A DAC 1904 - Rózsahegy mérkőzés előtt: Meghosszabbítani, megszakítani

|
Előzetes
| pé 19.4.2024, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András

A MOL Arénában abszolvált 150. összecsapásunkkal kezdjük a rájátszás második fele, amelyen a tabella ötödik helyezettjét fogadjuk. A DAC-Rózsahegy találkozó szombaton 18:00 órakor kezdődik.

Mint egy döntő

A felsőházi rájátszás 5. fordulójának Slovan-DAC slágermeccsén nem született gól múlt szombaton, ami a hazaiaknak a bajnoki cím végleges elhódítását, nekünk pedig a harmadik hely megtartását eredményezte.

A sárga-kékek az égszínkékek oroszlánbarlangjában négyre növelték a sorozatban veretlenül megvívott találkozóik számát. Ehhez holnap koraeste szeretnénk egy újabb részt hozzátenni a MOL Arénában egy olyan összecsapáson, amellyel kezdetét veszi a rájátszás második fele. Ugyanakkor egy másik sorozatot, méghozzá a Rózsahegy ellenit, meg akarjuk szakítani. A legutóbbi három bajnoki mérkőzésen – a kupával együtt négyen – ugyanis nem sikerült legyőznünk a liptóiakat.

„Bízom benne, hogy holnap rólunk és kiváló hangulatról szól majd a meccs, amelyet a szurkolóink képesek teremteni. Ezúton szeretném megkérni őket, hogy a lehető legnagyobb számban látogassanak ki a stadionba és segítsék a csapatot. Egyre erősebb a kötelék köztünk, rendkívül fontosak a számunkra. Nagy kihívás előtt állunk, hogy az idény során először legyőzzük a Rózsahegyet, visszavágva a kupabúcsúért. Akkor remek meccset játszottunk, de a végeredmény az egészet semmissé tette. Arra irányul az igyekezetünk, hogy a klubnál mindannyian megértsék: minden egyes mérkőzésen és edzésen nyújtott maximum magától értetődő, az alap, amelyre tovább építhetünk” – jelentette ki Xisco Muñoz vezetőedző, aki tisztában van azzal, hogy holnapi ellenfelünk a legutóbbi 14 bajnoki találkozójából mindössze egyet veszített el. „A Rózsahegy nemcsak a pontvadászatban, hanem a kupában is remek formának örvend, ahol bejutott a döntőbe. Ezért fontos lesz, hogy mindegyik játékhelyzethez teljes összpontosítással és elhatározással álljunk hozzá. Közeleg az idény vége, ez a meccs egy döntővel ér fel számunkra, nem engedhetünk meg a hibázás lehetőségét.”

Közeledik a Romaric Yapi, Bartol Barišić páros visszatérése, holnap azonban még nem lesznek bevethető állapotban. Milan Dimun jubileum előtt áll, aki eddig 99 tétmérkőzésnél jár együttesünk színeiben: 82-t a bajnokságban, 8-at az európai kupaporondon, 9-et pedig a Slovnaft Cup-ban abszolvált.

150. összecsapás a MOL Arénában

A következő kerek szám a MOL Arénabeli mérkőzéseinket érinti – a holnapi lesz a 150. találkozónk a stadionban. Az eddigi 149-en 87 DAC-siker, 36 döntetlen és 26 vereség született, az összgólarány 259:138.

A bajnokságban az új otthonunkban 120 alkalommal léptünk pályára, 10 találkozót játszottunk az európai kupaszíntéren, 6-ot a Slovnaft Cup-ban, a fennmaradó 13 pedig felkészülési jellegű volt.

A Rózsahegy 13-szor vendégszerepelt a MOL Arénában (11 bajnoki és 2 kupameccs), a mérleg 3-7-3, a gólarány 16:14 a javunkra.

MFK Rózsahegy: A tavasz csapata

A 42 esztendős cseh szakvezető, Ondřej Smetana védencei a tavasz egyik legsikeresebb együttese. A kilenc bajnoki forduló során csak a Slovan elleni hazai vereség, a DAC-cal szembeni és a múlt heti zsolnai döntetlen alkalmával veszítettek pontokat.

A hazai kupasorozatban is sikeresen menetelnek, ahol bejutottak a döntőbe – május 1-jén a Nagyszombat ellen küzdenek meg a trófeáért Kassán. A Héthárs (Lipany) elleni elődöntő visszavágóját kedden abszolválták, de az első felvonáson aratott idegenbeli 5:0-s győzelem után már csak formalitásról volt szó. A felforgatott felállásban futballozó liptóiak váratlan, 0:1-es vereséget szenvedtek odahaza.

Történelem

A 27 ezer lakosú Rózsahegy gárdája az 1997/98-as idénytől megszakítás nélkül szerepel a legjobbak között. Az MFK vitrinjében a bajnoki arany és kupagyőzelem csillog a legfényesebben, amelyeket a klub alapításának 100. évfordulóján, a 2005/06-os idényben hódítottak el Alsó-Liptón.

Az egymás elleni bajnoki mérleg 50 mérkőzést ölel fel és az ellenfélnek kedvez. Odahaza 22 alkalomból csak hétszer győzedelmeskedtünk.

A mostani szezonban a sárga-kékek és a narancssárgák mindhárom bajnoki összecsapása 1:1-es végeredményt hozott. A 3. fordulóban idegenben először Domonkos volt eredményes röviddel a félidei szünet előtt, a 74. percben erre Trusa fejesével válaszoltunk. Novemberben Dunaszerdahelyen mindkét gól a meccs végén esett: a csereként beállt Boďa a 82. percben volt eredményes, a hosszabbítás perceiben Barišić egalizált, ismét fejjel. Három héttel ezelőtt Rózsahegyen első alkalommal szereztünk mi vezetést, amikor is Koné értékesített egy büntetőt, ám a szünet után Tučný szabadrúgásból egyenlített.

A bajnokság mellett az idei szezonban a Slovnaft Cup negyeddöntőjében is összecsaptunk, ahol a hatalmas mezőnyfölényünk ellenére csak a rózsahegyi Chrien tudott csak a kapuba találni.

Az említett négy egymás elleni összecsapáson a jelenlegi szezonban összesen 76 lövést eresztettünk meg a rózsahegyi kapura, amelyek közül 19 találta el a kapu felületét. Az ellenfél mindössze 29 alkalommal próbálkozott, 13 talált kaput. Viszont a gólok tekintetében pillanatnyilag 4:3-ra vezet az MFK.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Rózsahegy ellen:
4 - Kweuke, Pačinda
3 - Vida K., Ramirez
2 - Čaušić, Černák, Bayo, Kalmár, Krstović
1 - Zsákovics, Suchánek, N´lend, Koejoe, Struhár, Helísek, Harsányi, Delarge, Ujlaky, Sabler, Szarka, Horváth, Šafranko, Davis, Živković, Šatka, Ljubičić, Taiwo, Andzouana, Lamkel Zé, Moumou, Dimun, Nebyla, Trusa, Barišić, Koné
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornán követheti figyelemmel:

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

Péntek, 2024. április 19., 17:30 ó: Trenčín-Košice
Szombat, 2024. április 20., 18:00 ó: Zlaté Moravce-Banská Bystrica, Michalovce-Skalica

A DAC-Rózsahegy bajnoki mérkőzés holnap 18:00-kor kezdődik, játékvezetők Smolák - Roszbeck, Vitko.