DAC-Zólyombrézó 1:0 (0:0)

|
| szo 23.4.2016, Wimmer Gábor

Győzelemmel zárult le egy korszak. Lejátszottuk utolsó mérkőzésünket régi stadionunkban, a felejthetetlen búcsúesten Ljubicic fejesgóljával szereztük meg a három pontot. Minimum egy napig feljöttünk a táblázat ötödik helyére.

Az összecsapásra Szarka, Brašeň, Davis és Straka sérülés miatt nem voltak bevethetőek. A kezdőrúgás előtt egyperces néma csenddel adóztunk a tragikusan elhunyt egykori DAC-labdarúgó, Martin Horváth emlékének. Kezdetben távoli lövésekkel próbálkoztunk, Polievka és Pačinda kísérleteit Kuciak fogta. A folytatásban főleg a küzdelem dominált, a két tizenhatos között mozgott a labda. Meddő mezőnyfölényt alakítottunk ki, míg a vendégek ellentámadásokból veszélyeztettek. źupták és Zsivkovics messziről leadott bombái célt tévesztettek. A 33. percben a kapunk előtt kialakult kavarodás végén Egri a gólvonal előtt vágta ki a lecsorgó labdát. A 40. percben Pačinda jobblábas lökete kerülte el a kaput. A játékrész vége sem hozott nagy izgalmakat, nem láttunk gólt az első negyvenöt percben.

A fordulást követően felgyorsultak az események: Stephens iramodott meg a labdával, majd felrúgták a tizenhatosban. A megítélt büntetőt az 51. percben Pačinda a balkapufába rúgta! Pačinda már ötödször lőhetett tizenegyest az idényben, első ízben tévedett. A kihagyott tizenegyest gyorsan helyrehoztuk: az 55. percben Horváth szögletére Ljubicic ugrott fel a legmagasabbra és fejjel betalált - 1:0! A 69. percben Pape Sarr csavarása a felsőlécen csattant. Néhány perc múlva Horváth jobb alsó sarokba tartó csípős csavarását Kuciak hárította. A 79. percben ismét Horváth célzott messziről a jobb alsó sarokba, ám Kuciak ezúttal is résen volt. Az eredmény már nem változott, a végén mindenki felállva tapsolt. Győzelemmel búcsúztunk a stadiontól!

Az utolsó hazai mérkőzésünket majdhogynem 4200 néző követte figyelemmel, nagyszerű volt a hangulat a lelátókon. A lefújás után a klub- és városvezetés közreműködésével megtörtént az új stadion alapkőletétele, majd a felejthetetlen estét tűzijáték zárta le. Jövő hét szombaton (április 30. - 20:00) Aranyosmarót fogad minket a Fortuna Liga 30. fordulójában.

Edzői nyilatkozatok:

Tomislav Maric, DAC: „Az első félidő részünkről rossz volt, nem tudtuk lezárni a területeket. Mindig kicsit késtünk a párharcokból. A második félidőben végrehajtottunk néhány kisebb taktikai változást, már agresszívebben játszottunk, jobban zártuk le az üres tereket. Volt több helyzetünk is, és egyet ki is tudtunk használni. Láthattunk, hogy ellenfelünk nem ugyanaz, mint akit hat hónappal ezelőtt megvertünk.”

Marek Fabuža, Zólyombrézó: „Kegyetlen számunkra ez az eredmény, mert jól játszottunk az első félidőben, de nem tudtuk helyzeteinket kihasználni, hogy nyugodtabban játszhassunk. A második félidőben két nagy hibát követtünk el, ami a jó eredményünkbe került. Cseréléseink után nem játszottunk veszélyesen, nem tudtunk érvényesülni. El kell fogadnunk az eredményt, és gratulálni a hazaiaknak. Ha a továbbiakban így fogunk tudni játszani az ellenfelek pályáin, akkor több pontot is tudunk majd gyűjteni.