BESZÁMOLÓ: Szered - DAC 3:1 (0:0)

|
| va 4.8.2019, Kiss Balázs

Három nappal az Európa-ligából való kiesés után a bajnokság harmadik fordulójában sem remekeltünk. A tavalyi szezon meglepetéscsapatától hét perc alatt három gólt is kaptunk, melyre csak eggyel tudtunk válaszolni, és elszenvedtük első vereségünket az idei szezonban.

Az athéni búcsú után nem sok pihenő jutott a játékosoknak. A csapat már szombaton elutazott a mérkőzés helyszínére. Ramirez azonban nem tartott a többiekkel, mert Görögországban megsérült a bokája, ami miatt a maródiak padjára került. A szerediek egy vereséggel,majd egy győzelemmel kezdték a szezont, és miavai albérletükben arra készültek, hogy megakadályozzák zsinórban a harmadik győzelmünket.

A mérkőzés elég álmosan kezdődött, az első szép akciót csapatunk mutatta be. A 7. percen Kružliak keresztlabdáját Koštrna szelídítette meg a jobb sarokban, majd a gyors beadás után Vida Kristopher tüzelt, lapos lövése azonban pontatlan volt. Akkor még nem sejtettük, hogy tulajdonképpen ez volt az első félidő legnagyobb lehetősége. Egyik csapat sem tudott igazán felpörögni, mindkét gárda játékát a pontatlanság jellemezte. A legnagyobb izgalmat Cleber és Davis párharca jelentette a jobb oldalon. A gyors szélsővel párszor meggyűlt a baja panamai védőnknek, de társai szerencsére mindig időben kisegítették. Támadásban elmaradtunk az elvártaktól. Kružliak hosszú keresztlabdákkal próbálkozott indítani társait, Ronan és Kalmár olykor túlcselezték magukat a tizenhatos vonalánál, szélsőink beadásaiba pedig rendre beleért egyik-másik hazai védőjátékos lába.

Igazán nagy gólhelyzetet nem is jegyezhettünk fel ebben a játékrészben. Ez pedig azt a 290 sárga-kék szurkolót is türelmetlenné tette, akik elkísérték a csapatot. Szórták is a Gólt kéne rúgni! – ukázt. A hazaiak csupán egyszer kezdtek buzdításba. Jobb híján ugyanis a játékvezetőt szidták. Répát a bírónak! – hangzott el egy epés megjegyzés egy nyakában szeredi sálat viselő úrtól, aki valószínűleg látásjavítási tippet adott ezzel a beszólással a sporinak.

Játékost egyik edző sem cserélt a szünetben, és a félidő elején úgy tűnt, hogy taktikát sem: ugyanott folytatódott a játék, ahol 45 perc után abbamaradt. Taiwo gyenge fejesét Koštrna még gyengébb lövési kísérlete követte, de az ilyen szárnyaszegett próbálkozásokért még a taps is hízelgőnek tűnt szurkolóink részéről. Nem csíptünk, nem haraptunk, mintha nem is bajnokit játszottunk volna, hanem sörmeccset egy Kis Grofó fellépés előtt. Az 58. percben nem véletlenül hangzott fel az Ébresztő! Ébresztő! – skandálása drukkereinktől.

Egy tetszetős akció után viszont felcsillant a remény, hátha meglesz a vezető találat. Oravec merészkedett előre középen, Koštrnához továbbított, ő pedig Vida Kristophert hozta játékba, aki egy ütközés után elesett, de a bíró színészkedésnek ítélte Vida mutatványát, és kiosztott neki egy sárgát. A fejünket tekergettük, hogy lesz itt gól, aztán kisvártatva megkaptuk a választ is. A baj csak az volt, hogy a találat abba a kapuba esett, amelyikben nem szerettük volna látni, sőt hét perc alatt háromszor is rezdült a hálónk.

A 68. percben Jedlička teljesen feleslegesen elkaszálta Špehart a tizenhatos sarkában, a megítélt tizenegyest pedig Ventúra értékesítette – 1:0. Ez volt a hazaiak első kaput eltaláló próbálkozása. Úgy látszik, ennek hatására azonnal vérszemet kaptak és negyed órával a vége előtt növelték az előnyüket. Egy szöglet után Hučko fejelt Jedlička kapujába – 2:0. Még fel sem ocsúdtunk, és máris kaptuk a harmadikat. A szétcsúszott védelem asszisztálása mellett Pankaričan rúgott kapura, amit Jedlička még hárítani tudott, de a kipattanót Špehar már könnyedén a kapuba vágta – 3:0. Innen felállni maga lett volna a csoda, s ha ez nem is jött össze, a szépítésre azért még futotta. Vida Kristopher eresztett meg egy lövést, melybe beleért egy hazai kéz. A szabálytalanságot a bíró befújta, a megítélt tizenegyest pedig Kalmár bevágta – 3:1. Három meccs alatt ez volt kapitányunk negyedik gólja a bajnokságban, s ezzel vezeti a góllövőlistát. Kis öröm is öröm – vigasztalódjunk ezzel a mai meccs után.

Valljuk be, eléggé kiábrándító teljesítményt nyújtott a csapatunk. Az első félidőben ki a szemét, ki a szemüvegét törölgette, hogy valóban elsőosztályú mérkőzést lát-e, mert sok élvezhető pillanatot nem lehetett felfedezni ebben a játékrészben. A második csupán annyiban különbözött az elsőtől, hogy esett négy gól, ám számunkra nem a legszerencsésebb leosztásban. A srácok ezúttal nem tudtak megbirkózni az angol hetek miatt rájuk nehezedő terheléssel. Most viszont egy teljes hetünk lesz a felkészülésre. A jövő hétvégén ismét idegenben lépünk pályára: trencséni ellenfelünk a Zsolna stadionjában lát majd vendégül bennünket. A mérkőzést szombaton, 19:00-tól rendezik.

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok az ellenfélnek. Ez a 90 perc volt a leggyengébb a klubnál eltöltött időm alatt. Nem voltam elégedett a támadásokkal, az első félidőben a széleken nem sikerült megvalósítanunk, amit elterveztünk. Két-három kisebb lehetőségünk akadt, de a félidei 0:0 teljesen rendben volt. A második játékrész sem volt sokkal jobb. Koštrna bal oldalra állítása azonban bejött. Az előző mérkőzéseken sikerült fordítanunk, most nem. Jedlička nagyot hibázott, majd rögzített helyzetből kaptuk a második gólt. Nem tudtuk a saját játékunkat játszani, nem voltunk frissek. Mindenki cselezni akart, sok volt az egyénieskedés. El kell fogadnunk az eredményt. Három napja még Athénban játszottunk, de profi játékosaink vannak, akik elég szép pénzt keresnek. Nem mi vagyunk a bajnokság esélyesei. Sok játékosunk távozott, a fiataljainkat pedig fel kell készítenünk. A két-három kapott gól meccsenként sok. Holnaptól folytatjuk a munkát, készülünk a Trencsén elleni bajnokira. Dolgozni, dolgozni, dolgozni – ez a feladatunk. A védekezéssel fogjuk kezdeni.”

Slavče Vojneski (Szered): „Senki nem gondolta volna a meccs előtt, hogy nyerünk 3:1-re. A 0:0-ával is elégedettek lettek volna sokan. A mi szlogenünk azonban az, hogy jobbak és jobbak akarunk lenni. Jobban akarunk játszani holnap, mint ma. Az első játékrészben volt egy kényszerű cserénk, és taktikai problémáink adódtak a középpályán, de fordulás után azt csinálták a fiúk, amit megbeszéltünk az öltözőben. Megérdemelt a győzelem, a srácok oroszlánként küzdöttek a pályán. Meccs előtt mondtam nekik, hogy bízom bennük. Volt egy hetünk kielemezni az ellenfelünk játékát, a különbséget pedig az jelentette, hogy jobban akartuk a sikert, mint a DAC.”

ŠKF SZERED - FC DAC 1904 3:1 (0:0)
Fortuna Liga, 3. forduló, Spartak Miava Stadion, 2019.08.04., 19:00
Játékvezetők: Prešinský - Somoláni, Pozor