Előkészületi mérkőzésen: FK Crvena zvezda Belgrád - DAC 1904 4:0 (3:0)

|
| sze 5.2.2020, Krisztián Nagy

A szerb bajnok 4:0-ra verte csapatunkat a beleki edzőtábor első mérkőzésen.

A téli felkészülés hatodik találkozója számunkra egyben az első volt a beleki edzőtáborban. Novemberi sérülése először lépett pályára Kalmár Zsolt, kapitányunk a 81. percig játszott.

A szerb bajnok és az utolsó két idény BL-főtáblása a kezdő sípszótól fölényben játszott, és már az első akciójából megszerezte a vezetést. A 3. percben El Fardou került Jedličkávak szembe, majd ballal irdatlan erővel a hálóba lőtt. A 11. percben Blackman beadása után Ramirez volt közel az egyenlítéshez, kapáslövését azonban szögletre ütötte Borjan, a CZ kapusa. Öt perccel később az első találat szerzője gólpasszt is jegyzett, miután szögletét Jovančić küldte fejjel a kapunkba - 2:0. A 29. percben már 3:0 volt az állás, miután Petrović távoli lökete a szél szárnyán szállva a jobb felső sarokban kötött ki. A végeredményt Boakye állította be, aki az 58. percben fejjel emelte át Jedličkát.

Szombaton már a tavaszi idény előtti főpróba következik. A téli felkészülés utolsó, hetedik mérkőzésén a szlovén bajnok NK Maribor lesz az ellenfelünk. A kezdési idő később lesz pontosítva.

FK Crvena zvezda Belgrád - DAC 1904 4:0 (3:0)
Regnum Carya Belek, Törökország, 2020. február 5., szerda, 17:30 ó (15:30 CET), borult, erős szél, eső, +16°C
Góllövők: 3. El Fardou, 16. Jovančić, 29. Petrović, 58. Boakye
DAC: Jedlička - Blackman (76. Lalatović), Kružliak, Beskorovainyi (84. Malý), Davis (84. Šimčák) - Bednár (25. Phillips) - Divković (84. Švec), Kalmár (81. Schäfer), Fábry (86. Boateng), K. Vida (84. Čmelík) - Ramirez (73. Javro). Edző: Hélder Cristovao.
Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Degenek (72. Pankov), Babić (72. Milunović), Rodić (72. Konatar), Jovančić (72. Jovičić), Petrović (72. Vulić), Nikolić (72. Ivanić), El Fardou (72. Garcia Tomané), Gavrić (72. Šimić), Boakye (72. Pavkov). Edző: Dejan Stanković.