A Zsolna - DAC 1904 mérkőzés előtt: Színvonalas futballt várva

|
| pé 20.10.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Az októberi válogatott szünet után a tabella negyedik helyezettjének az otthonában zárjuk az alapszakasz első felét. A Zsolna-DAC összecsapás szombaton 18:00 órakor kezdődik.

Gavrić nélkül

Az októberi asszociációs szünet immár a múlté, a 11. forduló hétvégi találkozóival zárul a bajnoki idény alapszakaszának az első fele. A Zsolna az utolsó olyan ellenfél, amellyel az aktuális idényben még nem csaptunk össze. A táblázat jelenlegi negyedik és hatodik helyezettjének a párharcát a Dubeň alatt rendezik meg.

A-csapatunk hét futballistája kapott meghívót a nemzeti együtteseibe, a keret többi tagja pedig pénteken a Győr ellen lépett pályára egy felkészülési mérkőzés keretén belül. A 0:1-es vereségnél is jobban fáj Željko Gavrić súlyos térdsérülése, akire műtét vár, így minden bizonnyal csak tavasszal térhet vissza. „A nemzetközi meccsek miatti szünet főleg egészségügyi szempontból ártott nekünk, hiszen a csapat fontos tagja, Gavro hosszabb időre harcképtelenné vált. Konrad Gruszkowski is megsérült, ám bízom benne, hogy ő hamarosan felépül. Kérdéses a szombati szerepeltetése, ugyanez érvényes a Samo Petráš, Damir Redzic párosra is. Utóbbi a Győr ellen kapott egy erős rúgást. Közeledik Zoran Záhradník visszatérése, Urblík Norbert viszont hosszabb időre kiesett” – összegezte Adrian Guľa vezetőedző a hiányzókat.

„Úgy érezzük, hogy színvonalas mérkőzés vár ránk egy nagyon ügyes és jó csapat ellen, amely szintén 3-4-3-as felállásban futballozik, akárcsak legutóbb a Zólyombrézó. Remélhetőleg már megtaláltuk azokat a dolgokat, amelyekkel sikeresek lehetünk ez ellen a taktikai hadrend ellen és bízom benne, hogy a győzni akarásunkkal, a keménységünkkel és az érzelmeinkkel együtt ezeket is megmutatjuk. Csapatszinten egységesnek, összetartónak, a védekezésben kompaktnak, az átmenetekben pedig erősnek kell lennünk, mert a Zsolna kiválóan vált át védekezésből támadásba. Olyankor ébernek kell lennünk és gyorsan reagálnunk. A támadásokban ki akarjuk használni a megnyíló területeket, mivel az ellenfél játékstílusa bizonyos fokú kockázatot is rejt magában a magasabbra feltolt védősorukkal. Mindent megteszünk a minőségi felkészülés érdekében, emiatt is edzünk műfüvön. A győzelemért utazunk, igyekszünk a maximumot tenni azért, hogy egy minőségi teljesítmény után megszerezzük a három pontot” tette hozzá eltökélten a sárga-kékek trénere, aki a múltban öt évig vezette a Zsolnát, bajnoki címet is szerezve.

MŠK Zsolna: válogatottbeli gólszerző is a fedélzeten

Tavaly nyáron a cseh Jaroslav Hynek lett a „sosonok” vezetőedzője, akivel az első idényében a tabella 6. helyén végzett a csapat, megismételve a tavalyelőtti eredményüket. Ezúttal azonban az utólagos selejtezőnek köszönhetően bejutottak az Európa Konferencia Ligába, amelynek az 1. selejtezőkörében az észt Levadia Tallinnt búcsúztatták. A KAA Gent jelentette következő akadály már túl magasnak bizonyult.

A bajnoki küzdelmeket jól kezdte a Zsolna, a 10. forduló után a negyedik helyen áll, hárompontos hátránnyal a trencséni éllovas mögött. A 19 megszerzett pontjukból 12-t otthon gyűjtöttek be, ahol sorrendben a Rózsahegyet 3:1-re, a Trencsént 5:2-re, a ViOn-t 3:2-re győzték le, majd jött a Besztercebánya elleni 1:4-es zakó, legutóbb pedig gólzáporos meccsen tartották otthon a pontokat a Szakolca ellen (5:3). A válogatott szünet előtt Nagymihályban értek el 1:1-es döntetlent a sárga-zöldek.

A Niké Liga góllövőlistájának öt találatot szerző éllovasai között rögtön két zsolnait is találunk: a ghánai Henry Addot és azt a Dávid Ďurišt, aki Szlovákia győztes gólját szerezte a Luxemburg elleni hétfői Eb-selejtezőn.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2022.04.16. – DAC-Zsolna 2:0, gólszerzők: Szánthó, Ciganiks, 2701 néző
2022.07.24. – Zsolna-DAC 1:1, gólszerzők: Myslovič – Krstović, 2158 néző
2022.10.09. – DAC-Zsolna 5:2, gólszerzők: Szánthó 2, Nebyla, Veselovský, Krstović – Kaprálik, Jambor, 5032 néző
2023.04.02. – DAC-Zsolna 1:0, gólszerző: Ramadan, 5768 néző
2023.05.13. – Zsolna-DAC 0:1, gólszerző: Krstović, 1852 néző

Történelem

Az élvonalbeli közös történelmünk 1985 óta íródik és immár 65 mérkőzést foglal magába, amelyek közül főként a legutóbbi években a legtöbb rendkívül közönségszórakoztató volt. Többször csak a Nagyszombattal és a Slovannal találkoztunk az 1. ligában (egyaránt 74).

A Zsolna elleni legutóbbi 24 összecsapásunk mérlege 14-9-1, emellett sorozatban immár 18 meccsen szereztünk legalább egy gólt ellenük. Ilyen remek sorozatunk a Niké Liga egyetlen jelenlegi résztvevője ellen sincs. A 84 szerzett találat is rekord, semelyik más csapat ellen sem találtunk be ennyiszer az első ligában (a Nagyszombat következik 77-tel).

Holnap 32. alkalommal vendégszerepelünk Zsolnán, ahol a legutóbbi 12 fellépésünk alkalmával 4 győzelem, 7 döntetlen és mindössze egy vereség a mérleg.

A tavalyi idényben négy ponttal gazdagodtuk a Dubeň alatt: az alapszakasz 2. fordulójában 1:1-es döntetlen született, majd a rájátszás utolsó előtti körében 1:0-s sikert arattunk. Mindkét alkalommal Nikola Krstović volt eredményes: az első meccsen ollózással talált be, amelynek köszönhetően megnyerte a Hónap gólja szavazását. A két csapat dunaszerdahelyi összecsapásai egyaránt a DAC győzelmét hozták; októberben 5:2-re, áprilisban 1:0-ra diadalmaskodtunk.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Zsolna ellen:
6 - Krstović
4 - Kalmár, Ramirez
3 - Diňa, Vida K., Ljubičić, Davis, Szánthó
2 - Majoros, Liba, Radványi, Fieber, Regedei, Tomčák, Delarge, Pačinda, Bayo, Herc, Balić
1 - Leško, Medgyes J., Michalec, Bartoš, Pinte, Ürge, Weiss, Kuna, Trutz, Chytil, Kweuke, Brašeň, Ujlaky, Jurčo, Krišto, Szarka, Kwin, Polievka, Michalík, Divković, Ronan, Sharani, Nicolaescu, Taiwo, Lamkel Zé, Kružliak, Verlinden, Moumou, Ciganiks, Nebyla, Veselovský, Ramadan
öngól - Králik
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornán követheti figyelemmel:

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

Péntek, 2023. október 20., 17:30 ó: Zlaté Moravce-Michalovce
Szombat, 2023. október 21., 18:00 ó: Trenčín-Skalica, Žilina-DAC, Košice-Banská Bystrica, Podbrezová-Ružomberok
Vasárnap, 2023. október 22., 17:30 ó: Trnava-Slovan

A Zsolna-DAC bajnoki mérkőzés holnap 18:00-kor kezdődik, játékvezetők Kráľovič - Pozor, Jekkel.

Mint minden tétmeccsről, holnap Zsolnáról is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!