|
Hír
| pé 31.1.2020, Krisztián Nagy

A DAC csapata ma befejezte a 2020-as év első összpontosítását, a másodikra pedig már vasárnap elrepül az együttes.

Péntektől péntekig, január 24-től 31-ig tartott csapatunk első összpontosítása az idei évben. A Dél-Európában töltött egy hét alatt a DAC két mérkőzést is abszolvált a Tipsport Malta Cup keretén belül, méghozzá cseh ellenfelekkel szemben. A Mladá Boleslav elleni 0:5-ös elődöntőbeli vereséget követően jött a harmadik helyért vívott csata, amelyen 1:1-es döntetlent értünk el az Ostrava ellen, de mivel mi lőttünk jobban a tizenegyeseket a büntetőpárbajban, miénk lett a bronzérem. Az említett találkozók mellett a sárga-kékek kilenc edzésegységet is abszolváltak a Ta’ Qali nemzeti stadionban.

Hélder Cristovao vezetőedzőnek és a stábjának a következő 23 tagú játékoskeret állt a rendelkezésére: Jedlička, Slančík, Száraz (kapusok) - Bednár, Beskorovainyi, Blackman, Davis, Divković, Fábry, Kalmár, Kružliak, Malý, Nagy, Ramirez, Boateng, Lalatović, Vida K., Javro, Čmelík, Šimčák, Schäfer, J. Švec, Phillips (mezőnyjátékosok)

Csapatukkal együtt ma a torna másik két résztvevője, a Mladá Boleslav és a Zbrojovka Brünn is elrepült Máltáról, míg az Ostrava folytatja a téli felkészülését a szigeten. A Luqa nemzetközi reptérről való, 11:00 órára tervezett felszállás nagyjából húsz percet csúszott, akárcsak a Bécsbe való megérkezés. Az Air Malta repülőgépe 13.27-kor landolt Schwechaton.

A DAC gárdája ezekben a percekben úton van Dunaszerdahelyre, ahol a megérkezés után még edzenek egyet, majd csak ezt követően térnek haza a családjukhoz a játékosok. Vasárnaptól pedig már a törökországi Belekben folytatódik a felkészülés…