Előkészületi mérkőzésen: Ferencvárosi TC - DAC 1904 1:0 (0:0)

|
| sze 30.6.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

Uzuni tizenegyesgólja döntött, a mai edzőmérkőzést a Ferencváros nyerte.

Napra pontosan 3 év után találkoztunk újra a Ferencvárossal, 2018 júniusában Pačinda góljával a DAC nyert. Ami még közös volt a két mérkőzésben, hogy a kezdés előtt a Groupama Arénában is felhangzott a Nélküled – ezúttal személyesen Nyerges Attila, az Ismerős Arcok frontembere énekelte klubhimnuszunkat.

A DAC három válogatottja (Davis, Ramirez, Schäfer) és a nagyobb (Kalmár, Blackman), illetve kisebb sérüléssel bajlódó (Balić, Nicolaescu) játékosai nélkül állt ki a 32-szeres magyar bajnok otthonában.

Aktívan kezdett mindkét csapat, Njie lövése alig szállt el a kapu mellett, a túloldalon Laiduoni két kísérleténél ugrott fel a közönség. Az első játékrészben három kapura tartó lövést számoltunk, Jedlička S. Mmaee kísérleténél résen volt, Fábry két gurításából pedig hiányzott az erő.

Fordulás után Uzuni és Baturina bombáinál védett nagyot Veszelinov, majd a 72. percben utóbbi kettő került ismét főszerepbe. Baturina lépett ki a leshatárról, kapusunk szabálytalanul szerelte és a megítélt tizenegyesből Uzuni megszerezte a találkozó egyetlen találatát – 1:0.

A nyári felkészülés a hétvégén a harmadik mérkőzésünkkel folytatódik. Szombaton, július 3-án, 17:00 órától a Haladás Szombathely csapatát fogadjuk a MOL Akadémián.

Ferencvárosi TC- DAC 1904 1:0 (0:0)
Groupama Aréna, Budapest, 2021. június 30., szerda, 18:00 ó, napos, meleg idő, +30°C
Góllövő: 76. Uzuni (11 m)
Sárga lap: 21. Moumou
Játékvezető: Bogár – Albert, Szalai, 5097 néző
DAC: Jedlička (46. Veszelinov) - Kružliak, Beskorovainyi, Brunetti (76. Malý) - Vera, Fábry (63. Andzouana), Njie (76. Braun), Nebyla (70. Veselovský), Moumou - Taiwo (76. Sharani), Divković (63. Rymarenko). Edző: Németh Antal.
FTC: Dibusz (46. Bogdán) - Wingo, Blazic (46. Dvali), S. Mmaee (81. Iyinbor), Civic (81. Csontos) - Haratin (61. Sigér), Laidouni (61. Vécsei) - Mak (46. Redzic), Nguen (81. Gera), Uzuni - R. Mmaee (61. Baturina). Edző: Peter Stöger.