Beszámoló: Szinna - DAC 1:6 (1:2)

|
| sze 25.10.2023, Kiss Balázs

Az első percben kapott villámgól után sikerült átvennünk az irányítást Szinnán, s végül osztálykülönbséggel nyertük a mérkőzést. Magabiztos győzelmünk a Slovnaft Cup nyolcaddöntőjébe juttatott bennünket.

A IV. ligás Bős és a VI. osztálybeli Felsőszeli legyőzésével bejutottunk a Slovnaft Cup 4. fordulójába, ahol a III. vonalból kaptunk ellenfelet. A Szinna csapata idáig három fordulót vett sikerrel – bíztunk benne, hogy beérik ennyivel. A mérkőzés helyszínére már egy nappal korábban elutazott a csapat, hogy a közel hétórás buszozás ne nyomja rá a bélyegét a teljesítményre.

A kitartó eső rendesen feláztatta a szinnai pálya talaját, de a bíró játékra alkalmasnak ítélte a játékteret. Hidegzuhany azonban nemcsak a gyepszőnyeget érte, hanem bennünket is. Alig telt el pár másodperc, máris a hálónkban táncolt a labda – 1:0 – Costa volt a gólszerző. A szinnaiakat buzdító iskolás fanclub nagy üdvrivalgásban tört ki, akárcsak a csordultig megtelt lelátó, nekünk viszont mindenképp reagálnunk kellet. A rendkívül mély talaj azonban nem kedvezett a számunkra, helyenként inkább sárdagasztáshoz hasonlított a játék, mintsem labdarúgáshoz. Próbálkozni azért így is próbálkoztunk, a 17. percben Čermák tűzte kapura, bombájába azonban a hazai kapitány, Dický tette bele a fejét.

Nyomás alá helyeztük az ellenfelet, magasan feltolt védelemmel játszottunk. Volt olyan pillanat, amikor belső védőink is a támadóharmadban helyezkedtek. A hazaiak azonban jól állták a sarat. A 34. percben viszont megtört a jég: Romero beadását Goure fejelte kapura, de ezt a próbálkozást még bravúrral hárította Lajtár, a kipattanóra érkező Čermák viszont már nem kegyelmezett – 1:1. A vezetést is sikerült még átvennünk az első félidőben: a 40. percben Risvanis Herc kapu elé ívelt szabadrúgását fejelte Lajtár kapujába – 1:2.

A második félidő az elsőhöz hasonlóan szintén egy gyors góllal indult, ám ennek már jobban örültünk. Trusa szép támadást vezetett a jobb oldalon, majd Goure egy elegáns mozdulattal, sarokkal juttatta a kapuba a labdát – 1:3. Innentől kezdve már teljesen irányításunk alatt tartottuk a játékot, és csak idő kérdése volt, mikor rezdül újra a szinnai háló. A választ az 53. percben Čermák adta meg, aki szabadrúgásból szerzett szép gólt – 1:4. A mérkőzésre jegyet váltó 1500 hazai néző ekkor már elkönyvelte, hogy kedvenceik nem lesznek ott a kupa nyolcaddöntőjében. A 62. percben ezt a legoptimistábbak is belátták, ekkor ugyanis Herc remek ütemben ugratta ki Trusát, aki egészen a kapuig nyargalt, hogy megszerezze az ötödik találatunkat is – 1:5.

Mindkét oldalon cserék következtek, ezzel kissé töredezetté vált a játék, de a gólszerzéshez szükséges játékkedvünket ez sem vette el, hiszen a 71. percben Barišić egy szép lövéssel ismét bevette a kaput – 1:6. Ez volt a fiatal horvát támadó első gólja csapatunk színeiben. Vendéglátóink a folytatásban már csak pontrúgásból veszélyeztettek – egy alkalommal a felső léc is a segítségünkre volt – de a mérkőzés eredményén már nem tudtak változtatni. Nálunk Romero és Barišić is rúghatott volna még egy-egy gólt, de előbbi próbálkozásánál a kapus mentett bravúrral, a másodikénál pedig az egyik védő a gólvonalról rúgta ki a hálóba tartó labdát, így az eredmény már nem változott.

A 10. másodperc táján gólt kapni nem túl kellemes dolog. Utána hatot rúgni viszont annál inkább! Az első félórában még a vendégek vezettek, utána kinyitottuk a gólcsapot, és végig domináltunk. A Bős, a Felsőszeli és a Szinna kiejtésével eljutottunk a Slovnaft Cup nyolcaddöntőjébe. A legjobb 8 közé kerülésért két hét múlva mérkőzünk meg. Következő ellenfelünkről sorsolás dönt, amelyre a napokban kerül sor.

Adrian Guľa (DAC 1904): „Kötelező továbbjutás volt. Fontos győzelmet arattunk, és örülök, hogy nem hagytuk drámaivá fajulni a mérkőzést. A kezdés nagyon gyengére sikeredett, dekoncentráltak voltunk, és nem alkalmazkodtunk elég gyorsan a játéktér állapotához. Ilyen talajon egy csapat könnyen megnehezítheti az ellenfele dolgát, mondjuk egy pontrúgásnál, de nem a 10. másodpercben. Remélem, hogy mindenki feltartott mutatóujjként tekint erre a szituációra, mert teljesen más tervekkel indultunk neki a meccsnek. Ezt követően két nagy helyzetünk kimaradt, mégsem váltunk görcsössé. Segített rajtunk a szabadrúgásból lőtt első, majd a második és a harmadik gól is. A második félidőben pedig több gólt is szerezhettünk volna. Fontos, hogy továbbjutottunk, de most vissza kell kapcsolnunk az agyunkat a bajnokságra, és behúzni a következő, Nagymihály elleni meccset.”

René Kočan (Szinna): „A kezdés meseszerűre sikeredett, ami a szurkolóinkat is feldobta. A DAC később igazolta minőségét, átvette az irányítást, nekünk pedig rendeznünk kellett a védelmünket. Az első félidőben kapott két gyors gól megpecsételte a sorsunkat. A másodikban mindenkinek szerettünk volna játéklehetőséget adni. Arra buzdítottam a fiúkat, hogy játszanak felszabadultan. Helyenként ez sikerült is, nem voltak rosszak a támadásaink, ezért kár, hogy a második gól már nem jött össze. Nagyon köszönjük a szurkolóinknak, hogy ilyen szép számban kilátogattak a mérkőzésre.”

MFK SZINNA - DAC 1904 1:6 (1:2)
Slovnaft Cup, 4. forduló, Štadion MFK Snina, Szinna, 2023.10.25., 14:30
Játékvezetők: Dzivjak - Hrmo, Čajka
Nézőszám: 1574
Gólszerzők: 1. Costa, ill. 34., 53. Čermák, 40. Risvanis, 48. Goure, 62. Trusa, 71. Barišić
Sárga lap: 39. Zapata, 52. Erickson
DAC 1904: Popović - Andzouana (K) (63. Pinto), Risvanis, Brunetti, Mendez - Romero, Dimun, Čermák (63. Vitális) - Trusa (63. Niarchos), Goure (54. Barišić), Herc (80. Redzic)
Szinna: Lajtár (58. Lojka) - Kridla, Maťoška, Dický (K), Erickson - Turik, Zapata (58. Mateus) - Vinicius, Kroka (77. Piliar), Costa (68. Švajka) - Košuda (77. Mitro)

Lövések: kapura: 4:11, mellé: 2:5