Beszámoló: Kálnó - DAC 1904 1:10 (0:6)

|
| sze 14.9.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

A Slovnaft Cup 3. fordulójának mai mérkőzésén a III. ligás Kálnó (Kalinovo) otthonában vendégszerepelt a DAC. Csapatunk magabiztos, gólra törő játékkal, és az elmúlt négy évtized legmagasabb, tétmeccsen elért győzelmével jutott a legjobb 32 közé.

A III. liga keleti csoportjában szereplő Kálnó volt a DAC ellenfele a Slovnaft Cup 3. fordulójában.

Adrian Guľa vezetőedző ma sem számíthatott Kružliak, Risvanis, Balić és Davis játékára. Rajtuk kívül Veselovský sem volt bevethető, aki a szakolcai bajnokin szenvedett kisebb sérülést.

Jobban nem is indulhatott volna a mérkőzés, Nebyla találataival már a 9. percben két góllal vezettünk. A fiatal középpályás előbb Kalmár szögletét fejjel (0:1), majd csapatkapitányunk átadást éles szögből, lapos lövéssel a bal kapufa segítségével küldte a hazai kapuba – 0:2. A 21. percben Szánthó vitt végig egy mintaszerű ellentámadást, Krstovićhoz passzolt, tőle Ciganikshoz került a labda, aki higgadtan a kapuba gurított – 0:3. Hat perc múlva Krstović futott el a bal szélen, lövés előtt még egy csel is belefért – 0:4. A 33. minutumban Gavrics beadását a hazai kapus kiejtette, Krstović pedig az üres kapuba küldte a labdát – 0:5. És ez még nem volt minden az első félidőben, mert röviddel a lefújás előtt Kalmár gurított vissza Gavrićhoz, aki irdatlan erővel lőtt a léc alá – 0:6. Féltucatos előnnyel vonultunk tehát a szünetre.

Fordulás után sem állt el a gólözön. Előbb a hazai Melicher szépített, lecsorgó lövése a jobb alsóban kötött ki – 1:6. Az 56. percben Szánthó átadását Gavrić mesterien vette át, ezzel egyedül találta magát a kapussal szemben – 1:7. Három perccel később Szánthó szögletét Krstović a felső lécre fejelte, ám az akció folytatódott, mígnem a játékszer Kalmárhoz került, aki okosan csavart a kapuba – 1:8. A sort Moumou folytatta, aki két perccel beállása után, rá tipikus csavarással küldte a labdát a bal felsőbe – 1:9. A végeredmény a 74. percben született meg. Ramadan harcolt ki egy tizenegyest, amelyből Krstović meglőtte a DAC tizedik találatát – 1:10. Ekkor már a hazai eredményjelző is feladta, kilencnél többet nem tudott mutatni.

Magabiztos, gólra törő játékkal örvendeztette meg szurkolóit a Guľa-legénység. A helyszínen vagy félszáz, elsősorban a régióból érkező sárga-kék drukker figyelte az eseményeket. Krstović mesterhármast, Nebyla és az újonc Gavrić két-két gólt jegyzett. Az elmúlt négy évtized legmagasabb, tétmeccsen elért győzelmével jutott a legjobb 32 közé a DAC.

A 4. forduló hivatalos játéknapja október 19-e, szerda. A párosítások sorsolását október 3-án tartják.

A MOL Arénában zajló fűcsere miatt a hétvégi DAC-Rózsahegy ligameccset november 18-ra halasztották, majd jön a válogatott szünet, így a sárga-kékek tétmérkőzésen legközelebb október 1-jén lépnek pályára, méghozzá a Fortuna Liga 12. fordulójában a Liptószentmiklós poprádi otthonában.

TJ BANÍK KALINOVO - DAC 1904 1:10 (0:6)
Slovnaft Cup, 3. forduló, 2022.09.14., szerda, 16:00 ó
Gólszerzők: 54. Melicher 1:6 - 2. Nebyla 0:1, 9. Nebyla 0:2, 21. Ciganiks 0:3, 27. Krstović 0:4, 33. Krstović 0:5, 45. Gavrić 0:6, 56. Gavrić 1:7, 59. Kalmár 1:8, 70. Moumou 1:9, 74. Krstović (11m) 1:10
Játékvezetők: Kišš - Halíček, Hrenák, 820 néző
Sárga lap: 74. Krstović
DAC 1904: Veszelinov – Blackman (46. Andzouana), Brunetti, Muhamedbegovic (46. Szolgai B.), Ciganiks – Kalmár (62. Ramadan), Fazlagić (46. Dimun), Nebyla – Gavrić (68. Moumou), Krstović, Szánthó
Kalinovo: Jonáš – Krišica, T. Filipiak, Uhlár, Vilhan – Tatar, Radič (46. Kováč), Melicher (72. Vančo), Fajčík – Koták (87. Randlísek), Blahuta (46. A. Filipiak)

Lövések: kapura 1:16, mellé 3:10