|
Mérkőzés
| va 21.3.2021, Kiss Balázs
'

A ráadás perceiben kaptuk a vereséget jelentő találatot Nagyszombatban. Az első félidőt követően még győztesen vonultunk le a pályáról, a második legvégén viszont már a hazaiak örülhettek.

Múlt héten győzelemmel kezdtük a rájátszást, és a rangadóra is a három pontért utaztunk. A Nagyszombatba vezető úton Pozsonyeperjesen és Felsőszeliben is szurkolók köszöntötték a fiúkat. A csípős szél és havazás ellenére is füstbombákkal, zászlókkal várták a mellettük elhaladó csapatbuszt. Bernd Storck nem változtatott a múlt heti kezdőcsapaton. Német vezetőedzőnk kiváló mutatóval rendelkezik a Spartak ellen. Eddig háromszor vezette hadba a csapatot a piros-feketékkel szemben, és mindhárom alkalommal győztesen hagytuk el a pályát.

A City Arénában is kellemetlen hideg és havazás fogadta a pályára lépőket. Hogy ez volt-e az oka, hogy csak nehezen melegedett be a játék, nem tudni, de az biztos, hogy egyik csapat sem rontott fejjel a másiknak. Egykori játékosunk, Michal Gašparík fiai a magas letámadást alkalmazták ellenünk, ezért hátul nagyon oda kellett figyelnünk, nehogy labdát veszítsünk. Az első kaput eltaláló lövés a hazaiaké volt Kolesár részéről, utána viszont sikerült megtartanunk a labdát, és mi irányítottuk a játékot. A 9. percben Davis laposan lőtte középre a szabadot, de nem volt érkező a passzára. A labdát azonban így is megtartottuk, sőt Kružliak két lépésről majdnem megszerezte a vezető találatot, de Kamenár a gólvonalról mentett. Ordító helyzet volt!

A következő lehetőségre bő tíz percet kellett várnunk. Ekkor Christie-Davies hozta gólhelyzetbe Kalmárt, de Twardzik az utolsó pillanatban lecsente a labdát Zsolti lábáról. Nagyon kevésen múlott. A Nagyszombat közben csak kergette a játékszert, melyet jól eldugtunk előlük, és vártunk arra, hogy a védelmük hibázzon. A Spartak részéről csak egy gyenge próbálkozásra futotta: Grič méterekkel gurított mellé. Hasonló pontatlansággal végződött Kalmár 30 méterről elvégzett szabadrúgása a másik oldalon.

A 43. percben sikerült egy tiszta gólhelyzetet elpuskáznunk. Kalmár hozta játékba egy hosszú indítással Ramirezt, aki egy az egyben megverte védőjét, majd Balićcsal rúgathatott volna gólt, de a horvát centikkel lemaradt a passzról. Már-már beletörődtünk a gólnélküli döntetlenbe, amikor jött a félidő végi csattanó, a gól. Labdát szereztünk a tizenhatosban, amely Davistől Ramirezhez került, aki Kamenár mellett a hálóba gurított – 0:1

Az edzők nem látták indokoltnak a cserét a szünetben, így ugyanazok a játékosok futottak ki a pályára, mint egy órával korábban. Szinte a semmiből egyenlítettek ki a hazaiak. A 49. percben elméláztak a belső védőink, Cabral pedig egy beívelést fejjel juttatott Jedlička kapujába – 1:1.

Az egyenlítő találat sajnos nem ösztönzött agresszívebb játékra bennünket. Néha percekre is elszúrtuk ugyan a labdát az ellenfél elől, de a lövések és az igazán veszélyes helyzetek elmaradtak. Michal Gašparík legénysége pedig lesben állva várta, mikor hibázunk. Az 55. percben Jedlička nagy védése mentett meg bennünket a góltól. Lekontrázott minket a hazai csapat, de Yusuf helyzeténél a kapusunk hatalmasat védett, a kipattanót pedig Ristovski estében fölé rúgta. A 68. percben már nem volt ekkora szerencsénk. Grič harcolta ki a hazaiaknak a labdát, majd egy keresztpasszal Yusufot hozta játékba, aki megfordította a mérkőzés állását – 2:1.

Kalmár adhatott volna csattanós választ nem sokkal később. Mintegy 27 méterről tüzelt szabadrúgásból. A labda el is suhant a sorfal mellett, de Kamenár eszén már nem járt túl a lövés – elmaradt az egyenlítés. Közben jöttek a cserék mindkét oldalon. Nálunk Nicolaescut követően Andzouana és Taiwo is pályára lépett. Épp az utóbbi volt az, aki a leginkább meghálálta a bizalmat Bernd Storcknak, mert a 84. percben kiegyenlített. Ramirez labdája találta meg Taiwót az ötös vonalán, és a combjával a kapuba pöccintette a labdát – 2:2.

Egyre közelebb kerültünk a mérkőzés végéhez, és benne volt még a meccsben a gól. Ez össze is jött, de ami bosszantó, hogy sajnos a rossz oldalon. Ellenfelünk ugyanis nem elégedett meg a döntetlennel, és a ráadás perceiben Ristovski révén a győztes találatot is megszerezte – 3:2. Egy kapu előtti kavarodásban pattant a labda a nagyszombati csatár elé, aki nem hibázott.

Győzelemmel kezdtük, vereséggel folytatjuk – tudtuk, hogy a rájátszásban nem lesznek már könnyű meccsek, s ez ma be is igazolódott. A találkozó nem hozott sok helyzetet, mégis öt gól született, csak sajnos számunkra nem a legjobb elosztásban. Ramirez első félidő végén szerzett találatára a térfélcserét követően hamar válaszolt a Spartak, majd sikerült is a maguk javára fordítani az állást, de Taiwo még egalizált. A ráadás perceiben viszont nem voltunk elég koncentráltak, így kénytelenek vagyunk pont nélkül távozni a City Arénából. Most válogatott szünet következik, ami miatt csak két hét múlva folytatódik a bajnoki küzdelem. Húsvétvasárnap ezúttal Zsolnára látogatunk.

Edzői értékelés:

Bernd Storck (DAC): „Nagy csalódás ez számunkra. Mondtam a fiúknak, hogy ez egy derbi, és az ilyen meccseken vannak bizonyos szabályok, melyeket be kell tartanunk. Nagyon fegyelmezettnek kell lenni hátul, és be kell biztosítani a védelmet. Erre a félidőben is felhívtam a figyelmet, amikor tudtuk, hogy előnnyel megyünk ki a pályára. Fontos volt, hogy ne engedjük őket helyzetbe kerülni, és mi történt? Egy hiba után szinte a semmiből gólt kaptunk. A győzelmi szándékunk természetesen ezután is megvolt. Meg akartuk nyerni a meccset, de nem játszottunk elég bölcsen. Túlságosan nyitott volt a védelmünk. Ha szeretnénk megőrizni a második helyünket, javulnia kell a védekezésünknek. Támadásban minden meccsen jók vagyunk, de hátul túl nyitottan játszunk. Nem történhet meg, hogy ha az egyik szélső védőnk felfut, akkor a másik is megy előre. A második kapott gól után minden támadó szellemű játékosunkat bevetettünk. Sikerült kiegyenlítenünk, de a végén ismét nagyot hibáztunk. Kicsit szerencsés gól volt, de megelőzte a mi hibánk. Csak magunkat okolhatjuk a vereségért.”

Michal Gašparík (Nagyszombat): „A Zsolna elleni vereség nyomot hagyott a fiúkon. Az első félidőben mutatott játékunk elég rossz volt, gólt is kaptunk. A szünetben újra kellett indítani a csapatot, hogy jobban bízzon magában. Igazítottunk a középpályás játékunkon, és koncentráltunk, hogy hatékonyabbak legyünk a kontratámadások során. Ez a második játékrész első helyzeténél össze is jött. Ez volt a töréspont a számunkra, mert visszajöttünk a meccsbe, melyet végül a magunk javára tudtunk fordítani. Zsolnán a legvégén pártolt el tőlünk a szerencse, most ugyanakkor állt mellénk. Egy minőségi csapat ellen szereztük meg a három pontot.”

FC SPARTAK NAGYSZOMBAT - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 3:2 (0:1)
Fortuna Liga, rájátszás, 2. forduló, City Aréna, Nagyszombat, 2021.03.21., 16:00
Játékvezetők: Gezmický - Ádám, Hrmo
Nézőszám: nézők nélkül
Góllövők: 49. Cabral, 66. Yusuf, 90+4. Ristovski, ill. 45+1. Ramirez, 84. Taiwo
Sárga lap: 4. Savvidis, 90+4. Ristovski, ill. 63. Schäfer
DAC: Jedlička - Blackman, Müller, Kružliak (K), Davis - Christie-Davies (81. Taiwo), Schäfer - Balić (72. Nicolaescu), Kalmár, Divković (81. Andzouana) - Ramirez
Nagyszombat: Kamenár - Koštrna, Tumma, Twardzik, Mikovič (K) - Savvidis - Cabral (90+4. Gago), Grič, Kolesár (64. Benovič) - Yusuf (90. Kóša), Ristovski