Hazai pontvesztés, Szarka góllal tért vissza

|
| szo 18.10.2014, Vrábež Milan
'

Az idei év legrosszabb hazai teljesítménye után pontokat veszítettünk az utolsó előtti Rózsahegy ellen. Kevés helyzetet és megérdemelt döntetlent hozott a mérkőzés.

Aktívabban kezdett a DAC, Szabó szöglete után a 12. percben majdnem összejött a gyors vezetőgól, Jurčo fejese azonban az oldalhálót érintette. Két percre rá Jurčo gurította le Štepanovskýnak a labdát kapáslövésre, kísérlete elkerülte Putnocký kapuját. A 20. percben Krišto 20 méterről végzett  el szabadrúgását, a labdát Putnocký kezeibe csavarta. A közvetkező percekben javarészt a mezőnyben pattogott a labda, főleg a nagy küzdelem dominált, a kapuk előtt hiányzott a pontosság. A 34. percben a vendégek 3-2 elleni helyzetet alakítottak ki, végül Penksa húzta le a beadást. Öt percre rá Jurčo éles szögből leadott lövését szögletre hárította Putnocký. Két perc múlva a vendégek hosszú ívelésére kapusunk későn érkezett, így Zrežák az üres kapuba guríthatott, de szerencsére nem találta el a kaput. A félidő vége előtt Penksa védett nagyot Zrežák lövése után, a kipattanóra érkező Almaský nem tudta bepofozni a labdát a kapuba, így gól nélkül zárult az első negyvenöt perc.

A második félidő elején felpörgött a DAC, többet birtokoltuk a labdát, a frissen beállt Szarkával egyértelműen a gólszerzésre törekedtünk. Szarka előbb Antunovičot próbálta helyzetbe hozni, majd maga lőtt mellé. Az 57. percben Almaský a tizenhatoson belülről nem célzott pontosan. Ezután odaszögeztük a Rózsahegyet saját kapuja elé, aminek a 73. percben lett meg az eredménye: Antunovič beadására érkezett Szarka, ő pedig kihasználta a narancssárga védelem hibáját és fejjel bevette Putnocký kapuját - 1:0! Štepanovský növelhette volna az előnyt, egy bal oldali beadás után elé pattant a labda, ám a váratlan helyzetet nem fejezte be. A 78. percben kiegyenlített a vendégcsapat: Brašeň rövidre sikerült hazaadását Zrežák csípte el, és ajtó-ablak helyzetben nem hibázott - 1:1! A 84. percben már bent láttuk Szabó szabadrúgását, kb. 20 méterről épphogy a jobb felső sarok mellé tekert. Egy perc múlva Putnocký előtt alakult ki nagy kavarodás, a vendégvédelem felszabadított. A mérkőzés utolsó perceiben a nagyot küzdő Szarkának volt még két fejesi kísérlete, mindkét esetben pontatlanul célzott.

Az év 14. hazai bajnokiján is megőriztük veretlenségünket, ám ez a döntetlen egyértelmű csalódást okozott. Tizennégy forduló után 16 ponttal maradtunk hetedikek a tabellán. Szurkolóink ismét remek hangulatot teremtettek, köszönjük szépen! A következő hétvégén keletre utazik csapatunk, október 25-én, Kassán vendégeskedünk a Fortuna Liga 15. fordulójában, kezdőrúgás 14:00-órakor.

Edzői értékelések:

Radványi Miklós, DAC: „Hiányzott játékunkból a könnyedség. Több játékosunk sem volt mentálisan felkészülve a meccsre, akár öt-hat csere is kellett volna. Lassan játszottunk, kevés súlypontváltással. Ez volt hazai pályán a legrosszabb teljesítményünk ebben az évben, nem érdemeltünk győzelmet. Sajnos, vannak ilyen meccsek is, le kell vonni a tanulságot.“

Ladislav Šimčo, Rózsahegy: „Tudtuk, hogy remek hangulat lesz Dunaszerdahelyen, ami az én játékosaimat is motiválta. Jól felkészültünk a mérkőzésre, mentálisan és fizikailag is, amivel megleptük a hazaiakat. Remekül teljesítettek védőink, hatástalanították Jurčót és Szarkát a második félidőben. A döntetlen igazságosnak mondható, de akár nyerhettünk is volna.“