Erik Ujlaky: Ideje végre idegenben is győzni

|
| pé 3.10.2014, Nagy Krisztián
'

A bajnok és a második helyezett elleni két hazai mérkőzés (Slovan 1:1 és Trencsén 3:2) után holnap a tavalyi szezon bronzérmese, a nagyszombati Spartak vár csapatunkra. A kerületi rangadó az ellenfél otthonában 14:30-kor keződik.

A szurkolók között még mindig téma csapatunk szombati parádés fordítása a trencséni listavezető ellen, amikor hosszabbításban szerzett góllal sikerült a meccset 0:2-ről 3:2-re megnyerni. A hét folyamán az öltözőben is remek volt a hangulat, a holnapi rangadó előtt a játékosok is pozitívan gondolkodnak. „Kiváló a hangulat. A Trencsén elleni egy olyan meccs volt, mely lendületet adhat nekünk, és végre idegenből is hozhatnánk három pontot” mondja Erik Ujlaky, a DAC nagyszombati nevelésű játékosa. A holnapi mérkőzés különleges lesz a számára. „Ott nőttem fel, és főleg Nagyszombatban szereztem az első bajnoki gólomat,” emlékezett vissza a tavaszi Spartak-DAC összecsapásra, ahol éppen az ő 6. percben szerzett gólja indította el csapatunkat az idei év első győzelme felé. „Nagyon várom a mérkőzést és remek lenne, ha ismét sikerülne betalálnom. Eddigi nagyszombati statisztikáim egy meccs - egy gól, szívesen folytatnám így,” mondja mosolyogva. Erik várja a hangulatot, hiszen a Fortuna liga két legnépesebb szurkolótáborával rendelkező csapat találkozik. „Nagyon fogunk örülni, ha minél több szurkolónk eljön. Azt gondolom, remek hangulat lesz, biztos sok hazai néző is kijön. És ha a mi szektorunk is megtelik, az csodálatos lesz. Remélem, győzünk.”

Radványi edzőnek holnap csaknem a teljes keret a rendelkezésére áll. A legutóbbi, győztes felállítást csak egy helyen változtatja meg: visszatér Straka Gábor, aki letöltötte az öt sárga lapért járó egymeccses büntetését. A tartalékcsapatban megsérült Šnirc, és Szarka továbbra is eltiltását tölti.

Várható összeállítás: Penksa - Turňa, Tóth, Saláta, Szabó - Krišto, Straka - Ujlaky, Brašeň, Štepanovský - Jurčo.

DAC a 12. forduló után a 6. helyet foglalja el 3-6-3-as, kiegyenlített mérleggel, 14:15-ös gólaránnyal. A nagyszombati Spartak előtt négypontos előnyünk van. Igaz, az ellenfél egy meccsel kevesebbet játszott, a Slovan elleni hazai összecsapást kell pótolniuk. A 3. forduló mérkőzését a két csapat kupakötelezettségei miatt október 30-ra halasztották. Spartak pillanatnyilag kilencedik, ami messze van a szurkolók elvárásától. A csapat a hazai bajnokságban ráfizetett Európa Liga szereplésére, főleg idegenben gyengélkedik - az ellenfelek pályáin hat mérkőzésen csak egyszer talált a kapuba, és egyetlen pontot szerzett. Otthon ötször játszott a Nagyszombat, a 3-1-1-es mérleg mellett magasan pozitív, 12:5-ös a gólaránya.

Mérleg (a mi szemszögünkből): 44  14-13-17, gólarány 48:67

Nagyszombatban: 21  1-8-12, 17:47.

A Fortuna liga 13. fordulójának műsora:

Péntek, október 3., 18.30: Senica - Banská Bystrica

Szombat, október 4., 14.30: Košice - Žilina, Ružomberok - Zlaté Moravce, Trnava - DAC 1904, 19.00: Myjava - Podbrezová

Vasárnap, október 5., 19.00: Trenčín - Slovan

A Nagyszombat-DAC bajnoki mérkőzés holnap 14.30-kor kezdődik, játékvezetők Chmura - Ádám, Jenčura.

Mint minden bajnoki mérkőzésről, holnap Nagyszombatból is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!