Beszámoló: DAC-Partizan Belgrád 0:2 (0:1)

|
Mérkőzés
| csü 29.7.2021, Kiss Balázs
'

Rövidre sikeredett az idei nyári kupaszezon – kettős vereséggel búcsúzunk az Európa Konferencia Ligától. A múlt heti első mérkőzést követően idehaza is kikaptunk a nagyon szervezetten futballozó Partizan Belgrádtól.

A belgrádi 1:0-s vereség azt jelentette, korántsem lefutott még a párharc, és komoly tétje lesz a MOL Arénában szurkolók előtt megrendezett visszavágónak. Az egygólos hátrány a mérkőzés előtt nem tűnt ledolgozhatatlannak, de mindenki tudta, hogy maximáis koncentráció és erőbedobás kell a favorizált Partizan kiejtéséhez. Németh Antal négy helyen nyúlt bele a kezdőbe az „odavágón” pályára küldött tizenegyhez képest, és a szerb keretben is volt némi változás.

Aktívan kezdtük a játékot, Divković már a 3. játékpercben éles szögből vette célba Pantić kapuját, de csak egy szögletig jutottunk. Nagy akarattal és lendülettel játszott a csapat, de ez másképp nem is lehetett volna, hiszen kellett a gól a továbbjutáshoz. Az első sárgát már a 11. percben felmutatta Alain Bieri, a mérkőzés svájci játékvezetője. A lapot a szerb Urošević kapta Vera lerántásáért, és nem kellett sokáig várni, amíg argentin szélsőnket másodszor is csak egy sárga árán tudták feltartóztatni a vendégek. Ezúttal Vujačićnak villant a kártya. A mérkőzés ezen fázisában 73 százalékos volt a labdabirtoklási arány a javunkra, csak az igazán nagy gólhelyzetekkel maradtunk adósak a nézőteret szép számmal megtöltő szurkolóknak, és a tévéképernyők elől nekünk szorító drukkereinknek.

De hiába a jó játék, hiába a fölény, mégis a Partizan állt közelebb a gólszerzéshez. A 19. percben Jedlička óriásit védett Saničanin közeli próbálkozása után. Sokan már a kapuban látták a labdát, amit végül szögletre tolt az előző meccsen bravúrt bravúrra halmozó kapusunk. A sarokrúgás után viszont már ő is verve volt. Pantić teljesen szabadon kapta a passzt a tizenhatos vonalán, és a betömörülő védelem mellett kapásból bevette a hálónkat – 0:1.

Az ellenfél vezető találata azonban nem csorbított a támadószellemünkön. Sőt, a 26. percben kis híján az egyenlítés is összejött. Sharani megszökött a védőitől, Lutovac is csak a hátát nézte, amikor megcélozta a kaput, de Popovićnak szerencséje volt, és védeni tudta az egyébként bődületes ziccert.

A hórihorgas ukrán védőnk, Beskorovainyi még a szezon előtt mondta, hogy minden meccsen van mostanában egy helyzete, s ezt ezúttal is bizonyította. Egy rögzített helyzet után ő ugrott a legmagasabbra, de pontatlanul célzott. Sharani gyorsaságát kihasználva ismét ráijesztett a védőkre és a Partizan kapusára, de a végén a hálóőr volt a győztes a labdáért vívott csatában. Lendületben voltunk, bene volt a játékunkban a gól, de az igazán nagy helyzetek még mindig elmaradtak. Az ellenfél taktikusan futballozott, és a félidő végén másodszor is mattolhatott volna bennünket, de Jedlička hatalmasat alakított Ricardo ordító gólhelyzeténél. A ráadás pillanataiban kapufára tolta a kapuba tartó labdát, így a vendégek egygólos előnyével ért véget az első játékrész.

A folytatásban a sérült Nebyla már nem jött ki a pályára, Németh Antal Balićot cserélbe be helyette. Magasabb fokozatra kapcsolt a szurkolás is, a Partizan pedig a szabadrúgásoknál és a kirúgásoknál elkezdte húzni az időt. Nagyobb gyorsaságra késztettük volna őket a pontrúgásoknál, ha Beskorovainyi fejéről egy újabb szöglet után Popović nem lopja le a labdát. De lelopta...

Az 57. percig tartott Sharani játéka, ekkor Taiwo váltotta őt. Jó tempóban folyt a mérkőzés, a 4085 néző izgalmas játékot látott, de mindezt egy gól koronázta volna meg igazán a részünkről. Ugyanígy gondolta ezt Schäfer is, aki elemi erővel küldte kapura a labdát, és ha nem ér bele egy védő, akkor kiszakíthatta volna a hálót. Így csupán szögletig jutottunk, ám ebből is helyzetbe került a magyar válogatottunk, méghozzá fejjel. Csak azt a fránya kapufát rakták volna öt centivel arrébb, s akkor arról nem kifelé, hanem a kapuba pattant volna a labda.

Izgalmas végjátékra készültünk, és meg is volt minden reményünk a bizakodásra, miután Taiwo buktatásáért a svájci bíró a tizenegyespontra mutatott. Balić állt a labda mögé, de Popović a kapufára tessékelte a lövését – kihagytuk a büntetőt. Ha nem adsz, kapsz – szól az örök futballigazság, és sajnos ezúttal sem tudtunk rácáfolni. Zdjelar a tizenhatos széléről laposan adott középre, ahol Ricardo várta a labdát, őt pedig egyik védőnk sem tudta feltartóztatni, és Jedlička is tehetetlen volt – 0:2

Ezzel a találattal megpecsételődött a sorsunk, de Balić szabadrúgásból megeresztett bombájának azért még tapsoltunk volna egyet, ha nem száll milliméterekkel a szerb kapu fölé. Négy gólt kellett volna rúgnunk a továbbjutáshoz, legalább hármat a hosszabbításhoz. Erre a hátralévő öt perc már kevésnek bizonyult.

Két meccs, három kapott, nulla rúgott gól. Bár a visszavágón tetszetősebb futballt játszottunk, mint az első mérkőzésen Belgrádban. Több helyzetet is kidolgoztunk, a kapufát is eltaláltuk, sőt még büntetőt is rúghattunk, de nem sikerült bevenni a partizánok kapuját. Nem marad más hátra, mint felkészülni a bajnokságra, melyben vasárnap az újonc liptószentmiklósiakat fogadjuk a MOL Arénában.

Edzői értékelés:

Német Antal (DAC): „Nagyon nehéz bármit is mondani egy ilyen mérkőzés után. Nagyon sajnáljuk a vereséget. A játékosaim mindent megtettek, hogy a pályán eltüntessék a két csapat közti különbséget. Büszke vagyok a fiúkra. Sajnálom, hogy nem tudtuk hozzásegíteni Szlovákiát ahhoz, hogy jobb koefficienst szerezzenek a hazai bajnokság csapatai a nemzetközi színtéren. Ma még szomorkodhatunk, de holnap már teljes erővel a Fortuna Ligára kell koncentrálnunk, ahol sajnos elment az első mérkőzés. Az átigazolási időszak, azaz augusztus végéig még sok idő van hátra, bármi elképzelhető. Azon dolgozunk, hogy jó csapatunk legyen, és próbáljunk minél sikeresebbek lenni a bajnokságban. Előre kell lépnünk a helyzetkihasználásban. A három meccs, egy lőtt gól ellenére továbbra is azt mondom, hogy nagyon tehetséges csatáraink, illetve játékosaink vannak. Nehéz az Európa Konferencia Ligát a felkészülési időszakhoz hasonlítani, amikor sok gólt szereztünk, de remélem, hogy annak a lendületes támadófutballnak, amit játszani szeretnénk, meglesz az eredménye. Kicsit türelmesebbnek kell lenni. Remélem, hogy a Liptószentmiklós ellen már megtörtjük a gólcsendet. A találkozó előtt a tizenegyesrúgásokat is gyakoroltuk. Balić az esetek szinte száz százalékában belőtte a büntetőket, ma ez így alakult. Az ő beállítása is a terv része volt. Bár bevallom, egy kicsit később terveztem őt a pályára küldeni, de Nebyla sérülése miatt már a szünet után beállt. Az az ő feladata, hogy vezér legyen, és irányítsa a játékot, nekem pedig az, hogy átbeszéljem vele a teljesítményét, és felkészítsem őt a hétvégi találkozóra. Sharanit azért neveztem a kezdőbe, mert úgy gondoltuk, hogy az ő erényei nagyon hasznosak lehetnek a csapatnak az első félidőben. Mindig hangoztatom, hogy minden játékos hasznos játékos, de nem biztos, hogy aki most jól játszott, az a hétvégén is játszani fog.”

Aleksandar Stanojević (Partizan Belgrád): „Örülök a győzelemnek. Sikerült kihasználunk a helyzeteinket, melyekből most kevesebb volt, mint egy hete, amikor legalább öt százszázalékos lehetőségünk is adódott a gólszerzésre. Ma jó volt a helyzetkihasználásunk. A hazaiaknak is megvoltak a helyzeteik, de nem éltek velük. Örülünk a kettős győzelemnek és, hogy továbbjutottunk a harmadik selejtezőkörbe.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - FK PARTIZAN BELGRÁD 0
:2 (0:1)
Európa Konferencia Liga, 2. selejtezőkör, visszavágó, MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2021.07.29., 20:45
Játékvezetők: Alain Bieri (SUI) - Marco Zürcher (SUI), Guillaume Maire (SUI)