Játszott a DAC, a négygólos Szarka volt a hős!

|
| szo 29.8.2015, Wimmer Gábor
'

Kiütéses győzelmet arattunk hazai pályán, źupták gólját Szarka mesternégyese követte, a vendégek becsületgólját Mehanovic szerezte büntetőből. Szarka a DAC-történelem első játékosa, aki ligamérkőzésen négyszer talált be. Jól sikerült a stadionbúcsú!

Az előző, Nagymihály elleni bevált kezdőcsapaton nem változtatott Maric edző. A 4. percben Pačinda szögletét Szarka csúsztatta tovább, ám a hosszú oldalon nem érkezett senki, így a labda elszállt keresztbe a kapu előtt. Néhány percre rá Gál-Andrezly begurításáról centikkel maradt le Vaščák. Tíz perc után megszereztük a vezetést: Štepanovský beadására źupták érkezett, és kapásból, akrobata mozdulattal kilőtte a jobb felső sarkot - 1:0. A 19. percben kis híján újabb gólt szereztünk Pačinda szöglete után, ám Kwin fejesét Migaža a gólvonalról fejelte ki, majd a túloldalon Mehanovic csavarását Tujvel bravúrosan ujjheggyel szögletre tolta. Második gólunk így sem váratott sokat magára, a 24. percben Szarka lecsapott egy hátrafejelt labdára és bombája a hosszú sarokban kötött ki - 2:0! Fél óra után Brašeň beadását Szarkának nem sikerült a kapuba pofozni. A 32. percben Gál-Andrezly lövése a jobb kapufán csattant, míg Štepanovský íveléséről centikkel maradt le Szarka. A 41. percben tovább növeltük előnyünket: Pape Sarr passzolt Strakának a tizenhatoson belül, ő pedig Szarkához gurított és csatárunk fordulatból talált be - 3:0! Háromgólos előnnyel mentünk pihenőre, levonuló játékosainkat zúgó vastaps kísérte le a pályáról.

A fordulást követően továbbra is csapatunk dominált, miközben a lelátókon kiváló hangulat uralkodott. Egy óra után negyedszer is betaláltunk a vendégek kapujába: źupták átadása után Szarka cselezte magát középre és a labdát elhelyezte a jobbkapufához, esélyt sem adva Kuciak kapusnak - 4:0! Három percre rá Mehanovic Michalíkkal ütközött a tizenhatoson belül, és a megítélt büntetőt a sértett értékesítette, megszerezve ezzel csapata becsületgólját - 4:1. A 77. percben Szarka találta magát szemtől szemben Kuciakkal, de elgurított a jobbkapufa mellett. Pár perc múlva Vaščák ollózásszerű mozdulata után a felsőlécen csattant a labda. A 82. percben érkezett az újabb találatunk: Pačinda ívelését Szarka csukafejessel küldte a hálóba - 5:1! Ezzel a klub élvonalbeli történelme során elsőként lőtt egy meccsen négy gólt. Ráadásul, minden lehető módon betalált - jobbal, ballal, fejjel. A rendes játékidő vége előtt Žilák lövése elsuhant a kapu mellett, majd a hosszabbításban Pačinda szögletét követően Kwin fejese centikkel mellé szállt. Kezdődhetett az ünneplés, zúgott a vastaps a DAC-arénában!

Tizenhat év után rúgtunk újra öt gólt, legutóbb 1999. augusztusában szintén 5:1 arányban győztünk a Privigye ellen. Elégedetten távozhatott tehát stadionunkból a 4418 néző; a szurkolók végig remek hangulatot teremtettek a lelátókon. Jövő hét kedden (szeptember 1.) Felsőmerse (Vyšný Mirošov) csapata lát minket vendégül a Slovnaft Cup 3. fordulójában. Ligameccset a válogatott mérkőzései miatt legközelebb két hét múlva vasárnap (szeptember 13.) játszunk Aranyosmaróton.

Edzői értékelések:

Tomislav Maric, DAC: „Az első 25 percben nem voltunk játékban, ebben az időszakban Tujvel tartotta meg csapatunkat, majd ezután belelendültünk. Tudtuk, hogy Zólyombrézó egy kellemetlen csapat. A fiúk betartották az utasításaimat, letámadták az ellenfelet. Természetesen összességében elégedett vagyok az eredménnyel, de ezután már a következő mérkőzésre kell összpontosítanunk.”

Zdenko Frala, Zólyombrézó: „Ilyen súlyos vereség után nehezen találom a szavakat. Jól kezdtünk a mérkőzésen, de nem használtunk ki egy százszázalékos helyzetet, amit később góllal büntettek a hazaiak. Gratulálok Maric edzőnek, irigyelem őt, hogy ilyen kiváló csatára van, mint Szarka Ákos. A második félidőben rengeteg hibát követtünk el.”