Előkészületi mérkőzésen: FC Koper - DAC 1904 1:1 (0:0)

|
| pé 3.2.2023, Nagy Krisztián

A téli felkészülés utolsó mérkőzésen a szlovén élvonal második helyezettjének otthonában 1:1-es döntetlent játszottunk. Találatunkat Željko Gavrić szerezte.

Elérkezett a horvátországi összpontosítás utolsó felvonása, csapatunk ma a szlovén Prva Liga második helyezettjének otthonában abszolválta a téli felkészülés zárómérkőzését. Az FC Koper elleni összecsapást az ellenfél négyezres stadionjában játszottuk, kellemes, tavaszias időben, nézők nélkül.

Adrian Guža vezetőedző ma összesen 17 játékost küldött pályára. Már korábban ismert volt, hogy Nikola Krstović hazautazott orvosi kivizsgálásra és kihagyja a mai mérkőzést.

A kezdeti tapogatózó játék után átvettük az irányítást, míg a hazaiak gyors ellentámadásokkal próbálkoztak. Az első lehetőségek az első negyedóra végén jöttek. A 15. percben Edomwonyi jutott át Risvanison, ám a próbálkozását Petrᚠremekül ütötte ki. A másik oldalon Kalmár Blackman elé tálalt, aki kapásból fölé lőtt. Nem sokkal később Kalmár szabadrúgása az őrizetlenül hagyott Káčert találta meg a hosszú kapufánál, aki egyből lőtt, de nem talált kaput. A 29. percben Kalmár végezhetett el egy szabadrúgást kecsegtető helyzetből, ám a labda a sorfalról szögletre pattant. Az aktívan futballozó csapatkapitányunk a 33. percben is próbálkozott: éles szögből akarta meglepni a Koper kapusát, a lövése azonban kissé fölé ment. A 37. percben egy szép kombinációt mutattunk be, amelynek végén Pinto tört be a tizenhatosba, akinek a beadását Niarchos akrobatikus mozdulattal lőtte mellé. A 41. percben elképesztő kavarodás volt a hazai kapu előtt, Niarchos azonban kétszerre sem tudta a hálóba juttatni a labdát, a második próbálkozását szögletre mentette a védelem.

A szünet után is folytatódott a mezőnyfölényünk, amelyet a 49. percben Niarchos válthatott volna gólra, de Pinto kiváló beadását követően picivel fejelt fölé. Hat perccel később Káčer váratlan lövése épp hogy csak elkerülte a bal felső sarkot. Az 57. percben a hazaiak is veszélyeztettek, a csapatkapitány Kotnik szélről leadott lökete nem lepte meg Petrášt. Kicsivel később Pinto ugratta ki Blackmant, ám túl közel került a kapushoz, aki mellett már nem tudta elpasszolni a labdát. A 62. percben szó szerint körülvettük a hazaiak tizenhatosát, végül Gavrič került lövőhelyzetbe, de nem találta el jól a labdát és a hazai védő kezezését nem minősítette szabálytalannak a szlovén játékvezető. A 65. percben Kalmár passza után ismét egy Gavrić-lehetőséget jegyezhettünk fel, aki azonban nem választott jó megoldást és végül nem veszélyeztettük a hazai kaput. A 69. percben pont Gavrićnak sikerült megtörni az átkot: a nagyjából 22-23 méteres szabadrúgása a sorfalon megpattanva vágódott a hálóba – 0:1. Ezt követően mindkét oldalon tömeges cserék jöttek, és a hazaiak elkezdtek többet támadni. Sokáig nem sikerült helyzetet kialakítaniuk, ám röviddel a lefújás előtt egy könnyű síppal befújt szabálytalanság után játszottak meg egy figurát, a labdát a tizenhatos magasságába gurították vissza, Fanimo bombája pedig utat talált Petrᚠkapujába – 1:1.

Az edzőtábor ezzel a múlté, a mérkőzés után a csapat elindult haza. Legközelebb már élesbe megy: jövő vasárnap, 2023. február 12-én, 17:30 órától a pozsonyi Slovant fogadjuk a tavaszi nyitóforduló rangadóján.

FC Koper - DAC 1904 1:1 (0:0)
Koper, Szlovénia, 2023. február 3., péntek, 15:00 ó, változóan felhős idő, +10°C
Góllövők: 89. Fanimo - 69. Gavrić
Sárga lap: 68. Correia, 90.+ Nkada - 38. Brunetti, 67. Kalmár, 89. Káčer, 90.+ Risvanis
DAC: Petrᚠ- Pinto, Risvanis, Brunetti (75. Kružliak), Andzouana (75. Mendez) - Káčer, Dimun, Kalmár (85. Csóka) - Blackman (75. Szánthó), Niarchos (75. Ramadan), Gavrić (85. Muhamedbegovic). Edző: Adrian Guža.