Beszámoló: Aranyosmarót - DAC 1904 2:2 (0:0)

|
| pé 14.10.2022, Kiss Balázs
'

Kétgólos vezetést engedtünk ki a kezünkből. Aranyosmaróton egy felejthető első félidőt követően a második játékrészben történtek a fontos dolgok. Krstović és Kalmár találatára azonban kétszer is válaszoltak a hazaiak, így a szurkolóink teremtette hazai környezet ellenére is be kell érnünk az egy ponttal.

Két győztes meccs után a triplázásra készült a csapat, amely a ViOn skalpjáért utazott Aranyosmarótra. A mérkőzést a tabella 3. helyéről vártuk, míg ellenfelünk az utolsó előtti, 11. helyet foglalta el. A Liptószentmiklósi 0:1, majd az azt követő, Zsolna elleni 5:2 megalapozta a jó hangulatot a sárga-kék öltözőben. Az utóbbi mérkőzés egyetlen negatívuma Káčer komolyabb bokasérülése volt. A sokat robotoló középpályásra ezért nem számíthatott Adrian Guľa. Brunetti, Davis és Balić is régóta a sérültek padját nyomja, a többiek viszont elszántan és sikerre éhesen futottak ki a pályára.

Aktívabban kezdtük a meccset, míg a ViOn inkább a védekezésre összpontosított. Az első helyzet mégis a piros mezesekhez fűződött: a 9. percben Petráš védett hatalmasat Almeida fejese után. Szöglet előzte meg az akciót, melynek végén kapusunk egy reflexmozdulattal mentett meg bennünket a góltól. Krstović egyéni akciója volt a válaszunk. Pintótól kapta a hosszú indítást, elfektette a védőt, majd tüzelt, de Lukáč jól helyezkedett.

Aranyosmarótra közel 150 szurkoló tartott péntek este a csapattal. „Szurkoljunk együtt, az angyalát!” – énekelték, miközben Iván Galád, a marótiak múlt héten kinevezett vezetőedzője a „Pokoj, pokoj!” szavakkal intette nyugalomra az övéit a kispad mellől. Ezalatt Nebyla előtt nyílt szabad terület a jobb szélen. Krstovićnak küldte a labdát, de Šuvalija jobb pozícióban volt. Galád ekkor már aktívabb játékot szeretett volna látni a sajátjaitól, legalábbis erre utaltak harsány bekiabálásai a pálya széléről.

A játéktéren közben volt néhány sunyi szabálytalanság, melyet Smolák játékvezető háta mögött követtek el vendéglátóink. Előbb Muhamedbegovićnak léptek oda indokolatlanul keményen, majd Gavrić kapott egy gyomrost Niarchostól, melyet nem vett észre a bíró. A ViOn védelmét nem volt könnyű feltörni, de azért próbálkoztunk. A félidő felénél Kalmár és Ramadan ment el melegíteni a sarokba. Fazlagić is követte őket.

A 30. percben ismét Petrášnak köszönhettük, hogy nem rezdült a hálónk: Mondek lövését védte nagyot nyújtózkodva. A tizenhatosunkban Risvanis uralta a légteret, de adtak is neki munkát a marótiak. Az első félidő legnagyobb lehetősége pedig a játékrész utolsó percére maradt. Gavrić vett le egy magas labdát a büntetőterületen belül, majd visszagurította a második hullámban érkezőknek, akik közül Veselovský küldte végül kapu fölé.

Adrian Guľa kettős cserével igyekezett feljavítani a játékot a második félidőre. Nebylát és Gavrićot vette le, Fazlagić és Kalmár pedig pályára lépett. A középkezdés után nem is alakulhatott volna jobban a mérkőzés. Ďubek hibáját kihasználva Krstović tört kapura, ketten is kergették, de nem érték utol – 0:1. Montenegrói csatárunk nyolcadik gólját szerezte a bajnokságban.

Elkezdett közben esni az eső, egyre nagyobb cseppek hulltak alá az égből, de Almeida fejese után nem csúszott ki Petráš kezéből a labda. Ezt követően Mondek fejelt oldalhálót. Az első szögletünkre az 59. percig kellett várni. Kalmár adta be a sarokról a labdát, Fazlagić beletette ugyan a fejét, de irányítani már nem tudta. Egyre aktívabbak lettünk, érezhető volt Kalmár jelenléte, ami nagyon jót tett a játékunknak. A következő veszélyes center is tőle érkezett, ám Krstovićnak nem sikerült gólra váltani a beadását.

A 64. percben viszont jött az újabb találat. Kalmár egy Krstovićtól kapott labdát helyezett a jobb kapufa mellé – 0:2. A vendégszektorban görögtüzek gyúltak, csereként beállt kapitányunk pedig a klasszikus szalutálós gólörömmel tisztelgett a sárga-kék szurkolótábor előtt.

Az Aranyosmarótnak reagálnia kellett a kétgólos hátrányra, ki kellett, hogy támadjanak, ezáltal szellősebbé vált a védelmük, de a mérkőzés is jobb iramot vett. Előbb Pintónak kellett szögletre mentenie egy éles beadást, majd Suľa centere után Niarchos fejelt fölé. Szurkolóink közben rázendítettek a „Még, még, még, ennyi nem elég!” buzdításra, ennek ellenére a hazai oldalon váltak veszélyesebbé a támadások. A 79. percben pedig össze is jött nekik a szépítés: sarokrúgás után Niarchos fejelt közelről a kapuba – 1:2. Két perccel később pedig jött a feketeleves. Brenkus egy remekül eltalált szabadrúgásból kiegyenlített – 2:2. Két perc alatt jött vissza a meccsbe a ViOn, és már nem sok idő volt hátra.

A hazai publikum is feljebb srófolta a hangerőt. Mindkét csapat hajtott a végén, és szerette volna berúgni a három pontot jelentő győztes gólt, de a mérkőzés végét jelző hármas sípszóig már egyik háló sem rezdült.

Mennyből a pokolba. Vagy, ha oda nem is, de a purgatóriumba azért sikerült visszaesnünk. Az első játékrész nem sok izgalmat hozott, ellentétben a másodikkal, melyet Krstović gyors góljával indítottunk. A csereként beállt Kalmár színt adott a játékunknak, gólt pedig az ellenfélnek. Ekkor már elhittük, kézben van a meccs, de a szívós marótiak két perc leforgása alatt kiegyenlítettek. 23 ponttal a harmadik hely a miénk. Jövő héten vasárnap a Zólyombrézó ellen játszunk bajnokit, előtte azonban még egy hosszú út vár a csapatra, kedden ugyanis Homonnán lépünk pályára a kupában.

Adrian Guľa (DAC 1904): „Az első félidőt illetően nem igazán van miről beszélni. Mind aktivitásban, mind akaraterőben, mind hozzáállásban elmaradtunk a múlt héten mutatott teljesítményünktől. Változtatnunk kellett, bejött Kalmár és Fazlagić, elkezdtünk többet futni, és bátrabbak voltunk az előre játékban. Kétgólos előnybe kerültünk, majd megmutatkozott, hogy még nem tartunk ott, ahol mindenki látni szeretné a csapatot. Lejjebb vettünk a gázból, a szívós hazaiak pedig arra vártak, hogy szépítsenek. Ez össze is jött nekik, majd Brenkus hihetetlen góljával döntetlenre hozták a meccset. Ha nem sikerül fenntartani az egész mérkőzésen a stabilitást, akkor annak ez a vége, ami a mi számunkra kevés. Mondom mindezt anélkül, hogy lebecsülnénk az ellenfelet, hiszen vendéglátóink megérdemlik a tiszteletet. Új edző, új kihívások, más mentalitás jellemzi most őket. Nyertek idegenben, most ikszeltek otthon. Bízom benne, hogy a játékunk feljavul, és akkor az eredmények is jönni fognak. Nagyon sok munka vár még ránk.”

Ivan Galád (Aranyosmarót): „Az ilyen minőséget képviselő ellenféllel szemben a legerősebb fegyverünk az emóció. Erre alapoztuk a játékunkat. Örülök, hogy a fiúk izgalmassá tették a játékot, főleg a meccs végét. Az emberek mosolyogva tértek haza a találkozóról, ezért úgy érzem, teljesítettük a feladatunkat. Örülök, hogy 19 lövési kísérletünk volt, ami nem történik meg túl gyakran, és sikerült 9 szögletet rúgnunk egy ilyen erős csapat ellen. Továbbra is szeretnénk megmutatni az erősségeinket. Nem örülök azonban annak, hogy amikor az ellenfelünk megérdemelten előnybe került, mi olyan dolgokat kezdtünk el művelni a pályán, ami nem volt a terv része. Van egy stratégiánk, amely szerint folytatni fogjuk a munkánkat.”

FC VION ARANYOSMARÓT - DAC 1904 2:2 (0:0)
Fortuna Liga, 14. forduló, ViOn Aréna, Aranyosmarót, 2022.10.14., 17:30
Játékvezetők: Smolák - Hancko, Bednár