|
| szo 7.11.2020, Kiss Balázs
'
'

Elszalasztott lehetőség – a tabella utolsó helyén tanyázó Pohronie nagyon szívós ellenfélnek bizonyult, és elvitt egy pontot a MOL Arénából. Talán, ha szurkolóink is velünk lehettek volna, akkor begyötörjük azt a fránya gólt. A Storck-érában lejátszott 17 bajnoki meccsünkön ez volt az első alkalom, hogy nem találtunk az ellenfél hálójába.

Az első csatája az utolsóval – az ilyen találkozón csakis kétféle eredmény születhet: vagy papírforma vagy nagy meglepetés. Nos, az az egy biztos, hogy Bernd Storck vezetőedző ebben a komoly covidos időszakban nem örült volna semmilyen meglepetésnek, a meccslátogatástól eltiltott szurkolók meg pláne. Nekik bőven elég volt a Slovan múlt heti veresége, ami megtartott bennünket a tabella első helyén. Méghozzá úgy, hogy az előző fordulóban játszani sem tudtunk, mert a szeredieknél annyi volt a koronavírussal fertőzött játékos, hogy nem tudtak kiállítani egy csapatot ellenünk. A járvány azonban a mi öltözőnkbe is utat talált, és három játékosunkat – Davist, Blackmant és Balićot – meg is fertőzött. Rajtuk kívül a régóta sérült Vida Máté és a térdproblémákkal küzdő Friede sem volt bevethető. Bernd Storck azonban egyértelmű üzenettel küldte harcba a fiúkat. „Távol kell tartanunk a Slovant” – adta parancsba a mester, aki a védelem jobb és bal szélére Sommert, ill. Mendezt állította.

A találkozó 6. percében Audino gondolt egy merészet, és szögletből kapura tekerte a labdát, melyet Jedličkának kellett kitolnia a léc alól. Igazi hidegzuhany lett volna, ha bepottyan a labda. Négy perccel később egy lövés itt, egy helyzet ott – előbb Fadera kaput eltaláló próbálkozása kötött ki Jedlička kezében, majd egy gyors kontra után Divković hozhatta volna előnybe a csapatot, de rossz megoldást választott.

A Pohronie nagyon kompakt csapat benyomását keltette, és nem engedte, hogy a megszokott játékunkat játsszuk. A két tizenhatos között zajló mezőnyjáték nem volt igazán szemet gyönyörködtető, mégis érezhető volt, hogy egy kikényszerített hiba máris helyzetet teremthet mindkét oldalon. Ilyen volt, amikor a 33. percben a bizonyítási vágytól fűtött Mendez kínálta meg egy pontos passzal az üresen felejtett Kalmárt, aki gondolkodás nélkül tüzelt, de pechünkre csak Jenčo kapust találta telibe. Ez pedig ziccer volt a javából!

A nagyobb baj, hogy az első játékrészben ennél többet nem is tudtunk felvillantani a támadójátékunkból, mert a szívós Garam-mentiek nagyon jól szűrték az akcióinkat. Az első félidőben nem látszott a két csapat közti 19 pontos különbség.

Valószínűleg Bernd Storck sem volt megelégedve a látottakkal, mert a szünetben kettőt is cserélt. Levette a pályáról a sérült Müllert és a besárgult Mendezt, helyükre Beskorovainyit és Malýt állította. A játék képe azonban még így sem akart megváltozni, sőt! Az 52. percben csak a szerencsének, na meg Fadera hibájának köszönhetjük, hogy érintetlen maradt a hálónk. Bimenyimana megnyerte a Kružliakkal vívott fejpárbajt, így került a labda az őrizetlenül hagyott Fadera elé, akinek már csak az utolsó lépést kellett volna megtennie, hogy vezetéshez juttassa csapatát, de elpuskázta a százszázalékos ziccert.

Egy perccel később ugyancsak a vendégek kerültek ígéretes helyzetbe, de a védelmünk most időben „takarított”. Majd a másik oldalon Beskorovainyi fejesét fogta könnyedén Jenčo. Ami pedig utána jött, az gólért kiáltott! Végre sikerült gyönyörűen kijátszanunk egy helyzetet, melynek Kalmár volt az elindítója, Divković pedig a befejezője, de csak a jobb kapufát találta telibe. Sommer a kipattanót már nem tudta a kapuba pofozni. Óriási lehetőséget szalasztottunk el, és az ilyen helyzetekből ezen a meccsen nagyon keveset mutattunk.

A 63. percben Njie jobb lába sült el, miután Sommer visszagurított neki. A vendégek nem léptek ki a lövésre, de a labda a kapu fölé szállt. Bernd Storck Nicolaescut is pályára küldte, hogy lendítsen a támadásainkon. A 67. percben Ramirez lekészítésével fordult kapura a moldáv, de túl sok fekete mezes állt előtte, és blokkolták a lövését.

A 70. percben Schäfer harcolt ki egy szabadot, mintegy 30 méterre a kaputól. Kalmár Zsoltinak ez már nettó lövőtáv. El is vállalta, de fölé célzott. Volt ezen kívül még egy ennél is közelebbi pontrúgásunk, ám azt Zsolti átengedte Fábrynak. Talán jobban jártunk volna, ha ő próbálja meg.

A hajrában újoncot is avattunk: Nebyla állt be csereként – bajnoki meccsen első ízben–, de sajnos a sűrű vendégvédelmet neki sem sikerült feltörni. A Pohronie remekül felkészült a játékunkból, mi pedig nem tudtuk megoldani kellőkép Davis, Blackman és Balić kiesését, ill. Friede hiányát. A gólcsendet a mérkőzés utolsó pillanataiban Ramirez törhette volna meg, de a kapusba rúgta a meccslabdát. Az utolsó kimaradt helyzetet követően Prešinský játékvezető lefújta a találkozót.

Emlékszünk még a kezdőmondatra? Hát, igen, ma sajnos meglepetés született, pontot rabolt tőlünk a sereghajtó. Bernd Storck nem volt könnyű helyzetben, mert három alapember pótlását kellett megoldania. Ma ez csak egy pontra volt elegendő. Kalmár első félidőben kihagyott hatalmas helyzete, Divković kapufája, majd a záró pillanatokban Ramirez tutija is kimaradt, ezért be kell érnünk az egy ponttal. Bízzunk benne, hogy a válogatott szünet miatt két hét múlva esedékes folytatásban már nem lesz pozitívan tesztelt játékosunk, és visszatérünk a győztes útra. Most ugyan lecsúsztunk a tabella második helyére, de ne feledjük, hogy mi egy meccsel kevesebbet játszottunk, mint a Slovan.

Edzői nyilatkozatok:

Bernd Storck (DAC): „Mindenki számára nehéz ez az időszak, és ezt a mai meccsről is elmondhatjuk. Hiányzott a ritmus, ami korábban mindig vitt bennünket előre. Legutóbb a Szered ellen készültünk fel, de az a meccs az utolsó pillanatban elmaradt. Tudjuk, hogy koronavírus-járvány van, de nem szeretnénk mindent erre kibeszélni. Néhány játékosunkat a vírus kivett a játékból, ennél viszont lényegesebb, hogy az ellenfél 3-5-2-es felállásán nehezen találtunk fogást. Volt néhány helyzetünk, amiket be kellett volna rúgnunk, máskülönben nem tudunk nyerni. Hétről hétre olyan csapatok ellen játszunk, amelyek nagyon mélyen védekeznek, de ma nem voltunk eredményesek, mint korábban. A válogatott játékosaink most elmennek, majd 8-9 nap múlva visszatérnek a csapathoz, és akkor elkezdjük a felkészülést a következő ellenfelünkre.”

Jan Kameník (Pohronie): „Tudtuk, hogy fog pályára lépni az ellenfél. Erre fel is készültünk. Szintén tudtuk, hogy aktívan kell játszanunk, és távol kell tartanunk őket a kapunktól. Egy-két kivételtől eltekintve ez sikerült is. Megtámadtuk őket a passzjátéknál, és ez be is jött. Jól működött az összjátékunk. A helyzeteinket azonban nem tudtuk gólra váltani. A második félidőre az ellenfelünk taktikát váltott, de erre is tudtunk reagálni. Kicsivel nagyobb volt rajtunk a nyomás, éreztük, hogy jobban kombinálnak. Aktív játékunkkal azonban gyakran kiiktattuk őket. Néha a szerencsére is szükségünk volt, de nekünk is voltak nagy lehetőségeink. Elfogadjuk, és örülünk az egy pontnak.“

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - FK POHRPNIE ŽIAR NAD HRONOM DOLNÁ ŽDAŇA 0:0
Fortuna Liga, 13. forduló, MOL Aréna, 2020.11.07., 17:00
Játékvezetők: Prešinský - Bednár, Ádám
Nézőszám: nézők nélkül
Sárga lap: 12. Kružliak, 45. Mendez, 48. Sommer, 55. Malý, ill. 90. Weir
DAC: Jedlička - Sommer (84. Andzouana), Müller (46. Malý), Kružliak, Mendez (46. Beskorovainyi) - Fábry, Njie (79. Nebyla), Schäfer - Divković (60. Nicolaescu), Ramirez, Kalmár (K)
Pohronie: Jenčo - Jacko, Pavlík (K), Špiriak - Mazan, Weir (92. Chribik), Obročník, Audino (77. Blahút), Župa - Bimenyimana (91. Petrák), Fadera (77. Matić)

Labdatartás: 56% : 44%