Érsekújvári győzelemmel a Szlovák kupa nyolcaddöntőjébe

|
| ke 14.10.2014, Vrábež Milan

A harmadik ligás Érsekújvár otthonában biztosítottuk be a legjobb tizenhat közé jutást a Szlovák kupában. A meccs után a szépen megtelt lelátók tapsolták meg a két csapatot, a remek hangulatról közel kétszáz DAC-drukker gondoskodott.

Jól kezdük a mérkőzést, az első akciónkból megszereztük a vezetést: Szabó ívelt Szarkához, aki a tizenhatos előtt Brašeňhez továbíttott, ő pedig higgadtan átívelte az elfekvő Rybánskyt - 0:1! A félidő további perceinben is egyértelműen domináltunk, és fantasztikus szurkolóink tizenkettedik játékosként hazai környezetet teremtettek csapatunknak. Említést érdemel Horváth szabadrúgása a 22. percből, jobb felső sarokba tartó lövését nagy bravúrral hárította Rybánsky, a kipattanót pedig Szarka mellé lőtte. Fél óra elteltével Kwin indította Turňát a jobbszélen, az ő ívelésére érkezett Brašeň, ám jó szögből leadott lövése elkerülte a hazai kaput. A 38. percben Kwin fejese után hárított nagyot az újváriak hálóőre. Az első félidő vége nem hozott nagyobb helyzetet, így egygólos előnnyel mehettünk pihenőre.

A második játékrészben is mi játszottunk fölényben, aminek meg is lett az eredménye. Az 54. percben megdupláztuk előnyünket, Krišto passza után Jurčo elegánsan, sarokkal belőtte csapatunk második gólját - 0:2! A félidö derekán alig juttottuk a hazaiakat labdához, miközben szurkolóinktól volt hangos az érsekújvári városi stadion. A hazai csapatnak a 78. percben váratlanul sikerült szépítenie, egy gyors kontra végén Kurta törhetett egyedül Penksa kapujára, és nem hibázott - 1:2. Két perc múlva ismét Kurta veszélyeztetett, lövését Penksa nagy bravúrral hárította. A hazaiak akcióira a 81. percben válaszoltunk: Szarka lapos beadására Sabler érkezett a rövid oldalon és Rybánsky mellett elpöckölte a labdát - 1:3! A mérkőzés utolsó pillanataiban Antunović beadásáról épphogy lemaradtak támadóink, így már nem változott az eredmény.

Ahogy már említettük, kiváló hangulatot teremtett a közel kétszáz DAC-szurkoló, amiért jár a nagy köszönet! Ne feledjék, legközelebb csapatunk szombaton játszik 19:00 órai kezdettel, amikor a Fortuna Liga 14. fordulójában a tabella alsó részén tanyázó Rózsahegyet fogadjuk.