A DAC 1904 - Zólyombrézó mérkőzés előtt: Csak közös erővel

|
| szo 6.4.2024, Nagy Krisztián, foto: Fekete Nándor

A rájátszás második hazai találkozóján a tabella hatodik helyezettjét fogadjuk. A DAC-Zólyombrézó összecsapás vasárnap 17:30 órakor kezdődik.

Folytatódik a harc Európáért

A legutóbbi fordulóban, nagypénteken Rózsahegyen léptek pályára a sárga-kékek és az MFK elleni harmadik idénybeli mérkőzésünk is 1:1-es döntetlent hozott. Ezzel az eredménnyel megtartottuk hárompontos előnyünket a negyedik helyen a liptóiakkal szemben, a hatodik Zólyombrézó további négy pont hátránnyal áll mögöttünk. A harmadik helyezett Zsolna a Slovan elleni tegnapi veresége után három ponttal előz meg minket.

Az európai kupaszerepésért vívott harcunk a Zólyombrézó elleni hazai találkozóval folytatódik, amely zárja majd a rájátszás negyedik fordulóját. „Várjuk már a saját szurkolóink előtti mérkőzést, mindig ünnep pályára lépni a MOL Arénában. Bízom benne, hogy támaszkodhatunk a lelátói támogatásra, ami nagyon fontos a dobogóért folytatott harcban. A felsőház összes rájátszásbeli meccsét láttam, mind nagyon kiegyenlített volt. Apróságok döntenek és pont a szurkolók jelenthetik a különbséget, amely előrevisz minket. A játékosoktól teljes erőbedobást és küzdőszellemet várok, hogy a maguk oldalára állítsák az embereket, hiszen csak közös erővel leszünk sikeresek” – kívánta Xisco Muñoz vezetőedző, aki holnap nem számolhat Yapi és Barišić játékával. „Örülök Milan Dimun és Matej Trusa visszatérésének, a keret többi tagja egészséges.”

FK Železiarne Zólyombrézó: A legtöbb gól

Az alapszakasz utolsó előtti fordulójában a csapatunk ellen elért egy pont az eddigi utolsó, amelyet a vasgyáriak szereztek a bajnokságban. Az azt követő, Rózsahegy elleni idegenbeli vereség sem tudta megakadályozni a felső hatosba való kerülésüket, ahol az első három mérkőzésen nem jött ki a lépés az eredményesség szempontjából. Sorrendben Zsolnán, odahaza a Rózsahegy ellen, majd múlt héten a Slovan stadionjában is alulmaradtak.

A zsolnai fellépésüket követően azonban egy komoly sikert értek kel a 49 esztendős cseh szakvezető, Roman Skuhravý védencei, akik a Slovan otthonában aratott 3:1-es diadallal bejutottak a Slovnaft Cup elődöntőjébe. Itt már abszolválták is a kétmeccses párharc első felvonását: szerdán 1:0-s vereséget szenvedtek Nagyszombatban, így az április 17-én megrendezendő visszavágó előtt minden kérdés nyitott maradt.

A zólyombrézóiak hatmérkőzéses nyeretlenségi sorozatban vannak, legutóbb a tavaszi nyitófordulóban odahaza a Nagymihály ellen sikerült begyűjteniük a három pontot. Az említett hat összecsapáson mindössze hat gólt lőttek, bár a Slovan után a második legtöbb lövési kísérlettel rendelkező együttesről van szó – a vasgyáriak játékosai a 25 forduló során 148 alkalommal célozták meg a kaput (Slovan 158). Összehasonlításképpen, a DAC 99-cel áll ebben a statisztikai mutatóban.

Eddig a Zólyombrézó találkozóin esett a legtöbb találat, 84 (43:41-es gólarány). A csapat legeredményesebb futballistái az egyaránt hat gólt jegyző Mark Assinor, Patrik Blahút, Peter Kováčik és Ridwan Sanusi. Blahút azonban az őszt követően a Slovácko gárdájához távozott kölcsönbe, átigazolási opcióval. Kováčik egyúttal 16 ponttal (a 6 találata mellett 10 gólpasszt is jegyez) a Niké Liga negyedik legproduktívabb labdarúgója.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2022.10.23. – DAC-Zólyombrézó 2:1, gólszerzők: Krstović 2 – Cobnan, 4377 néző
2023.04.14. – DAC-Zólyombrézó 2:1, gólszerzők: Dimun 2 – Pavúk, 5548 néző
2023.04.30. – Zólyombrézó-DAC 2:0, gólszerzők: Bartoš, Kabongo, 2576 néző
2023.10.08. – DAC-Zólyombrézó 3:2, gólszerzők: Gavrić, Trusa, Gruszkowski – Sanusi, Galčík (11 m), 5184 néző
2024.02.25. – Zólyombrézó-DAC 0:0, 1517 néző

Történelem

A két csapat holnap 20. alkalommal csap össze az élvonalban. A Breznóbányai járás négyezer lakosú községének együttese ellen kimagaslóan pozitív a mérlegünk, emellett a MOL Aréna megnyitása óta odahaza egy döntetlen után öt győzelem következett – mindegyik egygólos különbséggel.

A jelenlegi, 2023/14-es idény hazai összecsapásán a 81. percben már 3:0-ra vezettünk, ám a vendégek izgalmassá tették a végjátékot és 3:2-re szépítettek. Február végén az ellenfél otthonában immár az 5. gólnélküli döntetlen született meg az egymás elleni találkozók történetében.

A DAC eddigi 11 sikeréből 9 is egygólos volt, egyszer győztünk 2:0-ra és szintén egyszer 5:1-re, Szarka Ákos emlékezetes négygólos gálaelőadásával.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Zólyombrézó ellen:
6 - Szarka
2 - K. Vida, Pačinda, Bayo, Ljubičić, Krstović, Dimun
1 - Michalík, Brašeň, Ľupták, Šafranko, Huk, Kalmár, Gavrić, Trusa, Gruszkowski
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
- Dajto televízió

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

BAJNOKI CÍMÉRT - FELSŐHÁZ
Péntek, 2024. április 5., 17:30 ó: Žilina-Slovan (0:3)
Szombat, 2024. április 6., 15:00 ó: Ružomberok-Trnava
Vasárnap, 2024. április 7., 17:30 ó: DAC-Podbrezová
KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ
Szombat, 2024. április 6., 18:00 ó: Skalica-Zlaté Moravce, Michalovce-Trenčín, Košice- Banská Bystrica

A DAC-Zólyombrézó bajnoki mérkőzés holnap 17:30-kor kezdődik, játékvezetők Dohál - Ferenc, Roszbeck.