A Zsolna-DAC mérkőzés előtt: ott, ahol teljesen más futballozni

|
| pé 2.10.2020, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Az októberi válogatott találkozók miatti szünetet megelőző utolsó fordulót a zsolnai műfüvön abszolvált összecsapásunk nyitja meg. A Zsolna-DAC mérkőzés szombaton 17:00 órakor kezdődik.

Nézők nélkül

A szlovák kormány a fertőzöttek növekvő számára reagálva október 1-től szükségállapotot hirdetett ki. Még hétfőn Matovič miniszterelnök a tömegrendezvények betiltását jelentette be. A sportszervezetek (és mások) ezt követő tiltakozáshullámának köszönhetően ez a javaslat megváltozott és szerdán már az volt érvényben, hogy a szereplőkkel együtt legfeljebb 50 ember lehet jelen a tömegrendezvényeken. Mivel azonban lehetetlen bármilyen futball- vagy jégkorongmérkőzést mindössze ennyi ember közreműködésével megrendezni, ugyanazon a napon a szlovák Közegészségügyi Hivatal nyilvánosságra hozott egy dokumentumot, amelyben továbbra is megtalálható az 50-es szám, ám olyan kiegészítéssel, hogy ha az adott hatályos körülmények között nem lehet megrendezni a tömegrendezvényt, akkor azon több ember is jelen lehet. Viszont a rendezvénynek nézők előtt kell zajlania.

Így tehát a hétvégén is folytatódik a Fortuna Liga, a lelátókról azonban hiányozni fognak azok, akikért a játék van. A szurkolók. Nem tudjuk, meddig és azt sem, hogy miért. Hiszen pont a futballiga dolgozta ki példamutatóan a higiéniai előírásokat, és a stadionok akkor sem váltak a fertőzés gócpontjaivá, amikor félig megtölthették a lelátókat a szurkolók. Az egyébként is több sebből vérző sport ismét kemény ütést kapott. Ki tudja, hogyan és egyáltalán képes lesz-e ebből felállni.

Hét nap alatt a harmadik mérkőzés

Amikor 2020. július 4-én a MOL Arénában 2:0-ra legyőztük a Zsolnát, egy olyan sorozatot kezdtünk meg, amely a mai napig is tart. Zsinórban tíz bajnoki találkozót nyert meg a DAC (2-t az előző, 8-at a jelenlegi szezonban), amivel már most megdupláztuk az addigi klubcsúcsot (2017 és 2019 tavaszán is 5-5)!

Csapatunk holnap immár idénybeli 13. tétmérkőzésén lép pályára a Dubeň lába alatt, és hét nap alatt már a harmadik találkozóját abszolválja. Nyolc bajnoki és három „európai” összecsapást követően szerdán a hazai kupasorozatban, a Slovnaft Cup-ban is megkezdtük a szereplésünket. A Pöstyén felett aratott 7:0-s győzelem alkalmával a Trencsén elleni utolsó bajnoki találkozóval összevetve tíz helyen is megváltozott a kezdőcsapat összetétele, csak Fábry kapott szerepet mindkét meccsen.

Bernd Storck vezetőedző védencei múlt vasárnap a bajnoki idény nyolcadik összecsapását is megnyerték, amivel tovább javították a szlovák élvonal erre vonatkozó rekordját. Az ezt megelőző maximumot – győzelem az első hat fordulóban – a pozsonyi Inter (1993/94-es szezon) és az MFK Kassa tartotta (2008/09).

Ezt a csodálatos sorozatot megpróbáljuk a zsolnai MŠK pályáján is tovább nyújtani. „Egy következő fontos találkozó vár ránk. Nehéz összecsapásra számítok a műfüves borításon, amelyen teljesen máshogy kell futballozni. Ezért a mai edzést műfüvön abszolváltuk” – jelentette ki Bernd Storck vezetőedző a két támadó felfogású csapat párharca előtt. A DAC szerezte eddig a legtöbb gólt (28), a „sosonok” e tekintetben a harmadikak (20). Egyúttal azonban az is érvényes, hogy csak a tabella két utolsó helyezettje kapitulált többször a sárga-zöldeknél.

A legtöbb találat

A zsolnaiak is pályára léptek a kupában a hét közepén, bár ők már a 3. fordulós fellépésüket abszolválták. A járványveszélytől tartva (az ellenfél „vörös” járásból való volt) rendkívül tartalékosan álltak ki a Veszele (Oravské Veselé) elleni találkozóra, és csak tizenegyespárbajt követően jutottak tovább.

Pavol Staňo együttesének eddigi bajnoki szereplése meglehetősen hullámzó. Képesek kiegyenlített meccset játszani és döntetlenezni a Slovannal, hogy egy héttel később sima vereséget szenvedjenek Aranyosmaróton. Pont az ő meccseiken esett eddig a legtöbb gól (37). Meglátjuk, holnap mennyi születik a tavalyi idény ezüst- és bronzérmesének összecsapásán.

Történelem

A DAC Zsolna elleni mérkőzései már évek óta a Fortuna Liga leglátványosabbai közé tartoznak. Ugyancsak érvényes az is, hogy legutóbb 2016 októberében szenvedtünk ellenük vereséget. Azóta immár 12 találkozón vagyunk veretlenek velük szemben (hét győzelem mellett öt döntetlen). Tavaly ősszel Eric Davis az év góljával biztosította be nekünk a három pontot, márciusban Zsolnán 2:2-es döntetlen született alatt, míg a rájátszásban a már említett összecsapáson 2:0-sikert aratott a DAC.

A Fortuna Liga 9. fordulója:
Szombat, 2020. október 3., 17:00 ó: Žilina-DAC, 19:00 ó: Ružomberok-Zlaté Moravce, Trnava-Nitra, Sereď-Michalovce
Vasárnap, 2020. október 4., 18:00 ó: Pohronie-Slovan, 19:00 ó: Trenčín-Senica

A Zsolna-DAC bajnoki mérkőzés holnap 17:00-kor kezdődik, játékvezetők Kráľovič - D. Hrčka, Pozor. A találkozót a közszolgálati RTVS a 2-es csatornáján élőben közvetíti.

Mint minden tétmeccsről, holnap Zsolnáról is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!