Kétgólos vereség a kerületi rangadón

|
| szo 4.10.2014, Nagy Krisztián

A Trencsén elleni emlékezetes győzelem után nem sikerült az újabb bravúr, Nagyszombatból üres kézzel távoztunk. Ezen a lelkes, kitartóan buzdító 160 DAC-drukker sem tudott változtatni.

Parázs hangulatban zajlott a derbi, mindkét tábor odatette magát és sokáig a lelátó történései nagyobb érdeklődést váltottak ki, mint maga a meccs. Három perccel a kezdőrúgás után Ujlaky beadásából Jurčo fejelt pontatlanul. A hazaiak először a 9. percben próbálkoztak, Kuzma távoli lövése elkerülte a kaput. A 16. percben Vlasko ívelt és Sabo fölé fejelt. A kezdeti helyzetek után főleg a mezőnyben folyt a játék, nagy harc zajlott minden labdáért. A 28. percben Szabó szöglete után Brašeňhoz került a labda, lövését végül blokkolta a hazai védelem. Két perc múlva Siva hosszú átadása után Vlasko éles szögből leadott lövése elsuhant Penksa kapuja felett, hasonlóan célzott Čonka és közben Casado elsőként a kaput is eltalálta, azonban pont középre célzott. Röviddel később sajnos megszületett a hazaiak vezető találata: Čonka balról Vyskočil fejére ívelt és a labda átszállt Penksa felett a kapuba - 1:0. A félidőig még Straka kísérletezett egy pontatlan lövéssel, majd Ujlaky lódult meg a jobb szélen, de a partjelző erősen vitatható lest jelzett.

A második játékrész elején hatalmas egyenlítési lehetőséget puskáztunk el: az 51. percben a frissen beállt Černák ugratta ki Jurčot, aki ajtó-ablak helyzetben lövés helyett ki akarta cselezni a hazai kapust, ám Rusov elcsípte a labdát. Nem sokkal ezután Straka kereste Černákot hosszú átadásával, de Bortel tisztázott az utolsó pillanatban. A 62. percben Špalek akarta gólhelyzetbe hozni Vlaskot, ám Szabó is remekül olvasta a játékot és felszabadított. Két percre rá Casado lapos távoli lövése épphogy elkerülte kapunkat, hálóőrünk azonban rajta volt a labdán. Vlasko baloldali szabadrúgására Vyskočil robbant be és megszerezte második fejesgólját - 2:0. A 79. percben sikerült a szépítés: a tizenhatos vonalánál lévő kavarodásból Sabler továbbított Strakához, ő pedig tiszta helyzetbe hozta Štepanovskýt, aki higgadtan elgurította a labdát az érkező Rusov bal keze mellett - 2:1. A 81. perctől tíz emberrel folytattuk a küzdelmet, miután Tóth megkapta második sárga lapját, de még így sem adtuk fel. Az egyenlítési reményeink szertefoszlottak a hosszabbítás percei előtt, amikor Straka utolsó emberként cselezve eladta a labdát Jendrišeknek, aki előbb elfektette Penksát, majd az üres kapuba gurított - 3:1.  A hosszabbításban egy újabb hiba után Mikovič, majd Sabo növelhette volna a hazai előnyt, utóbbi lövését Saláta és Penksa együttes erővel blokkolta a gólvonalon.

El kell mondani, hogy fantasztikus szurkolóink megállás nélkül buzdították csapatunkat, amiért jár a nagy köszönet! Jövő héten az EB-selejtezők miatt szünetel a bajnokság, de kedvenceinket így is láthatjuk játszani pénteken, október 10-én 19-órától stadionunkban a Győri ETO FC elleni előkészületi mérkőzésen. A belépés ingyenes, mindenkit sok szeretettel várunk!

Radványi Miklós, DAC: „Felkészítettem a csapatot az itt uralkodó hangulatra, sajnos néhány játékosunk tudása alatt teljesített. Olcsó gólt kaptunk az első félidőben. Kár, hogy nem tudott Jurčo kiegyenlíteni a második félidő elején. Egy újabb hiba után az ellenfél megszerezte második gólját, és bár sikerült szépítenünk, a harmadik gól már mindent eldöntött. Voltak a mérkőzésnek olyan momentumai, amelyekhez inkább nem szólok semmit. Csütörtökre jobb programom is van, mint a fegyelmi bizottság elé állni. Gratulálok a hazaiaknak a győzelemhez."

Juraj Jarábek, Nagyszombat: „Szükségünk volt a győzelemre két idegenbeli vereség után. Jó csapatmunkának köszönhetően győztünk, bár hiányzott a könnyedség a játékunkból. Nagyot küzdöttek a fiúk, és örülök, hogy a cserék is bejöttek. Örvendeztet a siker egy ilyen jó képességű csapat ellen."