Beszámoló: DAC-Nagymihály 1:1 (0:1)

|
| va 18.8.2019, Kiss Balázs
'

Három hét után pontot szereztünk, noha ezúttal csak egyet. A Nagymihály a vezető gólja után sokáig tartotta az eredményt, de Taiwo fejesének köszönhetően összejött az egyenlítés, a győzelem most viszont elmaradt.

Két idegenbeli bajnoki találkozó után csapatunk visszatért a MOL Arénába, s mindannyian abban bíztunk, hogy ezzel együtt a győztes útra is visszatalálunk. Peter Hyballa homlokráncai csak szaporodtak az elmúlt héten, mert Ronan bordatörése miatt pár hétre kiszállt a játékból, Kalmár térde pedig nem kerülhette el a kést, így négy-hat hétig ő is csak a maródiak padján foglalhat helyet. Az eddig nem próbált felállásban pályára lépők célja egyértelmű volt: meg kell szerezni a három pontot.

Hyballa a védelem közepére ezúttal az exnagymihályi Beskorovainyit állította, és épp ő volt az, aki először próbálkozott egy távoli lövéssel, amely kapu mögött landolt. Öt perccel később nagyobb szükség lett volna U20-as ukrán világbajnokuk munkájára, mert sajnos róla kaptuk a gólt: egy szépen kijátszott akció végén Sidibe helyezett a bal kapufa mellé – 0:1. Ez volt a vendégek egyetlen kaput eltaláló lövése a meccsen. A fiatal nagymihályi csatár e héten szerződött a keletiekhez, és jobban nem is sikerülhetett volna a bemutatkozása, kárunkra. Nem ilyen forgatókönyvre számítottunk. Azok után meg pláne, hogy a legutóbbi hazai összecsapás után 5:0-val küldtük haza a nagymihályiakat.

A mérkőzés 16. percében meglehetett volna az egyenlítés: Vida Kristopher szabadrúgásból varázsolta a labdát Kružliak fejére, aki a kapu torkából fölé fejelt. Vida a pontrúgások mellett több alkalommal is próbálkozott lövéssel, de egyszer sem tudta úgy leszorítani a labdát, hogy az kapura tartson. A D3-as szektor 7. sorában ülőket viszont többször is „megkínálta” egy-egy labdával. Szurkolóink becsületére szóljon, hogy rendre visszaadták az eltévedt játékszert.

Hiába volt jobb a statisztikánk, a helyzetek még elmaradtak. A közönség is reagált, előbb csak a „Gólt kéne rúgni!”, majd az „Ébresztő, ébresztő!” – rigmus is felharsant a B-középből. Ramirez lábában is benne maradt a gól, amikor egy hátulról indított támadás után kisodródva a lövést választotta ahelyett, hogy a labdát sokkal előnyösebb helyzetben váró Divkovićhoz passzolt volna. Ha ezt választja, Markónak csak az üres kapuba kellett volna gurítania. Kicsivel később Ramirez már a passz mellett döntött, ez alkalommal pedig Oravecnek nem volt meg a kellő önbizalma, hogy belebikázzon egy nagyot a labdába, pedig nagyon jó lehetőség kínálkozott előtte. De még ennél is jobb helyzetbe került Sidibe a 42. percben, amikor csak rajta múlott, hogy nem lőtte meg a másodikat is.

Térfélcsere után Koštrna egyenlíthetett volna egy remek egyéni akció után: előbb kiosztott egy kötényt Rotának, majd egy Zidane-os csellel megcsinálta magának lövésre a labdát, de sajnos Kira is résen volt. Utána a jól fejelő Kružliak jött fel a kapu elé egy pontrúgásnál, és milyen jól tette! Koštrna ugyanis épp őt találta meg, de az irányzék ezúttal sem stimmelt.

Tovább szövögettük a támadásainkat, de hiányzott az igazi átütőerő a játékunkból. Egy ritmusváltás, egy váratlan kiugratás vagy passz lendületet adhatott volna a támadásainknak, de nem és nem érkezett. Pedig ma tényleg nem egy világverő csapat volt az ellenfelünk, láthatóan a védekezésből indított kontrákra készítette fel csapatát Anton Šoltis.

Hyballa a pályára küldött Fábrytól várt fordulatot, ám ő is luftot lőtt Blackman beadása után, a lepattanót pedig Ramirez lőtte Kira kezébe. A 68. percben ismét a kapus nyerte kettejük páharcát, amikor kitolta a léc alól a venezuelai fejesét. Davis is pályára lépett, és első labdaérintése azonnal veszélyt jelentett, de maga sem tudta eldönteni, hogy lőjön vagy beadjon-e, így a végén Kira kaparintotta meg a labdát. Az éles szemek kiszúrták, hogy Davis pályára lépése után egy papírfecnit adott át Vida Máténak, vélhetően Hyballa taktikai üzeneteivel.

Lehet, hogy varázsszavak voltak a cédulán, mert ekkor aktívabbá vált a játék, és sikerült fokoznunk a nyomást. Negyed órával a vége előtt pedig össze is jött az egyenlítés! Taiwo a kapu torkában kapta a labdát Koštrnától, bólintott, Kira pedig ezúttal hiába nyújtózkodott – 1:1. A szurkolók is megérezték a vérszagot, és azonnal rátettek egy lapáttal, mind a 7467-en. De hiába, Kira nem rettent meg a B-közép nyomásától, és Ramirez újabb fejesénél ismét hárított. S mivel jó formája egészen a lefújásig kitartott, így történhetett, hogy a Nagymihály története során először pontot rabolt a MOL Arénából.

A hétközi kupagyőzelem után a csapat szerette volna átmenteni a győztes formát a bajnokira is, de a tervezett háromból csak egyet sikerült bezsebelnünk. A vendégek az első támadásból megszerezték a vezetést, melyre csak negyed órával a vége előtt tudtunk válaszolni. A hátrányunk e pillanatban 8 pont a száz százalékos Slovan és Zsolna mögött, de jobb gólarányunknak köszönhetően a harmadik helyen állunk. Hogy most mi következik? Ahogy Vida Kristopher nyilatkozta a meccs után: „Csináljuk tovább a dolgunkat, és felkészülünk a Nyitra ellen.” A találkozót jövő vasárnap rendezik meg 19:15-kor.

Edzői értékelés

Peter Hyballa (DAC): „Rosszul kezdtük a találkozót. Divković labdavesztése után a védelem rosszul oldotta meg a feladatát, ebből kaptuk a gólt. Az első játékrészben 3-4 helyzetünk is volt. Fiatal csapatunk van, és most nehéz helyzetbe kerültünk az első félidőben. Kalmár és Ronan is hiányozott a középpályáról. Az előző szezonban bepattantak a labdák az ellenfél kapujába az utolsó percekben, most nem. De elégedett vagyok a csapattal, és kijár nekik az elismerés. A második félidőben már mi domináltunk, jók voltak a letámadásaink, a magunk játékát tudtuk játszani, igazi Hyballa-stílusban futballoztunk. Csapatként küzdöttünk, de a meccset a gólok döntik el, a helyzeteket pedig be kell rúgni. Fábryt azért nem küldtem a pályára az elejétől, mert még nem képes harminc percnél többet játszani. Azt vártam tőle, hogy a szélsőinket, Blackmant és Davist szolgálja ki labdákkal. Szükségünk van a gyors szélső játékosokra. Nagyon jó bal lába van, kell még neki három-négy hét, míg topformában lesz. Az a dolgom, hogy felkészítsem. Minden csapat kontrákra rendezkedik be ellenünk. Hogy krízis lenne a csapatban? Azt nevezném krízisnek, ha egy gyermekeket szállító menekülthajó elsüllyed a tengerben. Tavaly még mindenki a mellét verte, és azt kiabálta, hogy Hyballa a sztár. És, hogy mit szólok a szurkolói reakciókra? Szeretem ezt az országot, szeretem ezt a klubot, de ha valaki beszól, akkor visszaszólok. Nem azért vagyok itt, hogy seggbe rúgjanak, nem úgy neveltek a szüleim. Jan Van Daele sportigazgatóval és Világi Oszkár tulajdonossal folyamatosan egyeztetünk. Tudjuk, hogy kulcsjátékosok távoztak, és fiatalok érkeztek a helyükre. Akárcsak a Trencsén ellen, most is jó meccset játszottunk.”

Anton Šoltis (Nagymihály): „Elégedettek vagyunk a pontszerzéssel. Tudtuk, hogy a DAC presszingelni fog ellenünk. Megszereztük a vezetést, kár az elvesztett párharcokért. A második félidőben könnyű labdákat veszítettünk, a szerencse is mellettünk állt, veszélyesebbek is lehettünk volna. A nigériai Sidibe 27 éves, három napja érkezett hozzánk. Begyűjtött egy sárgát, rizikóztunk, nehogy még egyet kapjon. Meg kell ismernünk egymást, és sokat kell dolgoznunk.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - MFK ZEMPLÍN NAGYMIHÁLY 1:1 (0:1)
Fortuna Liga, 5. forduló, MOL Arena, 2019.08.18., 18:00
Játékvezetők: Ochotnický - Vorel, Jekkel