szurkolói útmutató

A holnapi összecsapás a MOL Akadémia 1-es számú pályáján kerül megrendezésre. A belépés ingyenes.

Megkérjük a szurkolókat, hogy parkolásra az egykori cukorgyár kijelölt parkolóját használják a Bécsi úton, illetve ennek megtöltése után állítsák le gépjárműveiket a Bécsi út mentén. Kérjük, kövessék a rendezők utasításait!

Belépés a főbejárat sorompóján át lehetséges. Kapunyitás 45 perccel a mérkőzés kezdete előtt (10:15).

Az Akadémia egész területén tilos a dohányzás, az alkoholtartalmú italok és a tökmag fogyasztása.

Újdonság, hogy a holnapi összecsapás alkalmával 10:30-tól megnyílik a Kukkonia Büfé.

A mérkőzést hivatalos YouTube-csatornánkon és Facebook profilunkon is élőben követhetik.