DAC-Zsolna 3:1 (2:0)

|
| szo 14.4.2018, Kiss Balázs
'

Tovább dübörög a sárga-kék gőzhenger! Ezúttal a tavalyi bajnok Zsolnát fektettük két vállra a MOL Arénában. Már az első félidőben megnyugtató előnyt szereztünk, amelyre a fordulást követően még volt válasza a címvédőnek, de a harmadik gólunk után egyértelműen eldőlt a mérkőzés. Európa, vigyázz, jövünk!

Pár perccel a találkozó előtt ért véget a forduló másik mérkőzése (Slovan-Trencsén 1:3), ezért a fiúk azzal a tudattal léptek pályára, hogy a meccs után is biztos a második helyünk a tabellán. Ez a megnyugtató helyzet azonban egyáltalán nem befolyásolta a játékunkat, ugyanis az elejétől kezdve aktívan és gyorsan futballoztunk. Adrián Guža csapatán is látszott, hogy nem csupán egy egyszerű matinéra érkeztek a MOL Arénába. A zsolnai játékosok szintén jól mozogtak a pályán, elől elsősorban Mráz mutatkozott veszélyesen. A 20. percben remek passzjáték után került hozzá a labda, melyet végül kevéssel helyezett a kapunk mellé. Nálunk Bayo volt az, aki jól tartotta meg a mélységi labdákat, ám néha nem volt, aki segítsen neki az akció befejezésében. Igazi taktikai harc folyt a pályán, kevés helyzettel, és ugyancsak kevés szabálytalansággal. A 27. percben remekül indult meg a jobb szélen Vida, aki egy gyönyörű csellel átverte védőjét, majd középre adott, ott pedig Bayo csapott le a labdára, és lőtte azt egyből Volešák hálójába – 1:0. Nem is kell mondani, mekkora volt az öröm a lelátókon. A szurkolók még talán vissza sem ültek a székükre, máris újabb gólt ünnepelhettek. A 31. percben ugyanis Davis beadását a csapatkapitányunk, Ljubičić váltotta gólra egy szép fejessel – 2:0. A gólok után még inkább rákaptunk a játék ízére: Kalmár, Vida és Bayo is lőhetett volna. A 37. percben Kalmár Diaz elleni szabálytalanságát lappal büntette a játékvezető, ami azért fájó, mert ez volt Zsolti kilencedik sárgája, így ki kell hagynia a jövő vasárnapi visszavágót.

Mindkét oldalon cserével indult a második félidő: Koštrna izomhúzódást szenvedett, a helyére Blackman érkezett. Gyorslábú védőnk élt is a lehetőséggel, mert a védőmunka mellett aktívan kivette a részét a támadásokból is. A játék továbbra is kiegyenlített képet mutatott, a 7925 néző azonban egyáltalán nem unatkozott, bár igazán nagy gólhelyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. Aztán jött a 61. perc és a vendégeknek összejött a szépítés. A csereként pályára lépő Jánošík adott egy remek ütemű passzt a második vonalban érkező Diaznak, akit már védőink sem tudtak feltartóztatni – 2:1. A sovány előny ellenére sem ültünk rá az eredményre, s igyekezetünknek a 68. percben meg is lett az eredménye. A végig aktívan játszó Davis beadásnak szánt labdája Králik fején megpattanva kötött ki Volešák hálójában – 3:1. Az öngól is gól, szokták mondani, pláne akkor szerez örömet, ha azzal a mi találataink száma növekszik. A folytatásban Ljubičić is megeresztette a maga távoliját, ám ahogy korábban, sajnos most is baj volt az irányzékkal. A zsolnaiak ugyan próbálkoztak, de Macejt már a meccs hátralévő részében nem tudták mattolni. A hajrában pedig Vida tehette volna fel az i-re a pontot, amikor egy szép kontra után Černák passzát a kapusba lőtte. A szurkolók három perccel a lefújás előtt már állva tapsolták a csapatot az újabb remek teljesítmény miatt.

Újabb meccs, újabb Bayo-gól! – jelenthetjük ki ezúttal is határtalan boldogsággal. Ám ez az öröm annál nagyobb, mivel az elefántcsontparti csatárunkon kívül még két másik gólt is szereztünk (igaz, a második találat öngól volt), s így hárommal küldtük haza a tavalyi bajnokot, és zsinórban másodszor értünk el 3:1-es végeredményt. Győzelmünknek köszönhetően megerősítettük helyünket a dobogó második fokán, és tovább szövögethetjük dédelgetett álmainkat az európai indulásról. Lassan mindenki nézzen utána, van-e érvényes útlevele! A Nagyszombat, a Trencsén és a Zsolna elleni meccsek után most megfordul a sorrend, és már a jövő héten összecsapunk mai ellenfelünkkel. A vasárnapi találkozó 15.20-kor kezdődik.

Marco Rossi (DAC): „A Zsolnával minden alkalommal gyors, attraktív meccset játszunk, most sem volt ez másképp. Jól ismerjük őket, tudjuk, hogy nem adják fel akkor sem, ha gólokkal vezetünk ellenük. Emlékezzünk csak a tavaly augusztusi párharcra, amikor 3:0-s hátrányból jöttek vissza a meccsbe. Ne feledjük, hogy az aktuális bajnokkal játszottunk, aki nem a véletlennek köszönheti a tavalyi elsőséget. Fekszik nekünk a Zsolna játéka, sokkal eredményesebben tudunk ellenük játszani, mint például a Sároseperjes ellen, akiknek még csak gólt sem rúgtunk. Ma is szívvel és szervezetten játszottunk, a győzelmünk megérdemelt. Szép, de korántsem egyszerű összecsapáson vagyunk túl, melyet végül a harmadik gól döntött el. Természetesen jól esik a szurkolók elismerése, de az érdem elsősorban a játékosoké, nem az enyém. Ugyanúgy köszönet illeti ismét a szurkolóinkat, akikkel a hátunk mögött mindig úgy érezzük, mintha tizenketten lennénk a pályán.”

Adrián Guža (Zsolna): „A nézők számára tetszetős, nyitott játékot játszottunk, a mi oldalunkról azonban egyáltalán nem eredményeset. Az ellenfél a védelmünkre helyezett nyomással kétgólos vezetésbe került, de Kubík két nagy helyzetéből még akár vissza is jöhettünk volna a meccsbe. A második félidőben adtunk egy rendes, és egy öngólt is. Hiányzott ma belőlünk a gyilkos ösztön. Gratulálok a hazaiaknak, ehhez a fontos győzelemhez. Mi most gyors egymásutánban játsszuk a meccseket, a hétközi kupában megpróbálunk továbbjutni, egy hét múlva pedig ismét találkozunk.”

FC DAC 1904 - MŠK ZSOLNA 3:1 (2:0)

Fortuna Liga, rájátszás, 5. forduló, 2018.04.14., 17:00

Játékvezetők: Ziemba - Benko, Ferenc, 7925 néző

Góllövők: 27. Bayo, 31. Ljubičić, 68. Králik (öngól), ill. 62. Diaz

Sárga lap: 36. Kalmár, 89. Ljubičić, ill. 66. Jánošík

DAC: Macej - Záhumenský, Šatka, Huk - Davis, Simon, Ljubičić, Koštrna (46. Blackman), Kalmár (64. Herc) - Vida, Bayo (80. Černák)

Zsolna: Volešák - Holúbek, Králik, Kaša, Chvátal - Bichakhchyan (75. Balaj), Diaz, Škvarka - Kubík (46. Jánošík), Mráz, Mihalík (84. Polievka)

Labdatartás: 49% - 51%