Beszámoló: Szenice - DAC 2:4 (1:1)

|
| va 20.9.2020, Kiss Balázs
'

Megvan a hetedik! Szenicén négy gólt rúgva kényszerítettük megadásra a hazaiakat, és mint a gőzmozdony, robogunk tovább a kitűzött céljaink felé. Az Erdőhátra elutazó 250 sárga-kék drukker ezúttal is fantasztikus szurkolással támogatta csapatunkat. Na és az megvan, hogy pontveszteség nélkül vezetjük a Fortuna Ligát?

Csütörtökön káprázatos meccsen harcoltuk ki a továbbjutást a cseh Jablonec ellen az Európa-liga harmadik selejtezőkörébe, de a LASK Linz elleni összecsapást még megelőzte a Fortuna Liga hetedik fordulójának párharca a Szenice ellen. A tabellára nézve egyértelműnek tűnt a papírforma: a DAC az első, Anton Šoltis alakulata a kilencedik helyen várta a találkozót. Bernd Storck ennek tudatában sem vette könnyelműen az összecsapást, a három nappal ezelőtti kezdőhöz képest mindössze egy helyen változtatott az összeállításon: a legutóbbi bajnokin kiállított Müller helyén a sérüléséből felépült Beskorovainyit állította a védelem közepére.

Sokan arra számítottak, hogy a német edző a csütörtöki, ausztriai meccs előtt pihenteti majd a kulcsembereket, de a játékosok maguk jelezték Storcknak, hogy nem szeretnék kihagyni a meccset. A mérkőzés első perceiben csak mezőnyjáték zajlott a pályán, a kapuk nem forogtak veszélyben. Divković aztán a 8. percben egy lapos lövéssel jelezte, hogy itt az ideje komolyabbra venni a játékot, ám nem találta el a kaput. Talán, ha tolt volna még kettőt a labdán, mielőtt ellőtte. A 15. percben Ramirez kapott tűpontos indítást Kalmártól egy középpályán történt erőszakos labdaszerzés után. A gond csak az volt, hogy a labda egy ütemmel gyorsabb volt venezuelai támadónknál. A vezetést a 21. percben szereztük meg. Szabadrúgáshoz jutottunk, mintegy 25 méterre a kaputól. Kalmár előbb mérnökien felmérte a távolságot, majd izomból bevarrta a jobb kapufa mellé – 0:1.

A következő támadásból máris növelhettük volna az előnyt. Blackman harcias labdaszerzése, majd Ramirez passzjátéka után Divkovićhoz került a labda, de a védők ezúttal több szerencsével jártak. A szenicei kontrákban minden alkalommal ott volt a veszély, s ha mi lendültünk támadásba, nagyon szervezetten visszaálltak védekezni a hazaiak. Nem is csoda, hogy nem kapkodtuk a fejünket a helyzetek láttán, de a játékot így is uralmunk alatt tartottuk. Balić messziről megküldött labdáját Fryšták védte a 35. percben, később Fábry próbálkozott egy tekeréssel, de kísérlete elkerülte a kaput. Négy perccel a játékrész vége előtt Ramirez buktatásáért ítélt szabadot a bíró, melyet ismét Kalmár küldött kapura, de a szeniceiek hálóőre ezúttal ki tudta öklözni a gólba tartó labdát. Ez szinte semmi nem volt ahhoz képest, amit a 42. percben láttunk: Kalmár centerét Divković közeli fejese követte, és minden sárga-kék szívű kiáltotta már, ám a hazai kapus bravúrral hárított.

Akár többgólos vendégelőnnyel is zárulhatott volna az első felvonás, mégis döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe. Történt ugyanis, hogy a lefújás előtti percben Moses két védőnk közé belőtt labdájára lecsapott a DAC-ot is megjárt hórihorgas Malec, és kiegyenlített – 1:1.

A második félidő Kalmár erőtlen perdítésével indult, amely Fryšták kezében kötött ki. Az 55. percben Kopečný ért kézzel a labdához a tizenhatosban – legalábbis mi a lelátóról úgy láttuk –, de Očenᚠjátékvezető néma síppal továbbot intett. A 60. percben viszont már gólt jelzett a fütyülője. Szöglet után nem tudtak felszabadítani Malecék, így került Kalmár elé a labda, kapitányunk, pedig gondolkodás nélkül elvállalta a lövést – 1:2. Az sem von le a találat értékéből, hogy az a hazai Nemecen megpattanva került végül a hálóba.

A harmadik gólunkba viszont már senki nem „kontárkodott bele“. A 64. percben Blackman és Balić passzolgatott a tizenhatos sarkában, majd Divkovićé lett a labda, aki két védő mellett tolt rajta kettőt, és bumm – 1:3. Pár pillanattal később Ramirez is betalált, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a gólt. Anton Šoltis cserékkel igyekezett felrázni a csapatát, és egy rövid ideig talán még volt is oka bizakodni. A 72. percben Kružliak menteni igyekezett, de rossz irányba pattant tőle a labda: épp Malec elé, aki élt a kínálkozó lehetőséggel – 2:3. Szerencsére nem tartott sokká a hazai fellángolás, mert a 76. percben Kalmár a kapu elé ívelt egy szabadot, melyre Ramirez ugrott a legmagasabbra – 2:4.

A hazaiak ekkor már minden bizonnyal érezték, hogy nem tudnak ismét felkapaszkodni. Sorsuk pedig még egy kiállítással is megpecsételődött, mert Nemec utolsó emberként elkaszálta a meglóduló Nicolaescut a 79. percben. A szabadot megint a kirobbanó formában játszó Kalmár tűzte kapura, Fryšták csak öklözni tudott. A pontrúgást kiharcoló Nicolaescu a Jablonec ellen csodacserének bizonyult, és kis híján most is megkoronázta az amúgy is remek teljesítményünket. A hálóba tartó felhőfejesét viszont védte a kapus. Több gólhelyzetet már nem láthatott az ezer fős közönség, de panaszra ne nyíljon a szánk: rúgtunk négy gólt, és veretlenül vezetjük a bajnokságot.

Hétmérföldes csizmában menetelve csont nélkül hoztuk a hetedik bajnokit is! Nézzünk csak bele abba a bizonyos visszapillantótükörbe. 21 pontunk van, mögöttünk a Slovan 8 (!) pontos hátránnyal, majd jönnek a többiek valahol a kanyarban. Persze, tudjuk, messze még a tavasz, de kell ennél szebb ősz? Nyomjuk tövig, srácok, ami a csövön kifér! Csütörtökön az Európa-liga harmadik selejtezőkörében vár ránk a LASK Linz, majd bárhogy is alakul az a meccs, jövő vasárnap újabb bajnoki vár ránk a MOL Arénában, amikor a Trencsént látjuk vendégül. Ha azt is behúzzuk, nekünk nyolc! Ja, még valami: Kalmár Zsolti hét góllal vezeti a góllövőlistát.

Bernd Storck (DAC): „Gratulálok a csapatomnak. A csütörtöki 120 perces játék után nem volt könnyű a mérkőzés. Az első félidőben fölényben játszottunk, domináltunk, de kevés helyzetünk volt. A hazaiak jól szervezték meg a védelmüket. Az egyenlítő gól előtt pedig dekoncentráltak voltunk. Nem is volt jó a hangulat az öltözőben, de mondtam a srácoknak, hogy mennünk kell tovább, és folytanunk kell a játékunkat. Ők pedig azzal a hittel futottak ki a pályára, hogy újabb gólokat szereznek. Nagyon örülök a győzelemnek. Nem akartam változtatni a csapaton, csupán Müller helyettesítését kellett megoldani Beskorovainyi beállításával. A nyári felkészülés alatt nagyon jó fizikai alapokat szereztünk. A fiúk tudják, mit kell tenniük, és három nap után is képesek ugyanazt a játékot produkálni. Nem nevezném ezt a meccset főpróbának az Európa-ligás találkozó előtt. Egyszerűen csak megyünk tovább a győzelemért, és bízunk magunkban. Arra tanítom a játékosaimat, hogy mindig gondolkodjanak pozitívan. Persze, akadhatnak hibák, de lényeg, hogy a fejekben rend legyen.”

Anton Šoltis (Szenice): „A mi részünkről azt hiszem, jó meccset játszottunk, az viszont látható volt, hogy minden poszton mekkora a különbség a két csapat között. Az első 20-25 percben teljesítettük az elvárásokat. Nem nyílhat ki teljesen a védelmünk egy olyan csapat ellen, minit a DAC. A támadásainkat sajnos nem tudtuk befejezni. Az egyenlítés után egy szerencsésen megpattant találattal jutottak ismét előnyhöz a vendégek, majd jött Divković szép gólja. A különbséget ma igazából Kalmár jelentette, aki a pálya teljes egészét befutotta, és mindenhol ott volt. A csapatom ma láthatta, hogy hol tart a DAC, és hol tartunk mi.”

FK SZENICE - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 2:4 (1:1)
Fortuna Liga, 7. forduló, Štadión FK Senica, 2020.09.20., 19:00
Játékvezetők: Očenᚠ- Hrčka, Ferenc
Góllövők: 44., 72. Malec, ill., 21., 60. Kalmár, 64. Divković, 76. Ramirez