Beszámoló: Zsolna-DAC 2:2 (0:2)

|
| va 1.3.2020, Kiss Balázs

Harmadik döntetlenünket játszottuk tavasszal, de ezúttal már a gólok sem maradtak el. 312 perc után kényszerítettük kapitulációra az ellenfelünket, aki ellen ezúttal sajnos a kétgólos előny sem bizonyult elegendőnek. Köszönjük a bennünket elkísérő szurkolók buzdítását.

Az elmúlt hét sem telt el eseménytelenül csapatunk háza táján: Vida Kristopher szerdán három és fél év után a lengyel bajnok Piast Gliwicéhez igazolt, és ugyanazon a napon Németh Krisztián, a magyar válogatott támadója írt alá szerződést a klubunkkal. Mivel Beskorovainyi és Schäfer személyében két eltiltott játékosunk is volt, Helder Cristovaonak ezúttal is egy korábban nem próbált formációt kellett a pályára küldenie. Jedlička először kezdett a portugál edzőnél, Száraz ugyanis betegséggel küzdött a héten.

A meccs elején a szokottnál nagyobb létszámban összesereglett hazai szurkolótábor nem épp vendégszerető gesztussal fogadta a pályára érkezőket. „A válogatott mérkőzéseken szlovák zászlókat égettetek, eljön az idő, amikor szétrúgunk benneteket!” – tartottak maguk elé egy nekünk címzett drapériát. A szokásos verbális adok-kapok aztán a kezdő sípszó után is beindult párszor, de támadó rigmusok csak a „šošonok” oldaláról voltak hallhatóak. Most legalább a hangosbemondó figyelmeztette őket ennek mellőzésére – ez nem jellemző a szlovák stadionok legtöbbjében.

De, hogy a mérkőzéssel is foglalkozzunk. Az elejétől fogva látszott, hogy az előző két fordulóhoz képest sokkal nagyobb kedvvel, és pontosabban is játszunk. A kapitányi karszalagot viselő fazonszabász, Kalmár Zsolt nagy kedvvel futballozott, védőink jól zártak, és a széleken is összejöttek a felfutások. Olyannyira, hogy a 16. percben egy ilyen akcióból meg is szereztük a vezetést! Divković szépen futott el az alapvonalig a bal oldalon, tűpontos beadására pedig Ramirez érkezett jó ütemben, a hazai védelem tehetetlen volt – 0:1. Tavasszal 196 perc után rezdült az ellenfél hálója.

Az utóbbi hetek eredményei alapján nekünk is kellett egy kis idő, míg elhittük, hogy vezetünk a remek formában lévő Zsolna ellen, de Ramirez gyorsan megerősített bennünket abban, hogy amit látunk, az igaz. A 32. percben egy gyors ellentámadás után jött ugyanis a második találat, ezúttal Fábry gólpasszát követően – 0:2. Bárhogy is próbálkoztak Káčerék, sem akcióból, sem pontrúgásból nem tudtak gólveszélyt teremteni Jedlička kapuja előtt. Králiknak volt ugyan egy pontatlan fejese, de tulajdonképpen ez minden, amit helyzet címén feljegyezhettünk a hazaiak oldaláról az első félidőben.

A szünetben csak Pavol Staňo cserélt a két edző közül. Abban bíztunk, ha ugyanolyan félidőt fogunk látni, mint az első, nem lesz okunk panaszra a lefújást követően. Erre a 48. percben jött Balaj, és mit csinált? Belepiszkált az örömünkbe. Túl nagy lyukat hagytunk neki a támadáshoz, melyet ki is használt, és közelről szépített – 1:2.

A találat után nem sokkal kényszerű cserét hajtott végre az edzőnk, miután Vida maradt lent a füvön a combját fájdítva. Helyére Phillips érkezett, akit aztán 26 percnyi játék után levett a pályáról Helder Cristovao. Ez alatt az idő alatt jobbára mezőnyjátékot látott a zsolnai stadionba kilátogató 2797 néző, meg sajnos egy újabb hazai találatot. Az 58. percben – nem lehet másként fogalmazni – összehoztunk magunknak egy gólt. Simić nagyon pontatlanul továbbított előre, passzát lefülelték, a visszatett labdát pedig ismét Balaj juttatta a hálónkba – 2:2.

Kétgólos biztató előnyünk nagyon gyorsan köddé vált, és bár a folytatásban sem játszottunk megadóan, újabb gólhelyzeteket nem tudtunk kialakítani. Kivételt talán Divković próbálkozása jelent, de miután kézzel szelídítette meg a labdát a 79. percben, a partjelző jelzésére a bíró sípszava véget vetett a tetszetős támadásnak. A hazai – bennünket továbbra sem kedvelő – publikum a harmadik gólt követelte kedvenceitől, de ehhez már nem találtak bennünk megengedő partnerre. Négy gólt és két gólszerzőt jegyezve ért véget a találkozó.

A mérkőzés előtti pillanatnyi forma a Zsolna sikerét vetítette előre, a pályán mégis mást láttunk, mint azt sokan előrevetítették. Ma igazán szervezett, érett játékkal rukkoltunk ki az első félidőben a támadó szellemben futballozó hazaiak ellen. A formajavulás két Ramirez gólban is megmutatkozott, ám a második játékrészben Balaj szintén két találatot szerezve egyenlített. Mivel a bennünket üldöző Rózsahegy is csak remizett, ezért nem változott a kettőnk közti pontkülönbség. Ez volt sorozatban a 11. veretlenül megvívott mérkőzésünk a Zsolna ellen. Ezzel együtt eldőlt, hogy már biztosan a harmadik helyen zárjuk az alapszakaszt. Jövő héten már hazai pályán folytatódik a küzdelem, de a szombati Nagyszombat elleni meccs előtt szerdán még vár ránk egy kupameccs a Poprád ellen. Találkozzunk március 4-én a MOL Arénában!

Helder Cristovao (DAC): „Nagyon jó meccs volt, amelyen két nagyon jó csapat játszotta ma a futballt. Egyik gárda sem gondolt a pontokra, csak a játékra. Jól megszerveztük a csapatot, az első felvonásban fantasztikusan játszottunk. A szünetben 0:2-es állásnál figyelmeztettem a játékosokat, hogy ez egy nagyon szoros eredmény, és még nincs vége a meccsnek. Remek játékosai vannak az ellenfelfelünknek, akik jól reagáltak. Ilyen környezetben, miután szépítettek, nehéz dolgunk volt. De nem érdemeltünk döntetlent, mert ma mi voltunk a jobbak, és közel voltunk a győzelemhez. Továbbra is építjük a csapatot. Balic ma játszott először kezdőként, Simićnek is még csak a harmadik meccse volt, Phillips is lehetőséget kapott. Ramirez nagyon fiatal, sokat foglalkozunk vele. Én őt nem bíráltam, a szurkolók kritizálták, de mi tudjuk, mit csinálunk. Az eszébe kell vésni, mit akar tőle a klub és mit akar tőle az edző. Továbbra is építjük a csapatot, és ez az a futball és minőség, amit látni szeretnénk.”

Pavol Staňo (Zsolna): „Vegyes érzéseim vannak. Az első félidőben nem tudtuk a saját játékunkat játszani. A DAC kontratámadásokkal lepett meg minket, két alkalommal is. Az eredmény szempontjából az első 45 perc nem volt ideális ránk nézve. Az ellenfelünk kihasználta, hogy rendezetlenek voltunk. Az olyan minőséget képviselő csapatok ellen, mint a DAC, nem könnyű. A folytatásban már feljavultunk, ebben segített a félidei cserénk is. A döntetlent pedig igazságos eredménynek tartom. Nem firtatom, kinek kellett volna megnyernie a meccset.”

MŠK ZSOLNA - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 2:2 (0:2)
Fortuna Liga, 21. forduló, MŠK Stadion, Zsolna, 2020.03.01., 15:30
Játékvezetők: Kráľovič - Somoláni, Hrčka