Mérkőzés
| va 29.9.2019, Kiss Balázs
'
'

Elvérzett az éllovas a MOL Arénában! Davis szépségdíjas találatával megskalpoltuk az eddig veretlen Soson indiánokat, és megerősítettük harmadik helyünket a tabellán. Nézősimogató, férfias küzdelem volt, megérdemelt győzelemmel.

Egy héten belül másodszor játszottunk hazai pályán, s mivel legutóbb lógó orral hagytuk el a játékteret a rózsahegyiektől elszenvedett egygólos vereség miatt, ma mindenki abban bízva érkezett a MOL Arénába, hogy megszerezzük a Zsolna skalpját. Már a meccs első pillanatait látva megállapíthattuk, hogy ez egy teljesen más találkozó lesz, mint a múlt heti. Mindkét csapat aktívan kezdett, a tempó jóval gyorsabb volt a Fortuna Liga átlagánál. A nézők is élvezték, amit láttak. És ha az Oravecről a kapuba tartó labdát nem állítja meg a gólvonalon Holec, akkor már az 5. perctől vezettünk volna.

Négy perccel később Boženík lőtt mellé egy száz százalékos helyzetet. A leshatárról ugrott ki, a partjelző zászlaja nem lendült, de a végén a bal kapufa mellé durrantott. A másik oldalon Ronan volt elemében. A bordatörésből felépült ír középpályásunk a 10. percben messziről tette próbára a zsolnaiak hálóőrét. Nem ismertünk elveszett labdát, a pálya minden egyes négyzetcentiméteréért keményen megküzdöttünk. A labdatartási mutatók számunkra voltak kedvezőbbek, és ezt nem csupán a puszta statisztika igazolta, de a játék is. Megfontoltan, precízen szövögettük a támadásainkat, nem engedtük sok levegőhöz jutni a vendégeket. Hátul a rutinos Davis és a fiatal Beskorovainyi nagyon jól kiegészítették egymást. Ha hibázott az egyik, korrigált a másik. Elől pedig Vida Kristopher kötött le minimum két védőt.

Davis jó formáját a 22. percben góllal koronázta meg. Megnyert egy párharcot, majd nem sokat gondolkodva bal külsővel bombagólt rúgott – 1:0. Holec hiába nyújtózkodott, Erictalálata bármelyik gólszépségversenyben esélyes lenne a győzelemre. És ekkor még csak a félidő felénél jártunk. Kilenc perccel a vége előtt Fábry találta meg mesteri labdával az üresen felejtett Vida Kristophert, akinek még arra is volt ideje, hogy megkérdezze Holecet, melyik sarokba kéri a gólt, Kiwior azonban a gólvonalon állította meg a hálóba tartó labdát! A Zsolnának Boženík ziccerén kívül nem volt góllal fenyegető támadása az első játékrészben.

Kentoš edző egyet cserélt a szünetben, Bernát helyett a hórihorgas Balajt állította a csapatba. Az iram ott folytatódott, ahol abbamaradt, de az elején a vendégek alakítottak ki veszélyesebb helyzeteket. Előbb Balaj megpattanó lapos lövésére kellett leérnie Jedličkának, majd Boženík próbálkozása szállt centikkel fölé. Az 55. percben csapatkapitányunk, Koštrna találta meg Ramirez fejét, aki bólintott is, de a kapu helyett csak a kapus kezében landolt a labda. A játékot elnézve folyamatosan azt kérdezgettük magunktól, hogy a fenébe lehetséges, hogy egy hete ugyan ezek a srácok szenvedtek a pályán, most pedig ilyen nézőszórakoztató játékot játszanak.

A meccs egyik legaktívabbja, Vida Kristopher egy három a kettőben indított kontra után jutott el az alapvonalig, ahol az utolsó pillanatban szerelték. A 8504 néző valóban pörgős, jó iramú és izgalmas meccsre váltott jegyet. Zsolnai oldalon Káčer kapu elé ívelt pontrúgásai intették fegyelemre és figyelemre a mieinket, de a védelmünk ezúttal hiba nélkül teljesített. A két fiatal égimeszelő, Beskorovainyi és Balaj nagy fejpárbajokat vívott egymással, a két Vida pedig majdnem összehozott egy újabb gólt. Előbb Máté lőtt közelről, majd a lepattanóval Kristopher próbálkozott, de Holec remek reflexmozdulattal nyúlt a gólba tartó labda útjába. Öt perccel a rendes játékidő vége előtt Krisz bebombázta a ziccert, de Kružliak játékvezető les címén érvénytelenítette a találatát.

Igazán izgalmasra sikeredett a hajrá is. Ekkor Kružliak zárhatta volna le a meccset, de Holec – aki csapata egyik legjobbja volt – ismét hárítani tudott. A zsolnai hálóőr a ráadás perceiben szabadon hagyta kapuját, és feljött mi tizenhatosunkba, hátha zavart tud kelteni a védősorunkban egy szögletnél. Sok vizet azonban nem zavart Jedlička „vadászterületében“, nem úgy, mint Králik, aki a Káčer pontrúgása után a felső lécet találta telibe. A bíró három perces hosszabbítás után lefújta a meccset, melynek jegyzőkönyvébe ezt írhatta: Dunaszerdahelyen elvérzett az eddig veretlen éllovas.

Van az úgy, hogy nem megy a játék – ezt láthattuk egy hete a Rózsahegy ellen. Aztán van, hogy teljes gőzzel hajtunk a három pontért, nyomjuk a gegenpressinget, megküzdünk minden egyes négyzetcentiért, és belemegyünk a párharcokba. Na, ez volt ma! Az eredmény? Közel kilencezer elégedett ember a stadionban, és több tízezer a tévék előtt, odahaza. Ennyi a recept. Ugyanezt, ha kifőzzük jövő héten Nagyszombatban is, akkor igazán jóllakottan mehetünk majd a válogatott szünetre. A City Arénában pedig igazán jó lenne már befejezni a diétát. Segítsék a csapatot abban, hogy ez összejöjjön. A Spartak ellen szombaton lépünk pályára 16:30-kor.

Edzői értékelés:

Peter Hyballa (DAC): „A Zsolna előtt adódott először lehetőség, de Oravec ziccere az ötödik percben nagyobb volt. Három-négy tiszta helyzetünk is volt az első játékrészben, ráadásul a Beskorovainyi ellen elkövetett szabálytalanságért tizenegyest kellett volna rúgnunk. Mi domináltunk, irányítottuk a játékot. Ezúttal úgy működött a gegenpressing, ahogyan elképzeltük. A gólnál volt némi szerencsénk, de Davis gyönyörűen találta el a labdát. Teljesen elégedett, és nagyon büszke vagyok a játékosaimra. Az elmúlt héten kissé feszültek voltunk, de sokat videóztunk. Más klubokról – mint például az Ajaxról – olyan képeket vetítettünk a fiúknak, amellyel motiválni próbáltuk őket. A kommunikációt pedig elég egyértelművé tettük. Feketén-fehéren kiadtuk az utasításokat. Ramireznek például, hogy akkor jó, ha mozogva kéri a labdát, nem állva. Fábrynak is megmondtuk, ha nem a gegenpressing szerint fog játszani, tíz perc után a cserepadon találhatja magát. Tudják, vagyok annyira őrült, hogy megtegyem. Davisnek is megmondtam, hogy eddig csak tizenegyesekből talált be. A meccs után most odajött, és megköszönte a feddést. A Zsolna játssza ellenünk a focit, így több terület nyílik előttünk. A Szenicével vagy a Rózsaheggyel más futballozni. Meg kell tanulnunk teljes erővel játszani az ilyen csapatok ellen is. Pillanatnyilag a Slovant, a Zsolnát és a DAC-ot tartom a bajnokság top három csapatának. Ennyit a meccsről, de van itt még valami, amiről szólni szeretnék. LukᚠČmelík. Tudjuk, hogy hibát követett el a magyar-szlovák Eb-selejtező meccs után egy internetes bejegyzésével, de azt nem tartom fairnek a szurkolóink részéről, hogy szidják az édesanyját, és, hogy ekkora a népharag vele szemben. Mi egy család vagyunk, ő az én játékosom, és én mindig ki fogok állni a játékosaim mellett. Arra kérem a szurkolóka, hogy fejezzék be Čmelík szidalmazását. Közösen tegyük oda magunkat, és varázsoljuk emlékezetessé ezt a szezont.”

Jaroslav Kentoš (Zsolna): „Jól kezdtük a meccset, aktívak voltunk, és Boženíknak volt egy száz százalékos helyzete, melyet kihagyott. Utána könnyű labdákat vesztettünk, Davis gólja pedig még jobb teljesítményre sarkallta a hazaiakat. Kissé elvesztettük az önbizalmunkat. A második félidőben pályára küldtem Balajt. Megvoltak a helyzeteink az egyenlítésre, de ez nem sikerült. A végén igyekeztünk nyomás alá szorítani az ellenfelünket, Králik azonban nem talált be. Nagy tempóban zajlott a meccs, de mi nem találtuk a kellő ellenszert a vendéglátóink magas letámadására, így egy góllal jobbnak bizonyultak nálunk.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY – MŠK ZSOLNA 1:0 (1:0)
Fortuna Liga, 10. forduló, MOL Aréna, 2019.09.29., 18:00
Játékvezetők: Kružliak - Štrbo, Benko