A Szered - DAC 1904 mérkőzés előtt: Végleg eldől a 4. hely kérdése?

|
| pé 29.4.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

Egy olyan összecsapás vár ránk a nagyszombati stadionban, amelyen végleg bebiztosíthatjuk a negyedik helyet. A Szered-DAC találkozó szombaton 18:00 órakor kezdődik.

Matematika

A bajnoki idény a végéhez közeledik, már csak három mérkőzés van hátra a rájátszásból. A sárga-kékek sorrendben a Szered (átmeneti) otthonába látogatnak, majd a Rózsahegyen fogadják, végezetül pedig ismét Nagyszombatba utaznak a Spartak elleni összecsapásra.

Már az előttünk álló fordulóban eldőlhet, folytatódik-e számunkra a szezon az említett három meccs után is. Elméletileg még a harmadik pozíció is elérhető, méghozzá a második Rózsahegy vagy a harmadik Nagyszombat kárára. Mindkét együttes kilenc ponttal előz meg minket, így tehát egyértelmű a matek: a DAC-nak mindhárom fennmaradó meccsét meg kell nyernie, az említett két csapat pedig egyetlen pontot sem szerezhet. Ebben az esetben a Rózsahegy ellen egy bármilyen arányú győzelem elég lenne, míg a Nagyszombatot egy négygólos siker esetén előzhetnénk meg.

Sokkal valószínűbb forgatókönyv azonban, hogy a jelenlegi lebonyolítási rendszer bevezetése óta először veszünk részt az Európa Konferencia Ligába való kijutásért zajló play-off küzdelmeiben. Itt a végső tabella 4-7. helyezettjei mérkőznek meg, ha a Slovnaft Cup győztese az első háromban végez (idén a Slovan és a Nagyszombat lesznek a döntő résztvevői).

Ebből a szempontból nagyon fontos a holnapi összecsapás, amelyen végleg bebiztosíthatjuk a negyedik helyet. Ez pedig nemcsak a play-off első meccsén biztosítaná a hazai pálya előnyét, hanem az esetleges döntőben is. Hét ponttal előzzük meg a Szeredet, így egy döntetlennel is végérvényesen magunk mögött tarthatnánk az ellenfelünket.

Minőséget mutatni

A DAC múlt vasárnap értékes győzelmet aratott a Slovan felett (2:0), amikor is megismételte az azt megelőző fordulóban a Zsolna elleni eredményt. „Sorozatban két győzelem után természetesen jó hangulat uralkodik a csapaton belül. A Slovan elleni meccs eleje nem volt könnyű számunkra, az ellenfél nem sok mindent engedélyezett nekünk, de lépésről lépésre feljavultunk, és végül sikerült diadalmaskodnunk. Boldog vagyok, amiért a beállásom utáni első labdaérintésem által komoly gólhelyzetet dolgoztunk ki, amelyből megszületett a meccset végleg lezáró második találatunk a 2:0-ra. Nagyon jó teljesítményt nyújtottunk” – pillantott vissza a rangadón elért sikerre a 20 éves német szélső, Brahim Moumou, aki a kezdőrúgás előtt vehette át egykori gólvágónktól, Pavol Diňától a március hónap legszebb találatáért járó díjat.

A TSV 1860 München neveltje 2021 januárjáról futballozik a DAC-ban. Azóta három alkalommal találkoztunk a Szereddel (Moumou kettőn lépett pályára), mindháromszor a jelenlegi idényben. Ezeken az összecsapásokon mindössze egy pontot szereztünk az áprilisi gólnélküli döntetlen alkalmával a MOL Arénában, amely során négyszer is eltaláltuk a kapufát. „A Szered ellen semmiképp sem vár ránk könnyű összecsapás. Nehéz ellenféllel találkozunk, de meggyőződésem, hogy a csapatunkban található minőségnek köszönhetően egy jó és sikeres meccset abszolválhatunk. Tisztában vagyunk azzal, hogy a Szered hazai meccseire nem jár túl nagy szurkolótábor, így boldog leszek, ha nagyobb számú drukker kísér el minket, és olyan fantasztikusan fognak minket buzdítani, mint legutóbb a Slovan ellen” – hívta meg Moumou a szurkolókat Nagyszombatba, ahol az ŠKF a hazai találkozóit játssza.

Két sorozat

A szerediek a tabella 7. helyén fejezték be az őszt, egy ponttal a hatodik Szenice mögött. A tavasz elején sorozatban négy mérkőzésen is győztek, emellett már az első két siker (Nagymihályban és Szenicén) biztosította helyüket a felsőházban. Az alapszakasz végén az Aranyosmarót ellen is begyűjötték a három pontot, és Nagyszombatban a helyi Spartak vendégeként egy újabb győzelemmel nyitották meg a rájátszásbeli szereplésüket. Azóta várnak azonban egy újabb sikerre – a győzelmi sorozatot tehát egy kevésbé sikeres széria váltotta, amelynek a mérlege 0-3-3. Múlt szombaton Juraj Jarábek védencei 1:1-es döntetlent értek el Zsolnán.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2020.08.09. – DAC-Szered 6:0, gólszerzők: Balić 2, Ramirez, Divković, Davis, Kalmár, 5450 néző
2020.12.02. – Szered-DAC 1:0, gólszerző: Morong, 0 néző
2021.08.08. – Szered-DAC 1:0, gólszerző: Morong, 140 néző
2021.11.06. – DAC-Szered 1:3, gólszerzők: Krstović – Morong 2, Karrica, 3175 néző
2022.04.02. – DAC-Szered 0:0, 2516 néző

Történelem

Az ismert pezsgő ital és a Horalky keksz városának csapata negyedik idényét tölti a legjobbak között. A 2018-as feljutásuk óta nem Szereden van a hazai pályájuk. Az ŠKF ellen már Nyitrán, Miaván és Aranyosmaróton is pályára léptünk, a jelenlegi szezonban pedig Nagyszombatban van az átmeneti otthonuk. Holnap is ott csapunk velük össze, amely a két gárda 12. egymás elleni találkozója lesz.

Míg az első három meccset pontvesztés nélkül és 11:0-s gólaránnyal abszolváltuk, a következő kilencből mindössze egyet sikerült megnyernünk (igaz, azt 6:0-ra). A jelenlegi szezonban mindkét őszi összecsapásból a szerediek jöttek ki jobban; a MOL Arénában megrendezett novemberi találkozó volt Németh Antal vezetőedző utolsó fellépése csapatunk kispadján. Az április eleji összecsapáson pedig nem sikerült gólra váltanunk a mezőnyfölényt. Bízzunk benne, hogy több mint másfél év után újra sikerül legyőzni az ŠKF együttesét.

Holnap egy kisebb jubileumot is ünnepelhetünk, ugyanis a DAC a 600. mérkőzését abszolválja a szlovák élvonalban. Az eddigi 599 mérlege 206-149-244. 1985 és 1993 között, még az önállóság érája előtt, összesen 240 meccset játszottunk a föderális csehszlovák bajnokságban.

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornán követheti figyelemmel:

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ
Szombat, 2022. április 30., 18:00 ó: Pohronie-Michalovce, Senica-Zlaté Moravce, Trenčín-Liptovský Mikuláš

A Szered-DAC bajnoki mérkőzés holnap 18:00-kor kezdődik, játékvezetők Dohál - Hrmo, Ádám. A mérkőzést Nagyszombatban rendezik.

Mint minden tétmeccsről, holnap Nagyszombatból is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!