|
| pé 7.11.2014, Vrábež Milan
'
'

Tovább kell várni csapatunk első idegenbeli győzelmére, ezúttal Miaván szenvedtünk kétgólos vereséget. Többet birtokoltunk a labdát és több gólhelyzetünk is volt, de a hazaiak három kapura tartó lövésből három gólt szereztek.

Kezdettől jó iramban és remek hangulatban zajlott a mérkőzés. A 2. percben Krišo távoli lövése elkerülte a kaput. Turňa már a kilencedik percben lesérült, ezért Radványi edző kényszerűen átszervezte a felállást. A hazaiak először a 14. percben veszélyeztettek, Pekár éles szögből az oldalhálót találta el. Öt percre rá Černák továbbított Szarkának a tizenhatoson belül, fordulásból leadott lövése után kirúgás következett. A félidő derekán Štepanovský ívelése után Oršula kis híján öngólt vétett, majd Horváth szöglete következett és Sabler fejese elsuhant Solnička kapuja felett. Röviddel fél óra után a Miava megszerezte a vezetést: egy felesleges labdavesztés után Daniel laposan Kuzmához gurított, aki közelről bevette Pernecký kapuját - 1:0. A 38. percben Daniel lódult meg nagy irammal a kapunk felé, Brašeň azonban remek ütemben tisztázott. A félidő végén Horváth távoli bombájánál hiányzott a pontosság.

A második játékrészben egyértelmű célunk az egyenlítés volt, helyenként nyomás alá helyeztük a hazaiakat, akik előbb Szarka elől tisztáztak kézgyanús helyzetben, majd Krišto kapáslövése után Solnička védett. Az 55. percben Szarka távoli löketét vetődve védte a miavai kapus. Mezőnyfölényünk során meglazult a védelem, amit a hazaiak a 64. percben Pekár révén kihasználtak: a hazai gólfelelős meglódult a labdával, majd szólója végén 19 méterről a kapufa segítségével a bal alsó sarokba talált - 2:0. A kétgólos hátrány miatt még jobban kitámadtunk, és a 72. percben négy a négy elleni kontra végén Daniel játszotta magát tisztára, majd kilőtte a rövid felső sarkot - 3:0. A nagy hátrány ellenére sem álltunk le, a becsületgól a 82. percben jött össze: Szarka hosszabbított és Jurčo átívelte a kifutó Solničkát - 3:1. Négy perc múlva Jurčo gólba tartó fejesét az egyik védő kézzel hárította a gólvonalról, de a játékvezető nem fújta be az egyértelmű tizenegyest. Három perccel a vége előtt Solničkának kellett nyújtózkodnia Horváth szabadrúgása után, amely épphogy befért volna a bal felső sarokba.

Szépen megtelt a vendégszektor, a miavai stadion is főleg kitartó szurkolóinktól volt hangos. Köszönjük szépen! Legközelebb Rozsnyón vendégszerepel a DAC, jövő szerda délután a tét a Slovnaft Cup legjobb nyolc közé kerülése. Következő hazai mérkőzésünkön november 22-én Besztercebányát fogadjuk a Fortuna Liga 18. fordulójában.

Radványi Miklós, DAC: „Saját hibáink miatt veszítettük el a mérkőzést. Már a hetedik percben kényszercserét kellett végrehajtanom Turňa sérülése miatt. Mivel Szabó is sérült, így szélsőhátvéd nélkül maradtunk, de ezzel nem akarok kifogásokat keresni. A második félidőben Pekár gólja előtt is nagy hibát vétettünk, túl nagy teret hagytunk neki, ezután már eldőlt a mérkőzés sorsa. Kíváncsi lennék a kezezésre a 84. percből, amikor a játékvezető már büntetőt akart ítélni, de a partjelző meggyőzte az ellenkezőjéről. Remélem, hogy a játékosaim összekapják magukat a szerdai kupameccsre, és rendbe jönnek a sérült játékosok.“

Peter Gergely, Miava: „Jobban játszottunk, az összjátékunk is jobban működött, de voltak szakaszok, amikor nyomás alá kerültünk. Második gólunk után már megnyugodtunk. Később viszont az ellenfélnek is sikerült betalálnia. Az egész mérkőzés képe alapján megérdemelt győzelmet arattunk.“

Lövések: kapura 3:7, mellé 3:6