Hír
| ke 1.3.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

Király, Diňa és Simon (mindketten kétszer), Bognár, Szarka, Divković és Krstović. Ez a hét futballista szerzett mesterhármast a DAC színeiben az élvonalban.

A 136. másodpercben jobbal, a 68. percben ballal, a 83. percen pedig fejjel. Így esett Nikola Krstović három gólja a Zsolna felett aratott 3:1-es hétvégi győzelmünk alkalmával. Az övé a Fortuna Liga idei szezonjának mindössze a második mesterhármasa volt; az első Ezekiel Henty nevéhez fűződött a 6. fordulóban megrendezett Slovan-Aranyosmarót (4:1) összecsapáson.

Ahogy azt már említettük, Krstović Marko Divković után mindössze a második olyan DAC-játékos, aki a MOL Aréna 2016 novemberi megnyitása óta egy meccsen három gólt is elért új otthonunkban. Arról, hogy mekkora dolgot vitt véghez a 21 éves montenegrói támadó, az a tény is tanúskodik, hogy összességében ez csak a 9. mesterhármas volt a DAC élvonalbeli történelmében, ahol immár 832 mérkőzést abszolváltunk.

Krstović a klubtörténelem hetedik olyan labdarúgója, akinek ez sikerült. És ebből a hetesből csak egyvalaki, konkrétan Szarka Ákos volt képes egy meccsen még eggyel többször, négyszer betalálni.