Pavol Diòa: A DAC megérdemelné a bajnoki címet
Az önálló szlovák élvonal elsõ gólkirálya és 49 találatával a DAC elsõligás történelmének a legeredményesebb játékosa elsõ futballistaként kapott helyet a szlovák legfelsõ bajnokság Dicsõségtribünjén. Pavol Diòával a vasárnapi ünnepség után beszélgettünk.
Gratulálunk, elsõ játékosként került fel a Dicsõségtribünre, amelyet a Ligák Klubok Uniója hozott létre az önálló szlovák élvonal legendái számára a bajnokság 30. évfordulóján. Hogyan tekint erre?
„Egy hatalmas megtiszteltetés számomra elsõ futballistaként bekerülni olyan személyiségek közé, akiket már beiktattak vagy be fognak az elkövetkezõ évek során. Nagyra értékelem, egy újabb elégtételt jelent számomra a labdarúgásért meghozott áldozatokért és azért is, amit a pályafutásom során elértem.”
Önön kívül Jozef Adamec és Jozef Jankech is az elsõk között került be, mindkettejüket lehetõsége volt edzõként megismerni a karrierje során. Hogyan jellemezné õket?
„Adamec úr Besztercebányán volt az elsõ élvonalbeli edzõm. Három-négy évet töltöttem el a kezei alatt, így nagyon jól megismerhettem. Jankech urat szintén jól ismerem, olyan emberekrõl van szó, akik rengeteget tettek a szlovák labdarúgásért.”
Az elmúlt évek során gyakran beszélgettünk arról, mikor ad ismét gólkirályt a DAC, de ezt a témát idén Nikola Krstoviæ zárólejbe tette. Szimbolikusan lezárt ezzel egy harmincéves kört, hiszen a szlovák legfelsõ osztály elsõ és jelenlegi gólkirályát is a klubunk adta…
„Nagyon boldog vagyok, hogy legalább egy kupa Dunaszerdahelyre került. Úgy gondolom, több találatot is szerezhetett volna, sajnos a sérülések miatt megállt tizennyolcnál. Nagyon kívántam neki, hogy sikerüljön megdöntenie az önálló szlovák élvonal elsõ idényében szerzett 19 gólomat. Most nem jött össze neki, de ha elkerülik a sérülések, a következõ idényben sokkal magasabb számig is eljuthat. Nikola kiváló futballista, le a kalappal elõtte. Kemény a lövése, jól fedezi a labdát, bármelyik védõvel képes elbánni. Egy különleges gólvágóról van szó és amennyiben egy csatár eredményes akar lenni, elsõsorban saját magára kell gondolnia.”
Klubunk legendájaként minden bizonnyal figyelemmel követte a DAC mérkõzéseit. Hogyan látta ön az elmúlt idényt?
„Igen, folyamatosan figyelem a bajnokságunkat. Négy fordulóval a vége elõtt bíztam benne, hogy a Dunaszerdahely megszerzi a bajnoki címet. Meg voltam errõl gyõzõdve, hiszen hatpontos elõnnyel vezettünk a Slovan elõtt. A Zólyombrézó otthonában elszenvedett vereség és fõleg a Slovan elleni hazai meccs volt a fordulópont. Utóbbin még lehetett volna valamit tenni, kár érte. A DAC megérdemelné a bajnoki címet – fõleg a szurkolók miatt. Természetesen a játékosok miatt is, akik mindig igyekeznek a maximumot nyújtani.”