Előzetes

A Zsolna - DAC 1904 mérkőzés előtt: A helyzet adott

A Zsolna - DAC 1904 mérkőzés előtt: A helyzet adott

A-CSAPAT
|
Előzetes
| pé 16.5.2025, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

A rájátszást a legutóbbi két idény ezüstérmesének az összecsapásával zárjuk. A Zsolna-DAC találkozó szombaton 17:00 órakor kezdődik.

Saját magunkra összpontosítva

A rájátszás utolsó fordulója előtt maradt még néhány nyitott kérdés a Niké Ligában. A két legfontosabb így hangzik:
1. megrendezik az UEFA Konferencia Ligába (KL) való bejutásért zajló play-offot és ha igen, milyen összetételben?
2. ki végez a 11. helyen és vívhatja ki az Aranyosmarót elleni selejtezőn az élvonalbeli tagsága meghosszabbítását?

Csapatunkat az első kérdés érinti. Ahhoz, hogy a harmadik helyen végezzünk és egyeneságon jussunk ki Európába, holnap jobb eredményt kell elérnünk, mint a Nagyszombat odahaza a Zólyombrézó ellen.

Ellenkező esetben a DAC a negyedik pozícióban zárja a bajnokság küzdelmeit és május 20-án, kedden, este 20:00 órai kezdettel a tabella hetedik helyezettje ellen lép pályára a MOL Arénában a KL play-offjának az elődöntőjében. Ez jelenleg a Komárom együttese, ám még a Nagymihály és a Szakolca is megelőzheti a violákat.

A második elődöntős párosítást a Kassa és a Zólyombrézó alkotná, a két győztes pedig május 23-án, pénteken 18:00 órakor csap össze a döntőben. A hazai pálya előnyét az a csapat élvezheti, amely a végső tabellán feljebb végzett. Az esetleges play-off döntősei tehát az elkövetkező hét nap alatt három találkozót is abszolválnak.

„Az utolsó forduló előtt a helyzet adott. Saját magunkra összpontosítunk, mindent megteszünk annak érdekében, hogy sikerrel vegyük a saját összecsapásunkat. A többit nem tudjuk befolyásolni, így nem is oldjuk ezeket” – állapította meg Branislav Fodrek vezetőedző, akivel a 2026/27-es szezon végéig szóló új szerződést kötött a klub.

A záróforduló összes találkozóját egy időben rendezik.

MŠK Zsolna: A búcsú jegyében

Múlt hétvégén biztossá vált a zsolnaiak ezüstérmes pozíciója, amelyet pont tőlünk vettek át. Egyévnyi szünetet követően tehát ismét visszatérnek az európai kupaporondra.

A holnapi összecsapás az egykori 73-szoros válogatott, TomᚠHubočan búcsúztatásáról (is) szól majd. A 2016-os és 2020-as Eb résztvevője sokévnyi külföldi szerepvállalás után 2023 szeptemberében tért vissza Zsolnára, ahol a professzionális pályafutása indult és ahol most, 39 esztendősen befejezi azt.

Michal Ščasný vezetőedző védencei nemcsak a megszerzett pontok, de a győzelmek számának és a lőtt gólok tekintetében is a második helyen állnak. A gárda legeredményesebb játékosa a 10 találatot szerző David Ďuriš, míg Mário Sauer és Erick Bille (a télen távozott a klubtól) egyaránt hét alkalommal talált a kapuba. Pont az említett labdarúgók alkotják a csapat legproduktívabb hármasát is: Sauer 13 (7 gól+6 gólpassz), Ďuriš (10+2) és Bille (7+5) pedig 12-12 ponttal áll.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2024.03.16. – DAC-Zsolna 2:1, gólszerzők: Brunetti, Trusa – Minárik, 4638 néző
2024.05.18. – Zsolna-DAC 2:3, gólszerzők: Ižko 2 – Trusa 3,1425 néző
2024.10.06. – DAC-Zsolna 0:3, gólszerzők: Kaprálik, Minárik, Ďuriš, 4652 néző
2025.02.22. – Zsolna-DAC 1:1, gólszerzők: Adang – Brunetti, 1260 néző
2025.03.15. – DAC-Zsolna 3:1, gólszerzők: Ramadan 2, Kapanadze – Ďuriš, 4281 néző

Történelem

A két csapat holnap 73. alkalommal csap össze az élvonalban, aminek köszönhetően a Zsolna a harmadik leggyakoribb ellenfelünk. A legutóbbi 31 mérkőzés mérlege 17-11-3 a szemszögünkből. Az ellenfél otthonában 35-ször lépünk pályára.

A mostani idényben már háromszor találkozott a két gárda. Az alapszakaszban a „Sosonok” első alkalommal győzedelmeskedtek a MOL Arénába, februárban idegenből egy ponttal távoztunk az 1:1-es döntetlent követően, amihez a Popović által hárított büntető is kellett. A rájátszás második fordulójában odahaza 3:1-es győzelmet arattunk és bár a vendégek már a 16. percben megszerezték a vezetést, még az első félidő lefújásáig sikerült megfordítanunk az eredményt.

A Zsolna ellen szereztük a legtöbb gólt az első ligában – 95-öt (ebben a sorrendben a Slovan a második, az égszínkékek 81 meccsen 84-szer kapituláltak tőlünk).

A DAC és a Zsolna összecsapásai általában gólgazdagok, a legutóbbi 20 találkozó 3,3-as átlagot hozott. Összességében már sorozatban 25 mérkőzésen született legalább egy találat, a legutóbbi gólnélküli döntetlent 2018 augusztusában láttuk.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Zsolna ellen:
6 - Krstović
4 - Kalmár, Ramirez, Trusa, Ramadan
3 - Diňa, Vida K., Ljubičić, Davis, Szánthó
2 - Majoros, Liba, Radványi, Fieber, Regedei, Tomčák, Delarge, Pačinda, Bayo, Herc, Balić, Brunetti
1 - Leško, Medgyes J., Michalec, Bartoš, Pinte, Ürge, Weiss, Kuna, Trutz, Chytil, Kweuke, Brašeň, Ujlaky, Jurčo, Krišto, Szarka, Kwin, Polievka, Michalík, Divković, Ronan, Sharani, Nicolaescu, Taiwo, Lamkel Zé, Kružliak, Verlinden, Moumou, Ciganiks, Nebyla, Veselovský, Csinger, Kapanadze
öngól - Králik
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornán követheti figyelemmel:
- https://voyo.markiza.sk/ internetes televízió

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

Élvonalbeli mérleg:
DAC: 30. idény, 939 mérkőzés: 351-238-350, gólarány 1186:1274
Žilina: 62. idény, 1842 mérkőzés: 782-411-649, gólarány 2891:2535

Egymás elleni mérleg (a mi szemszögünkből):
Teljes: 72 29-24-19, gólarány 95:102
Az ellenfél otthonában: 34 7-15-12, 39:62

A Niké Liga rájátszásának 10. (összesítve a 32.) fordulója:
BAJNOKI CÍMÉRT - FELSŐHÁZ
Szombat, 2025. május 17., 17:00 ó: Žilina-DAC, Slovan-Košice, Trnava-Podbrezová
KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ
Szombat, 2025. május 17., 17:00 ó: Trenčín-Skalica, Komárno-Ružomberok, Banská Bystrica-Michalovce

A Zsolna-DAC bajnoki mérkőzés holnap 17:00-kor kezdődik, Gemzický - Štrbo, Vitko.

Mint minden tétmeccsről, holnap Zsolnáról is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!