Beszámoló: DAC 1904 – Zólyombrézó 3:2 (1:0)

|
| va 8.10.2023, Kiss Balázs

Izgalmas mérkőzésen győztük le a Zólyombrézót, és tartottuk itthon a három pontot. Már három góllal is vezettünk, miután szépítettek a vendégek, de a végén már nem tudták kiénekelni a sajtot a szájunkból.

Egy hét elteltével ismét a MOL Arénában léptünk pályára, elsődleges célunk pedig a múlt vasárnapi vereség feledtetése volt. Ennek szellemében készítette fel a játékosokat Adrian Guľa, aki mindössze egy helyen változtatott a legutóbbi kezdőhöz képest: a sérült Čermák helyén Ramadan kezdett. A vasgyári csapat rúgta a legtöbb gólt a bajnokság eddigi szakaszában mi kaptuk viszont a legkevesebbet. Már csak ebből a szempontból is érdekesnek ígérkezett az összecsapás.

A kezdő sípszó előtt Šanta Imrének, a DAC egykori klubelnökének szólt a taps 75. születésnapja alkalmából. A játékosok a korukból kifolyólag rá még nem is emlékezhetnek, de nekik nem is ez volt az elsőszámú feladatuk, hanem hogy játékukkal megörvendeztessék a sárga-kék szurkolókat. Nehezen lendültek bele azonban a csapatok, a kezdeti pillanatokban csak mezőnyjátékot láthattunk, a helyzetek elmaradtak. Az első ziccer a vendégek előtt adódott, a korábban nálunk is megfordult Oravec hagyott ki egy góllal kecsegtető lehetőséget.

A 19. percben már mi kerültünk ígéretes helyzetbe. A csapatkapitányi karszalagot viselő Andzouana lövés helyett a passzt választotta, de sajnos Gavrić előtt már besűrűsödött a védelem, mielőtt célba vette volna Ludha kapuját. Jól felkészült, összeszedett csapat benyomását keltették a fehér mezesek, ennek nyomatékaként pedig kis híján a vezetést is megszerezték. A 24. percben Assinor labdája talált szabad utat a kapu felé, de Csingernek az utolsó pillanatban sikerült a mentés a gólvonalról.

A mérkőzés addigi legnagyobb hazai helyzete a 31. percben marad ki: egy tetszetős támadás végén Ramadan laposan lőtte kapu elé a labdát, amely elhaladt a gólvonal előtt, és sajnos Andzouana előtt is, aki a hosszú sarkon állva próbálkozott volna a gólszerzéssel. Négy perccel később már Popovićnak kellett védenie. Kováčik lába „sült el”, de kapusunknak köszönhetően nem rezdült a hálónk.

Nem úgy a másik oldalon a 42. percben! Káčer felívelt labdáját Oravec fejelte számunkra jó helyre, Gavrić pedig kíméletlenül bevágta a kapuba – 1:0. A gól igazából egy óriási ziccer újrajátszása volt, mert pár másodperccel a találatot megelőzően Pinto még a felső lécet találta el, de mivel Gavrić nem sokkal utána betalált, így emiatt nem kellett soká bánkódnunk. A vezető gólunkat Kružliak játékvezető még a VAR segítségével visszanézte, de végül mindent szabályosnak talált.

Andzouanát sérülés miatt le kellett cserélni a szünetben, a helyén Mendez folytatta a játékot, a kapitányi karszalagot pedig Káčer kapta. Az 51. percben ismét nagy hibát vétettek a vendégvédők: Paraj rosszul fejelt a labdába, Trusa pedig ezt kihasználva növelte az előnyünket – 2:0. A kétgólos vezetés már megnyugtatónak bizonyult, Roman Skuhravý védencei viszont még korántsem adták fel a meccset. Az edző hármas cserét hajtott végre, abban bízva, hogy új lendületet ad a csapatának. Résen kellett lennünk, mert Špyrka veszélyes ívelésénél Popovićnak hatalmasat kellett nyújtózkodnia, hogy ne akadjon be a vinklibe a labda.

A folytatásban a Zólyombrézó játszott mezőnyfölényeben, de igazán nagy gólhelyzetet nem sikerült kidolgozniuk. Hátul viszont megint meginogtak, aminek köszönhetően a 75. percben megszereztük a mérkőzés harmadik találatát. Egy balról érkező beadást szelídített meg Goure, majd Gruszkowski lőtt kapura, és jöhetett a gólöröm – 3:0. Ez volt a nyáron érkezett lengyel játékos első találata klubunk színeiben. Öröm volt a kivetítőre pillantani, és azt hittük, innen már simán lecseng a mérkőzés, de nem így történt. A vendégek nem törtek meg, és hajtottak tovább a szépítésért. Popovićnak a 77. percben egy léc alá tartó labdát kellett szögletre ütnie, ám a 82. percben a csereként beállt Sanusi remekül eltalált lövésénél már tehetetlen volt – 3:1.

A mérkőzés hajrájában jártunk, s volt olyan pillanat, hogy minden mezőnyjátékos a mi térfelünkön tartózkodott. Számoltuk a hátralévő perceket, amikor Kružliak játékvezető egyszer csak kifutott a VAR-hoz, majd rövid hezitálás után a 11-es pontra mutatott, és büntetőt ítélt ellenünk. Hogy mit látott, nem tudjuk, de az biztos, hogy tizenegyesrúgás következett. Galčík tette le a mészpontra a labdát, és nem hibázott – 3:2. Háromgólos vezetésnél nem hittük, hogy izgulnunk kell a végén, de szerencsére a hatperces hosszabbítás már nem volt elég egy újabb vendéggólhoz. Igaz, nekünk sem sikerült megrúgnunk a negyediket, noha Káčer és Barišić kettő az egyben vezette kapura a labdát a 96. percben.

Hiába hűlt le jelentősen a hőmérséklet a mérkőzés idejére, a végén mégis forróvá vált a hangulat, hiszen 3:0 után 3:2-re alakult az eredmény. A győzelemnek köszönhetően egyet sikerült előre lépnünk a tabellán, melyen pillanatnyilag a 6. helyet foglaljuk el. Most kéthetes válogatott szünet következik, majd idegenben lépünk pályára a 4. helyen álló Zsolna otthonában.

Adrian Guľa (DAC 1904): „Két erős csapat játszott egy jó mérkőzést. Az első félidőben mind a két oldalon nagyon jó lehetőségek adódtak a gólszerzésre. Egy – amiből gól született – a miénk volt. Tudtuk, hogy a második félidőben is jól össze kellett zárnunk hátul, hogy elől veszélyesek tudjunk lenni. A vendégek védelme mögött elég nagy terület nyílt, ezt sikerült is háromszor kihasználnunk, és így háromgólos vezetéshez jutottunk. Ez után egy picit visszahúzódtunk, és egy ilyen minőségű csapat, mint a Zólyombrézó, ezt kihasználta, és szépített 3:1-re. Tudjuk, hogy ha egy ilyen csapat gólt rúg, akkor erőre kap. Ez így is történt, mi pedig feleslegesen komplikáltuk az helyzetünket. Jött a büntető, amely után 3:2-re módosult az állás. A hajrában nagyobb volt a feszültség, mint ahogy vártuk. Nem sikerült teljesen tartanunk a tervet, de a végén még volt egy óriási lehetőségünk, hogy 4:2 legyen, és lezárjuk a mérkőzést. Mindkét oldalon látszódott a minőség. Sikerült jól reagálnunk arra, ahogy az ellenfél játszott, sikerült területeket találni a vendégek védelmi vonala mögött. Örülök, hogy a srácok ezt felismerték, és éltek az adódó lehetőséggel. A támadásban pedig fontos volt, hogy hatékonynak bizonyultunk. Nagyra értékeljük a győzelmet, gratulálok hozzá a srácoknak. Remélem, hogy továbbra is ilyen éhesen, agresszívan, sokat futva és nagy elszántsággal tudunk játszani. Ez a célunk. A minőség ott van a csapatban, ez látszik, hiszen most is volt két olyan sérülésből adódó cserénk, akik tartani tudták a szintet. Nagyon fontos győzelem volt, még egyszer gratulálok a csapatnak, a szurkolóknak pedig köszönöm a támogatást.”

Roman Skuhravý (Podbrezová): „Mindkét csapat számára nagyon fontos volt a mérkőzés. Nekünk azért, hogy igazolni tudjuk, az eddig nyújtott teljesítményünk alapján valóban fel tudjuk venni a harcot az élcsapatokkal, a hazaiak számára pedig kulcsfontosságú volt a meccs a múlt heti vereség után. Egy kicsit megváltoztattuk a felállást, és negyed óra után át is vettük a mérkőzés irányítását. Sokkal jobbak voltunk, volt három ezerszázalékos helyzetünk, amit nem tudtunk berúgni. Természetesen a hazaiak is veszélyeztettek, főleg ellentámadásokból. Kaptunk egy gólt, amit sajnos épp nem láttam, ezért vissza kell néznem. Azt viszont tudom, hogy mindhárom találat olyan szituációból született, amikor nálunk volt a labda, és mi adtuk oda az ellenfélnek. Teljesen elkerülhető gólokat kaptunk. Mivel a félidő vége előtt jött az az első, ezért a szünetben természetesen bíztunk abban, hogy sikerül visszatérünk. Meg is volt a helyzetünk a második félidő elején. Aztán megint jött egy olyan szituáció, amit nem értek: hogy a középső védő hogy tudta hátrafelé csúsztatni a labdát. Ebből kaptuk a második gólt, és a harmadik előtt is elkövettünk egy hibát. Nem szeretném a hazaiak teljesítményét ezzel minősíteni, de az biztos, hogy mind a három góljukat mi magunk hoztuk össze. Sikerült aztán szépítenünk, a hazaiak azonban 3:2-nél rutinosan uralmuk alatt tartották a mérkőzést. A saját játékosaimon pedig ekkor azt láttam, mintha kicsit görcsössé váltak volna, és elveszítették volna az abba vetett hitüket, hogy a végén meglehet a siker. Ez a mai vereség jobban fáj, mint a korábbiak, hiszen úgy érzem, hogy pontokat szerezhettünk volna.”

DAC 1904 - FK Železiarne Podbrezová 3:2 (1:0)
Niké Liga, 10. forduló, MOL Aréna, 2023.10.08., 17:30
Játékvezetők: Kružliak - Straka, Vitko
Nézőszám: 5184
Gólszerző: 42. Gavrić, 51. Trusa, 75. Gruszkovski, ill. 82. Sanusi, 89. Galčík (11-es)
Sárga lap: 28. Káčer, ill. 41. Bartoš, 62. Bakaľa
DAC 1904: Popović - Pinto, Kaša, Csinger, Andzouana (K) (46. Mendez) - Káčer, Dimun, Ramadan (74. Herc) - Trusa (67. Gruszkowski), Goure (90. Risvanis), Gavrić (90. Barišić)
Zólyombrézó: Ludha - Bartoš, Bakaľa (K) (72. Ďatko), Oravec - Kováčik, Bajo (58. Špyrka), Paraj, Grešák (58. Sanusi) - Blahút, Kabongo (72. Lekan), Osei (58. Galčík)

Labdatartás: 47% : 53%
Lövések: kapura: 6:7, mellé: 7:12
Szabadrúgás: 7:10