Kassai pontrablás, hat év után

|
| szo 25.10.2014, Vrábež Milan
'

Nem távoztunk üres kézzel Kelet-Szlovákiából. Megküzdöttünk a döntetlenért a gyéren megtelt Loki-stadionban, amely ismét a DAC-drukkerektől volt hangos.

Megváltozott kezdőcsapattal és enyhe fölénnyel kezdtünk, először Krišto próbálkozott kapura lövéssel a 7. percben, távoli kísérletéből hiányzott a pontosság. A 10. percben Černák kereste Szarkát a kapu előtt, ám az utolsó pillanatban tisztáztak a hazai védők. Ellentámadásból az indításra későn kifutó Perneckýt Novák próbálta átívelni, de emelése mellé szállt. A 22. percben Huk kapott túl nagy teret a tizenhatosunkon belül, Škutkához továbbított, aki pár lépésről a felső lécet találta el. Pár perc múlva Kwin blokkolta Viazanko kísérletét, az irányt változtató lövést Pernecký bravúrosan hárította. Öt percre rá ismét Viazanko iramodott meg a jobb szélen, veszélyes beadását kapusunk kiöklözte. A 38. percben Szarka távoli erőtlen lövése középre sikeredett. A félidő utolsó perceiben védelmünk sikeresen hatástalanította a hazai csapat íveléseit, így nem hozott gólt az első játékrész.

Az 51. percben Novák került védősorunk mögé, kissé kisodródva még eleresztett egy kellemetlen lövést, Pernecký résen volt. A helyzet után nagyobb tempóra kapcsoltunk, átvettük az irányítást. Az 53. percben Saláta szöglet utáni fejese szállt el Stijaković kapuja felett. Néhány percre rá Černák lódult meg a kapu felé, kisodródott helyzetből az érkező Szarkához passzolhatott volna, de a lövést választotta, ami túl szélesre sikeredett. A 60. percben Brašeň szöglete után a labda Kwinhez került az ötösre, lövését ajtó-ablak helyzetben bravúrosan hárította Stijaković. Huszonöt perccel a vége előtt megszerezte Kassa a vezetést, gyors ellentámadás után Škutka lesgyanús helyzetből továbbított Nováknak, akinek lapos lövése utat talált kapunkba - 1:0. Nem adtuk fel a gól után, újabb helyzeteket teremtettünk. A 74. percben Štepanovský félpályáról egyedül tört kapura, ám a védők utolérték és tisztáztak. Pár perc múlva Ujlaky esett el a tizenhatoson belül, a bíró sípja néma maradt. A 86. percben Brašeň szabadrúgása után Kwin a kapu előtt álló Sablerhoz passzolt, ő pedig nem hibázott - 1:1!

Kassán hat év után szereztünk újra pontot. A mai mérkőzésre is elkísérte csapatunkat néhány lelkes szurkoló, sokszor csak az ő hangjukat lehetett hallani a stadionban, a buzdításért jár a nagy köszönet! A következő fordulóban Szenicét fogadjuk november 1-jén szombaton, 16:30-órai kezdettel.

Radoslav Látal, Kassa: „Jól kezdtük a mérkőzést, Novák és Škutka hagytak ki nagy helyzeteket, aminek nem szabad előfordulnia. Játékunkból hiányzott a küzdőszellem, sokszor fegyelmezetlenül játszottunk, újabb két pontot vesztettünk itthon, ami bánt minket.“

Radványi Miklós, DAC: „Az első tizenöt percben ellenálltunk a hazai támadásoknak, sok területet hagytunk nekik, de szerencsére nem éltek a kínálkozó helyzetekkel. Előrefele nem játszottunk jól. A második félidőben feljavultunk, több helyzetet alakítottunk ki. Černák, Kwin és Szarka is szerezhetett volna gólt, de mégis a hazaiak találtak be. Majd mindent egy lapra tettünk fel, négy támadóval játszottunk. Örülök, hogy Sablernak sikerült kiegyenlítenie. Értékes ponttal távozunk Kassáról.“

Lövések: kapura 4:5, mellé 2:3