Előkészületi mérkőzésen: DAC 1904 - Szombathelyi Haladás 4:2 (2:1)

|
| szo 3.7.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

Rymarenko, Nicolaescu, Divković és Balić találataival 4:2-re nyertük a mai felkészülési találkozót.

Az új szezon előtti harmadik felkészülési mérkőzésén csapatunk ma a magyar NBII 11. helyezettjét, a Szombathelyi Haladást fogadta a MOL Akadémián. Németh Antal vezetőedző a válogatottjaink (Eric Davis, Eric Ramirez, Schäfer András) és a hosszútávú sérültjeink (Kalmár Zsolt, Cesar Blackman) mellet Dominik Kružliak játékára sem számíthatott, aki oltás után van. Kisebb sérülés miatt kiesett Sebastian Nebyla és Brahim Moumou is, míg Martin Jedlička szabadot kapott. Ellenkezőleg, a prágai Slaviától érkező új szerzeményünk, Martin Vantruba első alkalommal védett a DAC színeiben.

Kezdeti fölényünk ellenére a vendégek szerezték meg a vezetés, miután első komolyabb helyzetükben Tóth Milán közelről átlőtte Veszelinovot – 0:1. Egy percen belül sikerült egyenlítenünk. Rymarenko oldalról beküldött labdája Verpecz kapus „segítségével” a hálóban kötött ki – 1:1. A 36. percben – a nyári felkészülésben első alkalommal – vezetésbe kerültünk: egy tetszetős kombináció végén Nicolaescu talált be – 2:1.

Fordulás után jobban kezdett a Haladás, és az 59. percben Horváth némi szerencsével (Vantruba tisztázása Braunról épp elé pattant) az üres kapuba célozva egyenlített – 2:2. Horváth pár perc múlva meg is fordíthatta volna az eredményt, ám ajtó-ablak helyzetben lövés helyett a Csilushoz passzolt, pontatlanul. A 66. percben büntettünk, egy újabb formás támadás végén Divković szerezte meg második találatát a felkészülésben – 3:2. A végeredményt tíz perccel a vége előtt mai csapatkapitányunk, Andrija Balić állította be, aki a Taiwo buktatásáért megítélt büntetőt vágta a hálóba – 4:2.

További két edzőmérkőzés vár még csapatunkra a nyári felkészülés során. Az elsőt jövő pénteken, július 9-én, 17:00 órától rendezik, amikor a Vasas Budapest csapata látogat a MOL Akadémiára.

DAC 1904 - Szombathelyi Haladás 4:2 (2:1)
MOL Akadémia, Dunaszerdahely, 2021. július 3., szombat, 17:00 ó, borult, változékony idő, +27°C
Góllövők: 19. Rymarenko, 36. Nicolaescu, 66. Divković, 80. Balić (11 m) - 18. M. Tóth, 59. Horváth
Sárga lap: 51. Balić
Játékvezető: Kišš - Štofik, Choreň, 125 néző
DAC: Veszelinov (46. Vantruba) - Braun, Beskorovainyi (71. Njie), Malý - Rymarenko (71. Vera), Andzouana, Balić, Veselovský (60. Fábry), Brunetti - Sharani (46. Divković), Nicolaescu (60. Taiwo). Edző: Németh Antal.
Haladás: Verpecz (76. Pataki) - Kállai (46. Doktorics), Mocsi, Németh (K), Debreceni (76. Tarjan) - Holdampf (46. D. Tóth), Csilus (84. Dezamits), Rácz (46. Horváth, 84. Illés), Szekér (46. Kiss) - M. Tóth (46. Hegedűs), Dragóner (73. Szijjártó). Edző: Németh Szabolcs.