Dominik Kružliak: Jó kiindulópont a visszavágóra

Interjú
| szo 9.7.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'
'

„A mérkőzés menetét tekintve talán nagyobb előnyre kellett volna szert tennünk.” Dominik Kružliak csapatkapitány a Cliftonville elleni összecsapáson is közel járt a gólhoz.

Dominik Kružliak kétszer is betalált a nyári felkészülés során, és csütörtökön a Cliftonville elleni találkozón (2:1) is majdnem feliratkozott a gólszerzők listájára az Európa Konferencia Ligában. A 17. percben leadott fejese Szánthó Regő szögletét követően egy hajszálnyival a kapu felett suhant el. „A felkészülés alatt is betaláltam szögletekből, ezt folyamatosan gyakoroljuk. Kár, hogy ezúttal nem sikerült gólt elérnem, egy picit hosszú volt a labda.” Ami nem jött össze neki, az néhány perccel később sikerült Szánthónak. Viszont nem örülhettünk sokáig a vezetés megszerzésének, az ellenfél az első komolyabb helyzetéből kiegyenlített. „Egy beadáshoz jutottak a szélről, amelybe Brunetti olyan balszerencsésen ért bele, hogy a labda egyenesen a támadójuk elé pattant. Pechünk volt, de oda kell rájuk figyelnünk, jó felépítésű csatárjaik vannak, akik várnak a beadásokra és a gyors ellentámadások lehetőségére. Felkészültünk belőlük, ezért is kár az ilyen módon bekapott gólért. Másrészt többször is betalálhattunk volna, kellő számú lehetőségünk volt, hogy jobb helyzetből fussunk neki a visszavágónak.”

A párharc első 90 percét követően tehát egygólos előnyben vagyunk. „A győzelem volt a lényeg, ami sikerült is. A mérkőzés menetét tekintve talán nagyobb előnyre kellett volna szert tennünk. Természtesen az egygólos siker sem rossz, a visszavágó előtt jó kiindulási helyzetben vagyunk. Alaposan fel kell készülnünk és bízom benne, hogy Észak-Írországban bebiztosítjuk a továbbjutásunkat. Még csak kevés ideje dolgozunk együtt az új vezetőedzővel, viszont fokozatosan építjük be az általa kért elemeket a játékunkba. Az új stílus illik hozzánk, többet játszunk előrefele, ami szerintem a szurkolóknak is tetszik. Remélhetőleg egyre jobbak leszünk. Csütörtökön nem nyújtottunk rossz teljesítményt, bár mindig vannak hibák. Sok olyan szituációnk volt a támadóharmadban, amelyeknél hiányzott a pontosabb utolsó passz vagy valamilyen meglepő húzás. A gól a siker alapja, ezért javítanunk kell a hatékonyságunkon. Egy hetünk van kielemezni, mit csináltunk jól vagy rosszul, és hogy alaposan felkészüljünk a visszavágóra. Bízom benne, hogy sikerrel vesszük az akadályt. Az ellenfél tipikus brit stílusban futballozott, jó felépítésű labdarúgóik vannak, akik megalkuvást nem tűrően mennek bele a párharcokba. A visszavágón igyekszünk legalább felnőni hozzájuk ebben a tekintetben, és játékosságban, gyorsaságban megverni őket.”