A DAC-Pohronie mérkőzés előtt: sárga-kék párharc

|
Előzetes
| pé 6.11.2020, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

A váratlan múltheti pihenő után és a novemberi válogatott szünet előtt a két sárga-kék alakulat összecsapásán a tabella utolsó helyezettjét fogadjuk. A DAC-Pohronie találkozó szombaton 17:00 órakor kezdődik.

Két hét után

A DAC október 25-én abszolválta az eddigi utolsó bajnoki találkozóját, amikor is az ősz rangadóján 1:1-es döntetlent játszott a pozsonyi Slovannal. Ezután következett a nem tervezett szünet, a szeredi együttesben felbukkanó Covid miatt. Ám annak ellenére, hogy a 12. fordulóbeli összecsapásunkat elhalasztották múlt hétvégén (december 2-án pótolják), az égszínékek a Nyitra elleni váratlan hazai botlását követően továbbra is miénk a tabella első helye.

A harmadik és idei utolsó válogatott szünet előtt a tabella utolsó helyén álló FK Pohronie gárdáját fogadjuk a MOL Arénában. A holnapi összecsapásnak nemcsak listavezetőként, hanem a leggólképesebb és a legjobb góllövő átlaggal rendelkező együttesként vág neki a DAC. 11 forduló alatt 34 alkalommal találtunk be, ami 3,1-es meccsenkénti gólátlagot jelent. Ebben a rangsorban is a Slovan és a Zsolna követ minket 12 találkozón elért 30 góllal, tehát 2,5-ös átlaggal.

„Az ellenfélnek új vezetőedzője van, aki 5-3-2-esre változtatta holnapi ellenfelünk felállását, így másra kell felkészülnünk, mint amit az elmúlt találkozókon tapasztaltunk. Tisztában vagyunk azonban azzal, hogy mit kell tennünk. Szeretnénk folytatni az eddig mutatott teljesítményünket, ugyanolyan magabiztossággal és gólra törő játékkal akarunk előrukkolni. A célunk egyértelmű: gólokat szerezni, győzni és távol tartani magunktól a Slovant. Bízom benne, hogy minden rendben lesz és megrendezik a mérkőzést. Minket mindennap ellenőriznek, szerdán PCR-tesztet is abszolváltunk” –jelentette ki a DAC vezetőedzője, Bernd Storck, aki nem számíthat a hosszabb ideje sérült Vidára, továbbá térdproblémák miatt Friede sem bevethető. „Az ő esetében várjuk az orvosi szakvéleményt, de az biztos, hogy a holnapi mérkőzésen nem léphet pályára. Pozitív koronavírus-teszt miatt Davis, Balić és Blackman is hiányzik. Ellenben Mendez és Sharani ismét visszatértek az edzésfolyamatba.”

A koronavírus sajnos tehát elérte a csapatunkat is, a srácoknak mielőbbi visszatérést kívánunk!

Új vezetőedzővel

A Pohronie a második élvonalbeli szezonjukat Radványi Miklóssal a kispadon kezdték meg. Vezetésével tavaly sikerült kivívniuk a bennmaradást és a 4. fordulóban aratták eddigi egyetlen győzelmüket a 2020/21-es évadban (2:1 a Zsolna ellen). Az októberi válogatott szünet alatt azonban komoly változásokra került sor a Garammenti sárga-kékeknél. Először a klubot hosszú ideje szolgáló kulcsemberek, Pellegrini és Abrahám kerültek ki a keretből, majd a vezetőség elbocsátotta Miroslav Filipko sportigazgatót és három nappal később, október 9-én Radványi vezetőedző is megkapta a felmondását. A kispadra a 38 éves cseh Jan Kameník ült le, aki a Trencsén átmeneti otthonában elért döntetlennel mutatkozott be, majd ezt követték a Szenice (1:2) és az Aranyosmarót (1:1) elleni hazai összecsapások, amelyek után a gárda a 12. helyre esett vissza.

A Pohronie mérkőzései eddig nagyon kiegyenlített eredményeket hoztak az idei szezonban. Mindössze két alkalommal maradtak alul több mint egygólos különbséggel, a többi meccsük vagy döntetlennel (6), vagy az egyik csapat egygólos sikerével értek véget (4). A kiegyenlítettség a bajnoki táblázaton is visszaköszön, hiszen a garamszentkereszti együttes mindössze 10 ponttal van lemaradva a Zsolna mögött, a felső hatostól pedig csak héttel.

A két csapat eddigi egymás elleni mérkőzései az élvonalban:
2019.7.28. - DAC-Pohronie 5:1, gólszerzők: Vida K. 2, Kalmár, Taiwo, Ramirez, 7396 néző
2019.10.26. - Pohronie-DAC 0:2, gólszerzők: Kalmár, Kružliak, 2094 néző
2020.08.12. - Pohronie-DAC 1:2, gólszerzők: Mazan - Balić, Friede, 1150 néző

Történelem

A holnapi lesz a két gárda 4. egymás elleni összecsapása az élvonalban, az eddigieket pontveszteség nélkül abszolváltuk. Az augusztusi idegenbeli mérkőzés még élénken él az emlékezetünkben, amikor is a győzelmet jelentő találatot Friede szerezte már a hosszabbítás perceiben.

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi mérkőzésta következő csatornák élőben közvetítik:

- a szlovák közszolgálati RTVS televízió 2-es csatornája

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk. A holnapi összecsapás színes műsorfüzetét (Híradó) a képre kattintva tölthetik le.

A Fortuna Liga 13. fordulója:
Szombat, 2020. november 7., 17:00 ó: Michalovce-Slovan, DAC-Pohronie, Zlaté Moravce-Trenčín, Ružomberok-Trnava
Vasárnap, 2020. november 8., 16:00 ó: Nitra-Žilina
Kedd, 2020. november 17., 14:00 ó: Senica-Sereď

A DAC-Pohronie bajnoki mérkőzés holnap 17:00-kor kezdődik, játékvezetők Prešinský - Bednár, Ádám.