Hír
| ke 4.1.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

Milyen volt a 2021-es év? Íme, néhány érdekes számadat a DAC tavalyi ténykedéséről.

2 – a 117 éves klubtörténet során másodszor szereztünk ezüstérmet az élvonalban; ezen kívül van még négy harmadik helyünk is

3 – a 2021-es évben hárman is képviselték klubunkat az Európa-bajnokságok tornáin: a felnőtt EURO 2020-on Schäfer András kapott szerepet, aki ráadásul gólt is szerzett, Martin Jedlička és Marko Divković pedig a 21 éven alatti márciusi kontinensviadalon vehettek részt

4 – sorozatban a negyedik esztendeje sikerült kijutnunk a nemzetközi kupaporondra, amivel tovább javítottuk az erre vonatkozó klubrekordot; a múltban legfeljebb zsinórban két évet szerepelhettünk az európai kupasorozatokban (1987 őszén a Kupagyőztesek Európa-kupájában és 1988-ban az UEFA-kupában), most pedig háromszor az Európa-ligában (2018, 2019 és 2020), tavaly pedig az Európa Konferencia Ligában mutathattuk meg magunkat

8 – első csapatunk nyolc játékosa szerepelt tavaly hazája felnőttválogatottjában (Davis, Blackman, Kalmár, Schäfer, Nicolaescu, Andzouana, Ciganiks és Hahn), ami szintén új klubcsúcs; további hatan pedig a 21 éven alatti nemzeti csapatokban léptek pályára

16 – a DAC 33 bajnoki mérkőzésből 16-ot nyert meg, az összesített mérlegünk 2021-ben 16-10-7 volt

20 – a bajnoki és kupatalálkozókon összesen húsz futballista lőtt gólt a DAC színeiben

60 – ennyi találatot szereztünk a 2021-es év 36 tétmérkőzése (Fortuna Liga és Slovnaft Cup) során

86 – ennyi gólt láthattak a nézők a bajnoki összecsapásainkon tavaly, ami 2,61-es mérkőzésenkénti átlagot jelent (összesített gólarány: 49:37; tavasszal 25:18; ősszel 24:19)

393 – az eddig az élvonalban a DAC színeiben pályára lépő labdarúgók száma; 2021-ben 13 névvel bővült a lista

450 – Martin Jedlička az ősz végén állította fel a leghosszabb, kapott gól nélküli sorozatát, amely 450 percet számlál és jelenleg is él, tehát tavasszal tovább nyújthatja azt kapusunk

829 – a DAC eddig 829 mérkőzést abszolvált az élvonalban, a mérlegünk 298 győzelem, 204 döntetlen és 327 vereség

1015 – ennyi gólt lőtt eddig a DAC a legfelső osztályban; a múlt ősz során született meg a jubileumi 1000. találatunk, amelyet Zuberu Sharani szerzett a Pohronie-DAC (0:3) összecsapáson

3704 – az esztendő 10 hazai bajnoki mérkőzésének átlagnézőszáma, amelyeken jelen lehettek a szurkolók; a MOL Arénában további hét ligameccset abszolváltunk zárt kapuk mögött

7144 – a MOL Aréna legmagasabb nézőszáma az őszi 7. fordulóbeli DAC-Slovan (7144) rangadó alkalmával született meg; ez nemcsak a jelenlegi szezon nézőcsúcsa, hanem a Fortuna Liga legnagyobb nézőszáma is a koronavírus-járvány kirobbanása óta

41 957 – a 2021-es évben csapatunk 19 összecsapáson lépett pályára a MOL Arénában (17 a Fortuna Ligában, 1 az Európa Konferencia Ligában és 1 felkészülési találkozó), amelyekre összesen 41 957 néző látogatott ki (2208 mérkőzésenkénti átlag; a 7 zártkapus meccset leszámítva 3496 az átlag)