Beszámoló: Rózsahegy - DAC 1904 0:1 (0:0)

|
| szo 4.3.2023, Kiss Balázs

Legyőztük a Rózsahegyet, megőriztük első helyünket! A sérülésből visszatérő Krstović találata döntött a három pont sorsáról, és arról, hogy történetünk során első alkalommal zártuk az élen az alapszakaszt. A lefújás után óriási ünneplés kezdődött a zsúfolt vendégszektorban.

Az éllovas pozíciójából vágtunk neki a liptói túrának, ahová négy busszal és több tucat autóval érkeztek a drukkereink. Ha nyerünk, biztos az élen zárjuk az alapszakaszt, ezt pedig muszáj a helyszínen látni – gondolták. A Peter Struhár vezette Rózsahegy az ötödik helyről várta a meccset, melyen számukra az első hat közötti folytatás volt a tét. A kezdőnkben sok meglepetés nem volt, de azért egy különbség így is volt a legutóbbi meccsünkhöz képest: Risvanis visszatért, Kružliak pedig a padon várt a bevetésre.

Óvatosan indult a mérkőzés, melynek elején a hazaiak előtt adódott lehetőség, de Bobček pár méterre a kaputól fölé fejelt. Meddő próbálkozások mindkét oldalon akadtak ugyan, de a kapusoknak komoly védeni valója nem volt az első negyedórában. Frühwaldnak a 17. percben akadt dolga, amikor a Káčer buktatásáért megítélt szabadrúgást Kalmár küldte kapura. A sorfal mellett remekül eltekeredett a labda, a hálóőrben viszont már fennakadt. Ez volt az első kaput eltaláló próbálkozásunk.

Négy perccel később a hazaiak végezhettek el hasonló szögből és távolságról egy pontrúgást. Fabiš futott neki a labdának, amely megpattant a sorfalon, majd veszélyesen tartott a léc alá, de Petráš bravúros mozdulattal szögletre mentett. Az addigi legnagyobb helyzetünk a 26. percben érkezett, amikor Káčer adott forintos labdát csapatkapitányunknak, de Kalmár mintegy öt méterre a gólvonaltól kihagyta a ziccert. Nem kímélték őt egyébként a hazaiak, az első játékrészben vele szemben követték el a legtöbb szabálytalanságot. Közel tízszer huppant a földre, de Kráľovič játékvezető egyik alkalommal sem nyúlt a zsebébe.

A szurkolótáborunk magasabb hőfokon égett, mint a játék. A 301 sárga-kék vendégdrukker a találkozó elején egy drapit feszített a magasba, melyen ez állt: Soha ne add fel, győztes leszel! Az első perctől kezdve ütemes szurkolás buzdította Dimunékat, a sokkal kisebb létszámú hazai keménymag hangját szinte alig lehetett hallani. A 40. percben jött egy újabb izgalmas pillanat: Gavrić jobbról beívelt labdájára Risvanis emelkedett a legmagasabbra, de kapu felé irányított fejesét fogta Frühwald. A csapatok így gólnélküli döntetlennel vonultak be az öltözőbe.

Térfélcserét követően egyik oldalon sem változott a felállás, a játék pedig szinte ugyanott folytatódott, ahol az első félidő végén abbamaradt. Kalmár ismét feliratkozhatott volna a góllövők listájára a 48. percben. Pinto pontos beadása után fejjel próbálkozott, de Frühwald a helyén volt. Annak ismeretében, hogy ez a két csapat kapta eddig a bajnokságban a legkevesebb gólt – mi 17-et, vendéglátóink pedig 22-t – nem volt meglepetés az eredmény. A Guľa-legénység viszont minden erejével megpróbált változtatni ezen. Mi birtokoltuk többet a labdát, és ahogy haladtak előre a percek, egyre több alkalommal jutottunk el a veszélyzónába. Blackman a 62. percben oldalhálót lőtt, a vendégszektor pedig még nagyobb hangerőre kapcsolt. Harcoljatok, harcoljatok! – zúgta a lelátó.

A két edző közül elsőként Adrian Guľa szánta rá magát a cserére: az időközben „besárgult” Kalmárt vette le, helyette Nebyla kapott lehetőséget, Niarchos helyén pedig a sérüléséből visszatérő Krstović folytatta. Pályára lépését hatalmas üdvrivalgás követte. S ha már visszatért, azonnal helyzetbe is került! Szöglet után próbálkozott a góllövéssel, de Frühwald megakadályozta, hogy a labda áthaladjon a gólvonalon.

A meccs kezdetéhez képest rendesen lehűlt a levegő a liptói stadionban, de egy forró végjátékra azért mindannyian befizettünk volna. Úgy tűnt, a Rózsahegynek a döntetlen is megfelel. Minden pontrúgást és bedobást a lehető leglassabban végeztek el Peter Struhár tanítványai. A 80. percben Gavrić szabadrúgásból leadott éles lövését követően rezdülhetett volna a hazai háló, de a kapus nagyot nyújtózva szögletre mentett. A 81. percben Blackmant a Szakolca elleni meccs hőse, Ramadan váltotta, aki azonnal igazolta remek formáját, és egy perccel később gólpasszt jegyzett. A jobb oldalon vezetett támadás során Krstovićhoz továbbított, aki 16 méterről kíméletlenül a hálóba küldte a labdát – 0:1. Kiváló visszatérés a tavaszi nyitófordulóban megsérült montenegrói csatártól.

Koncentrálnunk kellett a folytatásban, hiszen ebben a pillanatban a hazaiak épp a felsőházban maradásért küzdöttek. Meg is nyomták a végét, és kis híján össze is jött nekik a gól, de Bobček a védőink szorításában kapu fölé küldte a labdát. A végére Gavrić helyett még Kružliakot is hadrendbe állította a tréner, hogy bebiztosítsa a védelmünket. A hosszabbítás perceiben sarokrúgáshoz jutottak a „rózsák”, még a kapusuk is feljött, hogy valahogy összehozzák az egyenlítő gólt, de remekül levédekeztük az akciót, és több helyzetre már nem jutott idő.

14 győzelemmel, 6 döntetlennel, 2 vereséggel zárult bajnoki mérkőzés, 48 pont, 39 rúgott, 17 kapott gól, 1. hely a táblázatban – így fest az alapszakasz puszta statisztikája. Ezek viszont csak számok. A július óta tartó bajnoki szezonban megannyi kemény edzés, alázatos munka, örömök és érzelmek, hatalmas szurkolások, egység és kiváló közösség áll e számok mögött, melyek mind hozzásegítettek bennünket ahhoz, hogy az első helyen zárjuk az alapszakaszt – történelmünk során először. Bravó fiúk, csak így tovább! Legközelebb jövő héten vasárnap 17:30-kor. Mindenki Besztercebányára!

Adrian Guľa (DAC 1904): „Rendkívül értékes győzelmet arattunk egy jó meccsen.Harcias volt mindkét fél, és fontos siker ez a srácok számára, akik ismét megmutatták, hogy működik a csapatszellem. Nagyon sokat dolgoztunk a győzelemért, és a csereként beálló Krstović, Nebyla és Ramadan is remekül lépett be a játékba. Képesek voltak megemelni a támadásaink színvonalát, amiért nagyon hálás vagyok. Örülünk a győzelemnek, gratulálok a csapatnak, szurkolóinknak pedig köszönöm a támogatást. Boldogok vagyunk, mert ebben a stadionban nem olyan könnyű győzni. Nem bánnám, ha holnap véget érne a bajnokság, de a viccet félre téve: ez a részeredmény még nagyobb motivációt ad nekünk a folytatáshoz. Ez a siker a közös csapatmunkának köszönhető, amely az egész klubban érezhető. Tíz meccs vár még ránk, sikerre éhesnek, szervezettnek és alázatosnak kell maradnunk, és keményen kell dolgoznunk tovább. Bízom benne, hogy a szurkolók támogatásával és kiváló csapatszellemmel sikeresen vesszük a következő akadályokat is. A következő mérkőzésre koncentrálunk.”

Peter Struhár (Rózsahegy): „Egyetértek a kollégámmal abban, hogy jó mérkőzést láttunk. Taktikai szempontból nagyon jól kivitelezett meccs volt, melyen megmutatkozott a vendégek részéről a minőség. Ismét bizonyítottak, miért az övék a legjobb védelem a bajnokságban. Egyetlen nagyobb hibát sem vétettek hátul. Mi a saját lehetőségeinknek megfelelően igyekeztünk játszani. Úgy érzem, valamelyest sikerült tompítanunk az ellenfél minőségi játékát. Jól léptük be a mérkőzésbe, pontrúgásokkal próbálkoztunk, és sikerült kellemetlen helyzeteket teremtenünk az ellenfél tizenhatosában. A minőség azonban megmutatkozott. Bejött Krstović, és azonnal két helyzetet teremtett. A sorsdöntő gól előtt három hibát is elkövettünk, és egy ilyen ellenfél, mint a DAC, ezt ki is használta. A fiúk küzdöttek az egész meccsen, kár, hogy a fiatal játékosaim nem tudták kihasználni a helyzeteiket, s így végül pont nélkül maradtunk.”

MFK RÓZSAHEGY - DAC 1904 0:1 (0:0)
Fortuna Liga, 22. forduló, Štadión pod Čebraťom, Rózsahegy, 2023.03.04., 16:30
Játékvezetők: Kráľovič - Bednár, Košecký