A Slovan-DAC mérkőzés előtt: egy újabb nagy meccs

|
| szo 8.5.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Az első a második ellen. Az égszínkékekkel vívott szezonbeli negyedik és egyúttal utolsó összecsapásunk zárja a rájátszás 8. fordulóját. A Slovan-DAC rangadó vasárnap 18:00 órakor kezdődik.

Két döntetlen, egy vereség

A jelenlegi idényben negyedik alkalommal feszül egymásnak a Slovan és a DAC. Pont ennek a két csapatnak volt immár a szezon elejétől „kizárólagos joga” a tabella első helyezéséhez, a 3. és a 4. forduló kivételével pedig mindig ezek az együttesek álltak az első két helyen (az említett 2 játéknapon az első DAC és a harmadik Slovan közé a Nagyszombat ékelődött be).

A két csapat első három egymás elleni összecsapása két döntetlent hozott a MOL Arénában (1:1 és 2:2), a Téglamezőn pedig a Slovan 3:1-re diadalmaskodott. Egy hete azzal a céllal vágtunk neki a Zsolna elleni találkozónak, hogy negyedik nekifutásra végre legyőzzük őket az idényben. És sikerült is. A holnapi rangadó előtt a csapatnak ugyanez a célja. Azért is, mert a Slovannak elég egy döntetlen a bajnoki cím megszerzéséhez.

Az égszínkékek az elmúlt négy fordulóban mindössze négy pontot gyűjtöttek. A MOL Arénában elért döntetlent követően odahaza kikaptak a Nagyszombattól, Zsolnáról elhozták a három pontot, egy hete pedig háromgólos vereséget szenvedtek a Spartak otthonában. És bár az említett időszak alatt sikerrel vették az első és második liga éllovasainak kupaelődöntőjét a Besztercebánya ellen (otthon 3:0, idegenben 3:1), a nagyszombati pofon után a vezetőség elkezdett tárgyalni Vladimír Weiss lehetséges érkezéséről a vezetőedzői posztra. Végül azonban nem történt (eddig) változás, és holnap is a szlovén Darko Milanić vezeti csatába az együttest, amelynek irányítását tavaly szeptemberben vette át.

„Minden klubnak megvannak a saját problémái, mi elsősorban saját magunkra és a teljesítményünkre összpontosítunk. A legutóbbi három meccset megnyertük, jó formában vagyunk, amit szeretnénk holnap is megmutatni. Tisztában vagyunk vele, hogy nehéz meccs vár ránk. A Slovant még nem sikerült legyőznünk ebben a szezonban, de enélkül is megvan a kellő motivációnk. Az égszínkékekkel mindig nagy meccseket vívunk, így már nagyon várjuk a holnapit és bízom benne, hogy jól felkészültünk. Szeretnénk sikeres eredményt elérni” – jelentette ki a csapatkapitány Dominik Kružliak, aki holnap 67. tétmérkőzésén lép pályára klubunk színeiben – ezek közül 53-szor a Fortuna Ligában.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése a Fortuna Ligában:
2019.12.07. - Slovan-DAC 2:0, gólszerzők: Rabiu, Šporar, 8593 néző
2020.07.01. - DAC-Slovan 1:3, gólszerzők: Kalmár - Moha 2, Medved, 6120 néző
2020.10.25. - DAC-Slovan 1:1, gólszerzők: Balić - Kružliak öngól, 0 néző
2021.03.06. - Slovan-DAC 3:1, gólszerzők: Weiss 2 (1-et 11 m), Moha - Divković, 0 néző
2021.04.11. - DAC-Slovan 2:2, gólszerzők: Ramirez 2 (1-et 11 m) - Holman (11 m), Bajrić, 0 néző

Történelem

A két csapat eddigi 64 egymás elleni élvonalbeli meccséből 30-at rendeztek a Slovan otthonában. Mindössze két alkalommal voltunk képesek győzni Pozsonyban: az 1996/97-es idény 1. fordulójában Zsákovics és Rimanovský találatai (mindkettő tizenegyesből) biztosították be a pontokat, 2015. március 15-én pedig Peter Štepanovský 3. percben szerzett korai gólja hozta meg a sikert.

Érdekesség, hogy az egymás elleni meccsekből mindössze öt végződött gólnélküli döntetlennel: legutóbb 2009 őszén nem született gól. Az azóta lejátszott 34 rangadó mindegyikén esett legalább egy találat.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Slovan ellen:
4 - Diňa, Ürge, Ramirez
3 - Bari
2 - Kašpar, Jančula, Radványi, Gašparík, Delarge, Gajan, Štepanovský, Pačinda, Kalmár, Davis, Vida K.
1 - Simon, Takáč, Mičinec, Fieber, Mašek, Hrabáč, Čorić, Copa, Zsákovics, Rimanovský, Kweuke, Fodrek, Krišto, Szabó, Kwin, Šabala, Šafranko, Bayo, Herc, A. Fábry, Balić, Divković
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
- a szlovák közszolgálati RTVS televízió 2-es csatornája

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

Vasárnap, 2020. május 9., 18:00 ó: Nitra-Sereď

A Slovan-DAC bajnoki mérkőzés holnap 18:00-kor kezdődik, játékvezetők Očenᚠ- Štrbo, Poláček.

Mint minden tétmeccsről, holnap Pozsonyból is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!