Dominik Kružliak: Megérdemelten győztünk

|
Interjú
| ke 26.4.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

„Örülünk a három pontnak, nem mindennap sikerül legyőzni a Slovant.” A csapatkapitány Dominik Kružliaknak is köszönhetően sorozatban a harmadik hazai mérkőzést hoztuk le kapott gól nélkül.

„Örülünk a három pontnak, nem mindennap sikerül legyőzni a Slovant. Taktikai szempontból egy nehéz összecsapás van mögöttünk, jól védekeztünk és két szép gólt szereztünk. A meccs elején a Slovannak voltak helyzetféleségei, később mi is dolgoztunk ki néhányat. A vendégek birtokolták többet a labdát, mi mélyebben védekeztünk. Gyors ellentámadásokkal akartunk operálni, ami sikerült is. Egységesen, csapatszinten védekeztük ki a bajnokcsapat támadásait, remekül meg volt szervezve a játékunk, két szép találatot szereztünk és szerintem megérdemelten győztünk. Nagyon fontos volt az első félidő legvégén megszerzett vezetés, amely után közvetlenül meg is duplázhattuk volna az előnyünket. A Slovan a második játékrészben nem dolgozott ki semmilyen helyzetet, mi pedig belőttük a második gólunkat is. Elégedettek vagyunk. Az a siker egy újabb motiváció, hiszen továbbra is van miért futballoznunk. Vár ránk még az európai kupaindulásért zajló selejtező és arra összpontosítunk, hogy a lehető legjobban felkészüljünk rá” – jelentette ki a vasárnapi DAC-Slovan (2:0) bajnoki rangadót követően csapatunk kapitánya, Dominik Kružliak. Az általa vezetett védelem sorozatban a harmadik hazai összecsapást hozta le kapott gól nélkül, amihez a szurkolók által teremtett csodálatos hangulat is hozzájárult. „Örülünk, hogy kilátogattak. Sokan voltak, éreztük a támogatásukat. Köszönjük nekik és reméljük, hogy folytatni tudjuk a jó eredményeket.”