|
| pé 8.5.2015, Wimmer Gábor
'
'

Nagy küzdelem után egygólos győzelmet arattunk a sereghajtó Dukla otthonában, a mérkőzés egyetlen gólját Szarka szerezte. Tizenhat év után nyertünk újra Besztercebányán. Négy nap alatt tehát hat pontot gyűjtöttünk.

Óvatosan kezdtek a csapatok, a mérkőzés elején nem láttunk nagyobb gólhelyzetet. Az első nagyobb lehetőségre nem egész huszonöt percet kellett várni, amikor Štepanovský jobb oldalról belőtt labdáját Straka kapásból pár centivel a jobb kapufa mellé küldte. A 28. percben Szabó huszonöt méteres szabadrúgását Boroš a bal felső sarokból szögletre tolta. Fél óra játékidő után ezúttal Brašeň lövése után volt résen a hazai hálóőr, majd Ljubicic lövését blokkolta le a hazai védelem. A 36. percben Polievka beadása után Gálik érkezett a hosszú oldalon, ám lövése elkerülte Polaček kapuját. Két perccel a félidő vége előtt Polaček fogta Willwéber kellemetlenül pattogó szabadrúgását.

A fordulás után Brašeň fejelhetett tiszta helyzetből az ötös vonal környékéről, ám mellé célzott. Az 51. percben megszereztük a vezetést: Tóth hosszan indította Štepanovskýt, cselsorozata után Szarkát hozta tiszta helyzetbe, csatárunk pedig belőtte első tavaszi gólját - 0:1! Az 54. percben Rejdovian közeli lövése után védett óriásit Polaček. A kezdeti gólhelyzetek után leült a játék, főleg a középpályán mozgott a labda, nem látott helyzetet az alig több mint hatszáz néző. A 75. és a 79. percben Štepanovský löketét Boroš kiütötte. A 86. percben Faško szabadrúgása után Marinkovic kapáslövése kerülte el Polaček kapuját. A mérkőzés hátralevő részében taktikusan megőriztük az egygólos vezetésünket, így nagy küzdelem után három pontot zsákmányoltunk Besztercebányán! Az egész mérkőzés alatt kitartóan buzdító hetven szurkoló közös ünneplésbe fogott az egész csapattal.

Következő mérkőzésünket jövő hét pénteken (május 15., 19.00) játsszuk hazai pályán a Zsolna ellen.

Edzői értékelések:

Tomislav Maric, DAC: „Nehéz mérkőzésre számítottunk. Számunkra elsősorban az volt fontos, hogy a védelmünket bebiztosítjuk, és türelmesek maradjunk. A játék nagy részében ez sikerült is. Az ellentámadásainkba sokszor pontatlanság csúszott, ezen még sokat kell dolgoznunk. Összességében viszont elégedett vagyok, hogy a rossz szériánk után sikerrel vettük az utóbbi két mérkőzésünket.“

Štefan Rusnák, Besztercebánya: „Újabb győzelmet akartunk volna szerezni az aranyosmaróti sikerünk után. Az első félidőben nem hagytunk nagy területet az ellenfélnek, ami viszont nem sikerült a második játékrészben. A bekapott gól után nehezen érvényesültünk az ellenfél magas védőjátékosai ellen. Bízom benne, hogy a Dukla hamarosan visszanyeri a régi fényét.“